Choroba, problemy

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Kornecista
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 gru 2012, 18:48
Instrument/y: Kornet Amati Kraslice
Ustnik/i:
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Choroba, problemy

Post autor: Kornecista » 24 mar 2013, 22:39

Mam dla Was pytanie. Gdy trębacz jest chory, może grać na instrumencie, czy nie, coś mu przeszkadza? Albo gdy wyleci mu ząb, czy to może mieć wpływ na dźwięk?

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 24 mar 2013, 23:06

Jak masz przeziębienie to ogranicz ćwiczenie albo najlepiej nie ćwicz przez czas choroby. Z takiej gry będzie tylko pot i wydłużenie choroby. Jeżeli chodzi o zęba to zależy jeszcze jaki ząb Ci wypadnie. Jak to będzie jedynka to na pewno będzie to kłopot. Dla mnie wiązało by się to ze wstawieniem zęba co mało nie kosztuje, a jeśli wypadnie Ci jakiś ząb z tyłu to po czasie się do tego przyzwyczaisz. Uważam że im bliżej jedynek(tym bardziej górnych) tym gorzej. Ja nie mam górnej piątki i mi to w ogóle nie przeszkadza. Mam nadzieję że trochę przybliżyłem Cię do rozwiązania problemu. Pozdro!
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 29 mar 2013, 13:25

Kornecista, Najlepiej byłoby doświadczyć tego na sobie. Jak wyskoczy Ci opryszczka, będzie bolało się gardło czy całkiem cos innego po prostu spróbuj na sobie. Nie jest powiedziane że to wolno a to nie wolno, bo wydaje mi się, że co organizm to inne zdanie. Ja np z opryszczką dam rade cos ugrać, ale z gardłem już nie bardzo. Też musiałbyś sprecyzować na co chory, bo to jest bardzo ogolne i rozległe pojcię od wypadających włosów po raka.

Awatar użytkownika
bartrivtriku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 7 lut 2013, 21:33
Instrument/y: startone/amati
Ustnik/i: 7c vincent bach
Lokalizacja: N S

Post autor: bartrivtriku » 23 cze 2014, 18:56

oj,jak wyskoczy ci oprzyszczka to lepiej nie graj, lub po każdym graniu wyparz uwstnik we wrzątku. :trumpet:
Trąbka to nasza pasja !
Mój blog: http://bartris.blogspot.com/

ODPOWIEDZ