Straszny problem ze skalą

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Ajgor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 6 cze 2011, 15:50
Instrument/y: Polmuz DeLuxe, Nuova NTR-3, Saksofon, Bas
Ustnik/i:
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ajgor » 15 paź 2016, 09:22

Echh... Ja nie mówię, że nie. Ja w ogóle nie mówię o GRZE. Nie mówię o ćwiczeniach. Tylko o montażu filmików. I nie ćwiczyłem przez 35 lat, tylko po 35 latach próbuję wrócić do grania :) No ale nie ważne.
--
Pozdrawiam.
Ajgor

Ajgor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 6 cze 2011, 15:50
Instrument/y: Polmuz DeLuxe, Nuova NTR-3, Saksofon, Bas
Ustnik/i:
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ajgor » 15 paź 2016, 10:31

Załóżmy, że w ogóle się nie odzywałem.
--
Pozdrawiam.
Ajgor

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 19 gru 2016, 14:23

Nie obrażaj się. Wszyscy tutaj chcą Ci pomóc.
Myślę że prawda jest gdzieś pośrodku.
I dlatego powinieneś (moim zdaniem):
- przyjąć że ćwiczenie na instrumencie wymaga mozołu ale jest to inny rodzaj sztuki niż film, tutaj "dłużyzny" to to, co popycha Cię do przodu;
- wybaczyć nauczycielowi nieco "nieniauczycielskie" podejście do Twojego problemu. Pamiętaj, że oprócz wiedzy i praktyki zawodowej (w tym przypadku związanej z instrumentem), prawdziwy PEDAGOG powinien potrafić zachęcić ucznia do pokonywania problemów i to w ten sposób, żeby ta mozolna praca sprawiała mu frajdę. Niestety nie wszyscy nauczyciele posiadają tę umiejętność. Wybacz mu, może miał zły dzień. Pogadaj z nim - jeśli kochasz trąbkę, powiedz mu to, poproś też żeby pomógł Ci przezwyciężyć ten problem. Na pewno pomoże!

A poza tym - jeśli naprawdę kochasz ten instrument to nie dasz się "ochłodzić" przez drobne trudności czy niezbyt szczęśliwą uwagę nauczyciela. Posłuchaj Marsalisa, Nakariakova, Bottiego, Balsom a chęć do nauki sama wróci!
Powodzenia! Nie wymiękaj!
Pozdrawiam - Grzegorz

ODPOWIEDZ