Szkoły muzyczne

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Szkoły muzyczne

Post autor: Olewcz » 31 lip 2014, 10:56

Raz w roku mam okazję odwiedzać Akademię Muzyczną w Gdańsku, przy okazji firmowych szkoleń organizowanych w Domu Muzyka i nie związanych z muzyką. W czasie przerw bardzo lubię siadać na ławce przed budynkiem i rozkoszować się panującą tam atmosferą. Tak elitarną i niedoścignioną. W tym roku w jedno z letnich popołudni miałem okazję posłuchać prób na trąbce. Piękne.

Akademia Muzyczna jest w jakiś sposób dla mnie pociągająca. To pewnie za sprawą niedostępności. Aby rozpocząć naukę w szkole muzycznej I st. nie można mieć więcej jak 16 lat, II stopień nie więcej jak lat 21 :) No i cały misterny plan ... Tak bardzo żałuję, że w odpowiednim momencie nie zostałem pchnięty między tryby tej precyzyjnej machiny.

Niewiele jest szkół prywatnych na trąbkę, a znalezienie dobrego i rzetelnego korepetytora to też wyzwanie. Czy ktoś mógłby polecić miejsce, w którym mógłbym zasięgnąć fachowej pomocy w Gdańsku? Pozdrawiam!
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 31 lip 2014, 13:05

Olewcz, w Gdańsku działa od lat Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Idź tam i zasięgnij konsultacji nauczyciela, który tam pracuje. A uczą tam Grzesiu Karłowicz oraz moja koleżanka Sylwia Romaniecka - możesz powołać się na mnie jeśli będziesz z nią rozmawiał. Ponadto możesz śmiało pójść na Akademię Muzyczną - tylko dopiero od października i popytać o studentów klasy trąbki. Na pewno znajdzie się ktoś, kto udzieli Tobie lekcji. Generalnie w Trójmieście możliwości takich masz bardzo dużo :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 31 lip 2014, 13:22

Sprawdziłem wcześniej tą szkołę. Podjadę tam dzisiaj i zapytam o kontakt, albo zostawię wiadomość dla Pani Sylwii. Dzięki za pomoc! :-)
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 31 lip 2014, 21:09

Tak z czystej ciekawości, też mam pytanko. Chodzi mi o szkoły muzyczne II st. w Wa-wie. Gdzie wg. was najłatwiej skończyć taką szkołę. Chodziłem do szkoły muzycznej w mniejszym mieście - skończyłem 3kl. IIst. , więc zostały mi 3 lata. Jednak miałem rok przerwy w edukacji muzycznej, poszedłem na studia :D Stwierdziłem jednak ostatnio, że wypadałoby dokończyć ten IIst. bo jednak tyle lat grałem (7lat), a dyplomu brak :(

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 1 sie 2014, 07:44

Damian Ruskowiak, szkoła muzyczna zamknięta na 4 spusty :-) Znalazłem jednak Twoją koleżankę na twarzo książce i napisałem do niej wiadomość :-) Mam nadzieję, że odczyta pomimo trafienia do folderu "inne" - nie mamy się w znajomych. Jakby co, wrzesień już blisko wybiorę się ponownie :-) Raz jeszcze dzięki!
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 1 sie 2014, 10:12

Olewcz, bo przecież są wakacje :) W szkołach tylko sekretariaty otwarte powinny być :) Ale spokojnie od września na pewno się odezwie choć wiem, że pracy ma sporo.

kotak09, zapoznaj się z tym linkiem i wpisz miejscowość Warszawa:
http://mapaik.mk.gov.pl/index.php/strona_glowna/

Pzdr
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 1 sie 2014, 10:13

Wakacje :P Pfff kto ma ten ma :P
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 1 sie 2014, 15:34

Rozglądałem się trochę, ale może ktoś wie jaki jest gdzie poziom, bo przyznam, że wirtuozem nie jestem i trochę mi głupio, ale chciałbym skończyć ten II st. wkładając jak najmniej pracy (studiuję i nie chciałbym nic zawalić). Znam swoje możliwości i po prostu wiem, że np na Bednarskiej nie dam rady :D

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 3 sie 2014, 20:33

kotak09, powiedz po co ci ta szkoła, bo wydaje mi się że na sztukę chcesz ją skończyć, moim zdaniem im wyższy poziom nauczania tym lepiej, więcej się nauczysz, tak to rozumuję :roll:

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 3 sie 2014, 22:08

Zgadzam się z tobą w stu procentach. Tylko problem polega na tym, że raczej przyszłości z muzyką nie wiążę, a wypadałoby mieć ten papier, bo nie dość że lubię sobie czasem pomuzykować, to jeszcze tyle lat chodziłem do szkoły muzycznej. Moim zdaniem warto mieć ten dyplom. Chcę tylko trafić do takiej placówki z której skończeniem nie będę miał problemu (i tak ciężko mi będzie pogodzić studia ze szkołą muzyczną )

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 6 sie 2014, 19:52

Wypowiedziałby się ktoś jeszcze???

