Dżwięki pedałowe

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
przestrzenny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 27 sty 2007, 13:24
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: mazowsze

Dżwięki pedałowe

Post autor: przestrzenny » 12 lut 2007, 21:55

Witam!
Jak grać dżwięki pedałowe ,czyli niższe od tradycyjnie najniższego dżwięku skali trąbki czyli fis ( 123 ) .

Kolega z forum Rastamanek tłumaczy ze wszystkie nizsze da się zagrać na kryciu 123 ,ale na innym forum czytałem ,że jest do tego specjalne palcowanie ,które jest takie same jak w gamie razkreślnej .Czy to prawda ? I czy jak tak ,to f gra się kryciem 1 , e 12 , Dis 23 , d 13 , cis 123 , c puste ? Próbowałem grac wszystko na 123 ,i wydaje sie prosciej .Np Dzwiek niski c nie moge wogóle zagrac na pustym ,tylko 123 .

Jelsi dobrze rozumiem jeszcze nizej gra sie dzwieki w taki sposób : h 2 , b 1 ,a 12 , gis 23 , g 13 itd ?

Prosze o odpowiedz bo ciekawosc mnie zjada :D

Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 12 lut 2007, 22:22

juz załozyłem temat o dzwiękach pedałowych. niektorzy mówia ze palcuje się tak jak w okatwie razkreslenj a niektórzy że wszytko idzie na 123 mi osobiscie wychodzi na 123

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 13 lut 2007, 11:28

przestrzenny - kwestia wprawy :) Przy poprawnej grze powinno wyjść tak i tak, jeden dźwięk zabrzmi i zastroi na pustym, drugi na palcowaniu wejdzie łatwiej - w tym wypadku wielkie znaczenie mają kwestie indywidualne. :) Musisz ćwiczyć i wyczuć to co akurat dla Ciebie lepsze.
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

Awatar użytkownika
Piotrek Trębacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 4 lip 2006, 18:03
Instrument/y: japońca
Ustnik/i:
Lokalizacja: ork. Płoty

Post autor: Piotrek Trębacz » 16 lut 2007, 15:08

ja czasem d3 gram na pusto a w/g palcowania jest to 1 tłok, wiec dźwięki pedałowe na 123 powinny Ci wychodzić tylko musisz potrenować, mnie osobiście te niskie dźwięki nie kręcą :razz:
Najlepszy trębacz to [you] ;P

MOD PŁOTY !!!

Szefco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2006, 17:50
Instrument/y: Conn Connstellation
Ustnik/i: Bach D 7
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Szefco » 18 lut 2007, 10:52

Niektorzy mowia, ze zeby grac gore, trzeba najpierw wycwiczyc dol :-) Ja gram ponizej tego niskiego f jeszcze oktawe w dol :-) Krycia stosuje tak jak w srodkowej oktawie... tutaj bardzo wiele zalezy od odpowiedniego zadecia, nie tyle od krycia :-)

Matthias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2007, 20:41
Instrument/y: Bach Stradivarius model 25
Ustnik/i:
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Matthias » 19 lut 2007, 21:00

Zaleta dzwiekow pedalowych to to, ze rozluzniaja sie usta i gardlo. Dzieki temu nie zaciskamy sie grajac gore(w kazdym razie nie tak bardzo :wink: ). Ja na normalnym palcowaniu gram od g do d, a nizej na pustym.

ODPOWIEDZ