APARAT GRY

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Radoshliv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2007, 18:24
Instrument/y: Olds Ambassador
Ustnik/i: Vincent Bach 3C bent
Lokalizacja: Polska

APARAT GRY

Post autor: Radoshliv » 15 sty 2008, 22:48

Mam pytanie co do aparatu gry na trąbce. Jak spowodować aby trąbka nie była pod kątem ostrym skierowana do ciała grającego lecz pod kątem prostym. Tak jak u Bottiego czy Marsalisa. Nie jest to wielki problem a raczej swoista część estetyczna. Lepiej wygląda trębacz który aby mieć trąbkę pod kątem prostym do ciała nie musi odchylać delikatnie głowy do tyłu tak jak w moim przypadku. Nie można przeciez graćz wysuniętą szczęką :lol:

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 15 sty 2008, 22:57

Musisz wtedy całkowicie zminic zadęcie, a nie wiem czy to nie cofnie cie w graniu. Ustawienie trąbki o którym mówisz zależy od uzębienia, zgryzu no i od tego jak ustawiłeś sobie zadęcie w pierwszych dniach grania na trąbce. Ważne jest aby nie grac na zaciśniętej szczęcze, aby dolna szczęka była troche wysunięta do przodu. No też ciężka sprawa czyli przyzwyczajenie do starego zadęcia. Nie wiem czy mam racje, poczekaj na zdanie innych forumowiczów

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 16 sty 2008, 00:20

Radoshliv pisze:Jak spowodować aby trąbka nie była pod kątem ostrym skierowana do ciała grającego lecz pod kątem prostym
po prostu trzymaj ją pod kątem prostym :P można troche wysunąć dolną szczęke, można inaczej ułożyć wargi(bardziej skupić dolną i nadrobić to miejsce) może sie okaże że nic nie trzeba będzie robić. próbuj! ale pamiętaj że to "nowe" ustawienie powinno być dla Ciebie w miare naturalne, jeśli czujesz sie źle to lepiej nic nie zmieniać, bo możesz popsuć. jesli trąbka jest troche w dół to nie jest to zła rzecz, jeśli jest mocno w dół to jest to zła rzecz i trzeba wtedy interweniować. ale przez net cięzko coś pomóc.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Radoshliv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2007, 18:24
Instrument/y: Olds Ambassador
Ustnik/i: Vincent Bach 3C bent
Lokalizacja: Polska

Post autor: Radoshliv » 16 sty 2008, 14:38

własnie tego sie obawiam....popsucia zadecia...a wszystko jest na swietnej drodze...

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 16 sty 2008, 16:13

jesli będziesz czujny to nic sie nie stanie-zawsze możesz przecież wrócić do poprzedniego układu, prawda?? :P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

ODPOWIEDZ