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 6 sie 2014, 20:22

ja się wypowiem.
Kompletnie nie rozumiem co oznacza, że "wypadałoby mieć ten papier". Piszesz, że Twoim zdaniem warto go mieć, ale chyba sam nie wiesz po co. Przypomina mi to trochę sytuację rzeszy absolwentów wydziałów Zarządzania i Marketingu, którzy w najlepszym razie swoimi dyplomami mogą pomachać swoim szefom w Mc'Donalds.
Będziesz przez to lepszym muzykiem? Skoro nie chcesz się uczyć, to się nie ucz, to bardzo proste. Na nikim kto się zna na temacie papier nie zrobi wrażenia, na tych co się znają papier przy miernych umiejętnościach (w relacji do formalnego wykształcenia) to zrobi wrażenie jak najgorsze, zarówno co do Twojego poziomu jak i owej Alma Mater.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 7 sie 2014, 10:16

Wg mnie skoro nie wiążesz przyszłości z muzyką, to po co Ci ten "papier"?!. Lepiej zająć się czymś co Ci się w życiu przyda i na tym skoncentrować swoją energię.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 7 sie 2014, 11:57

Tak serio to jest jeszcze jeden aspekt - siostra skończyła PSM II st, a brat jest na 5 roku ale też pewnie skończy, tylko ja tak zostanę. Papier zawsze się przyda, a może za 10 lat będę miał możliwość (i chęć) nauki w szkole muzyki. Poza tym w szkole muzycznej (jaka by nie była) poprawie swoje umiejętności. Tak czy tak na pewno będę próbował skończyć ten IIst. problem w tym że niw wiem gdzie będzie najłatwiej

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 8 sie 2014, 08:32

skoro nie dasz sobie przetłumaczyć że to bezsens, Twoja sprawa. Inną jest sprawą, że zadajesz pytanie (trochę przerysuję, żeby było wyraziściej): "Jaka szkoła jest na tyle marna, żebym mógł ją skończyć bez wysiłku?"

Otóż zastanów się i zadaj sobie pytanie, czy ktoś z tego forum udzieli Ci takiej odpowiedzi? Nawet jeśli poważne osoby mogłyby to zrobić, nie zrobią bo to po prostu nie uchodzi. Ktoś, kto by Ci takiej odpowiedzi udzielił sam by sobie wystawił kiepską laurkę. Gdybyś zapytał o najlepsze - to trochę co innego.
To tak, jakbyś w towarzystwie zapytał, które dziewczyny są najbrzydsze. Kto Ci publicznie odpowie na takie pytanie?

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 8 sie 2014, 22:18

kotak09, nie ma takiej szkoły. Szkoły muzycznej II st. nie można skończyć od tak, pstrykając palcami. Po takiej szkole otrzymuje się uprawnienia do wykonywania zawodu (jest to szkoła zawodowa) i nic nie robiąc nie da się jej skończyć. To nie studiowanie z książek, gdzie przez większość czasu nic się nie robi, a na sesjach się można prześlizgnąć ściągając od kogoś na egzaminie. Tutaj wychodzisz przed komisję i grasz, nikt tego za Ciebie nie zrobi. A skoro będziesz mało ćwiczył to po prostu nie zdasz bo nie zagrasz.
Z takim podejściem będziesz miał spore trudności żeby skończyć pierwszy rok, w najlepszym przypadku dojdziesz do drugiej klasy, potem jest egzamin selekcyjny i do widzenia. Nawet jeżeli na instrumencie będziesz od czasu do czasu ćwiczył to pogrążą Cię teoretycy i to już w pierwszym semestrze.

Pozdrawiam
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

kotak09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:42
Instrument/y: Olds Ambassador 1965r.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: kotak09 » 8 sie 2014, 22:51

Powiem tak, o instrument się nie boję, myślę że bez większego problemu wszystko zaliczę, bardziej chodzi mi właśnie o teorię - z kształcenia słuchu asem nie jestem i tego się właśnie boję. Chciałbym trafić do takiej placówki gdzie bez problemu dam sobie radę z teorią.

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 24 paź 2014, 12:28

Damian Ruskowiak, dzisiaj idę na druga lekcję do Sylwii Romanieckiej :-) Wszystko fajnie. Dziękuję za polecenie i pomoc!
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

ODPOWIEDZ