Po czym zauwazyc ze usta maja juz dośc

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 8 paź 2006, 20:58

damalu pisze:oooo... nawet w lutaku jest napisane , że usta muszę do wyższych dźwięków być coraz bardziej zwężone... ;p...
A zwężać i inaczej układać to co innego według mnie ;P
Ostatnio zmieniony 16 sty 2008, 18:16 przez klonpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 9 paź 2006, 16:08

heh zwęzenie ust a inne ułozenie ust to co innego... :P widocznie musisz troszke poczytac i się pouczyc bo jesli grasz niecale pół roku... zwęzanie ust polega na coraz ciasniejszym przelocie powietrza. a spróbuj zmienic ułozenie ust na dźwięku np. c1. jest róznica? no sprawdz:P

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 11 paź 2006, 17:50

Jeśli nie ma komu Ci tego dokładnie wyjaśnić polecam stronę: http://www.artistshousemusic.com/main.html można tam obejrzeć w dziale media lekcje prowadzone przez Warrena Vache. Myślę, że odpowiedź na temat tego zwężania znajdziesz w Embouchure lesson. Oczywiście wszystkie filmy są warte zobaczenia. AA jest tam jeszcze master class z Clarkiem Terrym.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: yogi901 » 16 sty 2008, 18:04

Witam
nie mam pojecia co robic z moja gra, moze mi cos doradzicie? gralo mi sie swietnie do czasu, a wiec zrobilem przerwe 4dni i pozniej wzialem zaczalem bardzo powoli i uwaznie by nie przemeczyc, 1,2 dzien swietnie ale dalej juz coraz gorzej, wiec po jakims czasiem znow zrobilem przerwe i dalej lipa...;/ Nie mam pojecia co robic...:/

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 16 sty 2008, 18:51

Nie rób przerw...Myślę że nie jest to najlepszy sposób na grę... Nawet jak coś Ci nie wychodzi to nie przerywaj tylko zmień moze ćwiczenia...no i długie dźwięki...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 16 sty 2008, 18:58

po przerwie zawsze jest gorzej. potem jest gorzej więc robisz sobie przerwe. i znowu jest gorzej bo po przerwie :D :P i takie błędne koło. lepiej grać mniej ale grać codziennie niż robić co pare dni przerwy ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 16 sty 2008, 19:07

odzyw czyms usta - daj im troche "wspomagacza" w tym cięzkim dla nich okresie, jakim jest zima i zacznij uzywac jakiejs pomadki, kremu lub jakiegos płynnego specyfiku, który bedzie im pomagał się regenerowac. Do tego tak jak pisze Devil_inside, graj codziennie, ale mniej i z głową. ;) i tak jak pisałem kilka razy w innych tematach - wazne jest to, co grasz, a nie ile grasz ;) graj to, co mozesz zagrac bez większego wysiłku ;) pozdrawiam :)

Trumpette
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2008, 12:58
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Trumpette » 19 sty 2008, 14:10

Najważniejsze aby za bardzo nie dociskać ustnika bo to bardzo męczy usta. Ważna jest porządna rozgrzewka i oczywiście paro minutowa przerwa podczas treningu

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 19 sty 2008, 14:17

zwężenie tak ale przede wszystkim trzeba dmuchac aby zagrac dzwiek a im bardziej sie dmucha i probuje wyzszy dzwiek zagrac to wyjdzie ale jak sie zwezy usta to wtedy poweitrze sie blokuje trroche i wtedy zły nayk nam wchodzi

ODPOWIEDZ