Nauka gry

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
szamotnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2006, 19:44
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: z internetu

Nauka gry

Post autor: szamotnik » 25 paź 2006, 19:50

Witam.
Chciałbym się nauczyć grać na trąbce. Proszę o podanie układu tłoków wraz z nutami dla gam chromatycznych w całej skali trąbki B.

Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 25 paź 2006, 20:54

Jeżeli chesz sie uczyc sam to szkoda twojego czasu. poszukaj nauczyciela bo bez tego się nie da poprawnie nauczyc grac na trąbce. Jeżeli nie wierzysz w to co mówie to uwierzysz jak troche pograsz i nic ci nie będzie wychodzic. moge ci podac pacowanie w gamie c-dur(reszta gdzies na forum juz jest. c 0 d - 13 e 12 f 1 g 0 a 12 h 2 c 0 wyzej ci nie podalem bo i tak nie wycianiesz narazie

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 25 paź 2006, 21:09


misiukos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2006, 20:42
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: szczecin

Post autor: misiukos » 7 gru 2006, 21:56

czesc no to mam te trabke w koncu.prosze o wytlumaczenie jak zagrac pierwsza najprostsza game ( domyslam sie ze od tego sie wlasnie zaczyna ) jakie interwaly uzyskuje sie przez wciskanie wentyli, a ktore przez zmiane pozycji. wiem ze bez nauczyciela sie nie obejdzie ale meczy mnie ten temat. dzieki za pomoc
czesc kupilem trabke powiedzcie mi od czego zaczac nauke?jakos nie moge wyczaic jak zmieniac wysokosc dzwieku by zagrac np. game na pewno nie przez wentyle bo jest ich tylko 3 a wiec przez sile dmuchania, czy uklad ust?

ODPOWIEDZ