skala c3

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

skala c3

Post autor: Dominik » 19 sty 2014, 13:15

Chciałbym się zapytać gram już 3 lata na trabcę kiedyś cisłem C3 i nawet wyżej a teraz nawet do A3 nie wicisne .Proszę o rade.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 19 sty 2014, 13:22

Chyba do a2 kolego. Napisz coś więcej. Ile ćwiczysz? Jak ćwiczysz? Jeśli to napiszesz to będziemy mogli postawić diagnozę. Pozdrawiam
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 19 sty 2014, 13:23

Nauczę Cię grać swobodnie do c3 ale nie za darmo.Pisz na priv,jak jesteś zainteresowany.

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 19 sty 2014, 15:03

Poczytaj trochę na forum, jest mnóstwo materiałów które mogą ci pomóc , odpowiednie ułożenie zadęcia i prawidłowy oddech jest najważniejszy, oto cały klucz do sukcesu, i nie trzeba płacić. ;)

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 19 sty 2014, 15:40

Obawiam się,że osoba która nie potrafi rozróżnić a3 od c3 oraz poprawnie pisać po polsku raczej nie dojdzie do tego jak grać swobodnie do c3 i żadne forum takiej osobie nie pomoże.

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 19 sty 2014, 15:48

Ćwiczę 1 godzinę dziennie . Na początku gram jakąś melodyjkę na ustniku , potem gram jakąś gamę ,legata , jakąś etiudę powyżej C2 już nie zagram .

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 19 sty 2014, 15:53

Jak masz takie problemy to zgłoś się do Romka Marczyńskiego.On w twoich stronach mieszka.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 19 sty 2014, 18:25

dr.marcin1 - niby chcesz pomóc, a jakby na to nie patrzeć obrażasz użytkowników naszego forum. To trochę irytujące.

Koledzy maja rację. Poczytaj trochę na forum i na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie swojego problemu. To jest za darmo! Spróbuj sobie ćwiczenia trochę zmienić. Jutro zacznij sobie rozgrzewkę od takiej gamy którą na spokojnie zagrasz, a następnego dnia(lub za dwa, trzy dni) zagraj pół tonu wyżej. podnoś sobie gamy co określoną liczbę dni. Pamiętaj że nie musisz się spieszyć. Jeszcze raz przypominam żebyś także poszukał na forum tematów o takich problemach. Było już tego trochę.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 19 sty 2014, 19:40

ok dzięki :)

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 19 sty 2014, 22:15

andrzej-199017 pisze:dr.marcin1 - niby chcesz pomóc, a jakby na to nie patrzeć obrażasz użytkowników naszego forum. To trochę irytujące.

Koledzy maja rację. Poczytaj trochę na forum i na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie swojego problemu. To jest za darmo! Spróbuj sobie ćwiczenia trochę zmienić. Jutro zacznij sobie rozgrzewkę od takiej gamy którą na spokojnie zagrasz, a następnego dnia(lub za dwa, trzy dni) zagraj pół tonu wyżej. podnoś sobie gamy co określoną liczbę dni. Pamiętaj że nie musisz się spieszyć. Jeszcze raz przypominam żebyś także poszukał na forum tematów o takich problemach. Było już tego trochę.
Nikogo nie obrażam.Zwracam tylko grzecznie uwagę aby pisać po polsku i wiedzieć o czym się pisze.Chodzi mi o takie minimum.Możesz mi wskazać w którym miejscu kogoś obraziłem?Człowiek jest na takim poziomie,że nawet jak poczyta forum to mu to nic nie da.On potrzebuje kogoś kto mu pokaże co i jak,więc daruj sobie takie uwagi.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 19 sty 2014, 23:26

Wg mnie nie można powiedzieć na jakim kto jest poziomie na podstawie kilku postów na forum, ale ok. Każdy ma swoje zdanie.;)
SORRY ZA OFF TOP!;)
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

markopolo324
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:35
Instrument/y: Jupiter jtr1000R Tribune Amati AFH 400
Ustnik/i: Vincent Bach 3c, Stomvi 1 1/2 old style
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: markopolo324 » 19 sty 2014, 23:29

jest na to proste ćwiczenie nawet dwa i daje wspaniałe rezultaty ;) Trzeba ćwiczyć przedęcia, tzn np. grasz C2 cicho od piano potem forte, fortissimo, piano, pianissimo. Najlepiej liczyć do 8 w takim ćwiczeniu i tak do dźwięku jaki Ci bez trudu przychodzi :] i jeszcze ćwicz dźwięki pedałowe przy nich dobrze wibrują wargi i umacniaja się przez to :P wiem po sobie ;)
Darus

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 20 sty 2014, 22:06

dr.marcin1, ja z kolei uważam że Andrzej miał rację pisząc o tonie Twojej wypowiedzi względem Dominika. Stwierdzenie "że osoba która nie potrafi rozróżnić a3 od c3 oraz poprawnie pisać po polsku raczej nie dojdzie do tego jak grać swobodnie do c3 i żadne forum takiej osobie nie pomoże" jest wg mnie mało kulturale i raczej nie przystoi dorosłemu, doświadczonemu muzykowi. Jest to bądź co bądź ocena człowieka, do której nie mamy prawa bo przecież nie znamy tej osoby. Przecież nikt nie każe Tobie odpisywać na posty a wszelki uwagi tego typu można wymienić na priv i po sprawie.
Swoją drogą zgadzam się z Tobą, że Dominik musi się podciągnąć w poprawnej pisowni i że pomyłka z a3 na c3 w tym przypadku razi, ale czy historia nie pamięta geniuszy muzycznych mających problemy z edukacją ;)

