Rozgrywanie trąbki

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 18 sty 2013, 09:21

W jakim celu cytujesz samego siebie?

konop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2006, 19:29
Instrument/y: King 602W
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: konop » 9 lis 2014, 20:48

Nie chcę robić nowego tematu bo z tych co już jest można praktycznie wszystkiego się dowiedzieć o rozgrywaniu trąbki praktycznie nie doszukałem się tylko jednego więc stąd mój post.Mianowicie mam nowy instrument niestety z racji ciężkiego sąsiedztwa ciężko mi grać bez silent brassu (bo od razu mam ich na głowie) i mam obawę czy mogę przy nowej trąbce używać tłumika? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 14 lis 2014, 11:31

Według mnie lepiej bez masz swobodny przepływ powietrza i prawidłowe drgania.Przy tłumiki trąba nie droga tak jak bez co jest w sumie logiczne. A przy okazji z tłumikiem dźwięk jest ciut wyższy. Może nie zaszkodzi to trąbie ale dobrze by było żebyś przynajmniej 2 razy w tygodniu mógł pograć swobodnie bez tlumika
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 19 lis 2014, 22:08

Nie rozegrasz dobrze instrumentu używając tłumika. Blacha potrzebuje konkretnego "kopa" - powtarzalnego na częstotliwościach dźwięków. Do tego wszystkiego - co obserwuję na swoim instrumencie - po pewnym czasie efekt "pamięci materiału" ustępuje i trzeba ją znów dobrze przedmuchać. Nie jesteś tego w stanie zrobić używając tłumika.
Niestety trąbka jest dość głośnym instrumentem więc jeśli nie masz w domu warunków do ćwiczeń, pomyśl o jakiejś sali ćwiczeń, wygłuszonym garażu itd. Ja nie wyobrażam sobie jak można nauczyć się prawidłowej dynamiki i artykulacji z tłumikiem.
Więc myśl w stronę zapewnienia sobie dobrych warunków do ćwiczeń a nie kombinuj z tłumikami.
Pozdrawiam - Grzegorz

ODPOWIEDZ