teoria

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

teoria

Post autor: adam113 » 22 paź 2007, 22:54

chciałbym się troche podciągnąc z teorii muzyki
gdzie w niecie moge znaleźc jakieś materiały?? a może ktoś mugł by mi coś podesłac = adam113@neostrada.pl

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 24 paź 2007, 13:09

ja bym na Twoim miejscu nie szukał materiałów w necie :P jest tu dużo błędów i nieścisłości. już lepiej zdobyć jakąś książke z zasadami muzyki-jest to bardziej wiarygodne źródło ;) poza tym teoria to bardzo rozległy termin :P moze napisz co Cie najbardziej interesuje: interwały, zasady muzyki, harmonia :) wtedy będzie łatwiej coś wymyślić :) a najlepszą metodą żeby sie nauczyć teorii jest jednak nauczyciel/korepetytor ze szkoły muzycznej :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 24 paź 2007, 15:00

właśnie te pojęcia mnie interesują,,, dzięki za informacje, będe musiał poszukac gdzieś w księgarni albo jakiegoś nauczyciela zmolestowac

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 24 paź 2007, 19:13

no na wstep to tak jak w muzycznej mojego brata na teorii, to mają Mały Solfeż Lasockiego... ;)
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 24 paź 2007, 19:16

tak, tyle że w solfeż jest do nauki spiewania ;) nigdy nie spotkałem książki która by zbierała wszystkie informacje dotyczące teorii.najlepsze wyjście to nauczyciel-on Ci to pokaże i wytłumaczy tak ,że będziesz wiedział o co chodzi :) bo większość książek może być za bardzo szczegółowa i możesz sie w tym pogubić :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
TrumpetMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:44
Instrument/y: Yamacha YTR-2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: TrumpetMan » 28 lis 2007, 20:45

co do terori jest pare spraw które mogłbyś nauczyc sie sam za pomocą materiałów z neta:

podstawa to :
- Koło kwintowe gam (google powinny coś na ten temat wiedzieć, jesli nie znajdziesz, zapraszam na pw)
- odległości między dżwiękami - takie podstawy
- bydowa interwałów
- jeśli teorie chciałbyś przełożyć w czyn powinieneś uczyć sie grania gam na trąbce najlepiej zaczynając od twojego B czyli C brzmiącego, graj progresje 3,4, pasaże, tercje kwarty i takie tam, jeśli wiesz o co chodzi to fajnie jak nie to wikipedia wie a jak nie kapujesz z wikipedi i potrzebyjesz jakichś wskazówek to wal na pw
- Harmonia - czyli króre akordy, interwały ogólnie dżwięki współgraja ze soba ładnie brzmią a które są dysonansami
- poćwicz rozpoznawanie interwałów jak masz pianinko w domu to spoko jak nie to sprawa jest troche skomplikowana :P
- czytanie nut z pięciolini, która na jakim polu czy lini leży jak sie nazywa, i jakie ma palcowanie na trąbce.

z podstawowych podstaw dla początkujacych na ten momęt ci wystarczy, jak to opanujesz napisz, to powiem ci ci jeszcze przydało by się wiedzieć

pawikal@wp.pl GG: 6107955

ODPOWIEDZ