Ćwiczenie powyżej stare jak świat ale godne polecenia.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 21 sty 2014, 00:46

Każdy ma prawo do swojego zdania.Dominik gra na trąbce trzy lata albo raczej usiłuje grać.Z tego co pisze w pierwszym poście wnioskuję,że dociska ustnik(pisze,że kiedyś cisnął do c3)więc ma wszystko źle ustawione i dopóki ktoś mu w realu nie pokaże jak powinien ćwiczyć to z forum wiele nie wywnioskuje.Ja naprawdę gram już na trąbce bardzo długo i przechodziłem chyba wszytkie etapy grania na trąbce łącznie z ciśnięciem po górze.Więc proszę mnie nie pouczać,bo dobrze wiem o czym mówię.Dominik jak chcesz aby gra na trąbce sprawiała Ci przyjemność to bardzo długa droga przed tobą,bo cóż Ci to da,że ja powiem,że musisz się rozluźnić(pewnie od razu będziesz miał wątpliwości jak bardzo musisz się rolzuźnić.A może Ci powiem abyś nie dociskał,to zaraz w twojej głowie zrodzą się pytania jak bardzo masz nie dociskać,czy może trochę jednak docisnąć itd.Forum Cię tego nie nauczy.Prawdopodobnie potrzebujesz korekty zadęcia,ćwiczeń na oddech,musisz się nauczyć operować oddechem itd.itp.Moim zdaniem pozbędziesz się większości problemów jak weźmiesz trochę lekcji u zawodowca który wie co i jak,a dopiero potem jak już będziesz grał to możesz sobie poczytać forum i zastanowić się co autorzy postów ewentualnie mięli na myśli.
P.S Waldek Krukowski czy twoje wywody wnoszą coś do tematu?Daruj sobie i wyluzuj.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 21 sty 2014, 08:30

Z całym szacunkiem ale nikogo nie miałem zamiaru pouczać. Gdybym tak chciał napisałbym, że powinieneś zrobić tak lub siak. Ja niczego takiego nie sformułowałem. Tak jak napisałeś każdy ma prawo do swojego zdania i ja je wyraziłem. To, że ono nie podoba się Tobie - trudno.
Co się tyczy merytorycznych wypowiedzi, to uważasz, że ta jest w porządku?: "Obawiam się, że osoba która nie potrafi rozróżnić a3 od c3 oraz poprawnie pisać po polsku raczej nie dojdzie do tego jak grać swobodnie do c3 i żadne forum takiej osobie nie pomoże".
Skoro wniosła coś do wiedzy Dominika to super.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 21 sty 2014, 19:54

Kurde pomyliłem się każdemu się może zdarzyć.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 22 sty 2014, 16:46

Nie napisałeś jeszcze czy masz jakiegoś nauczyciela lub kogoś kto mógłby Ci pokazać kilka istotnych rzeczy o których była już mowa w tym temacie.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 23 sty 2014, 16:13

Panowie BEZ NERWÓW! Bo się Szefostwo forum zdenerwuje i będą nagany :)
Przeczytałem wątek i rozumiem obydwie strony. Chłopak się pomylił i pewnie myśląc wcześniej o C3 napisał A3. To przecież głupie "przejęzyczenie" i myślę, że nie trzeba tego komentować.

Z drugiej strony dr.marcin1 ma absolutną rację. Nawet najlepsze, najdoskonalsze i najbardziej szczegółowe teoretyczne wytłumaczenie problemu nigdy nie zastąpi lekcji na żywo. I to miał na myśli Marcin pisząc swoje posty. Napisał przecież zupełnie "wprost" bez owijania w bawełnę bo po co mamy tutaj maślić i czarować. Forum jest po to aby sobie pomagać zupełnie bezinteresownie nie mniej gdziekolwiek nie pojawia się problem zadęcia i wypowiadam się na jego temat zawsze proponuję udać się do zawodowca na lekcje - taka lekcja niestety już kosztuje co jest zupełnie zrozumiałe i TO Marcin miał na myśli. Ponadto słowo pisane ma to do siebie, że nie słyszy się tonu wypowiedzi i można odbierać go różnorako więc polecam zawsze analizować wypowiedzi od strony POZYTYWNEJ.
Także należy zamknąć OFF TOP i wziąć się za pracę :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

patrykbrass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2014, 16:59
Instrument/y: Yamaha 6
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: patrykbrass » 27 lut 2014, 22:56

Zacznij kontrolować podstawy. Zwróć uwagę na ustawienie zadęcia. Jeśli wszystko jest w porządku to może kwestia oddychania leży. Stara dobra rada rant korekcyjny i lusterko. Jak coś więcej chcesz się dowiedzieć to zapraszam na adres poniżej. Omówiłem w filmikach podstawy. Jak będziesz ich przestrzegał powinno pomóc. :)

ODPOWIEDZ