!!! Uwaga na podróbki Bacha !!!

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
jazzowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:26
Instrument/y: Monette STC
Ustnik/i:
Lokalizacja: Sulejówek

!!! Uwaga na podróbki Bacha !!!

Post autor: jazzowiec » 14 maja 2018, 20:03

Witam,
pragnę zwrócić uwagę na podrobione trąbki Bacha, które dotarły również do naszego kraju.
Przykładowa aukcja Allegro:
http://allegro.pl/sprzedam-trabke-strad ... ml#thumb/4
Na aliexpress po ~300USD ;)
Jeden egzemplarz 37 krążył również na olx.pl

Nie twierdzę, że ktoś to robi z premedytacją, chociaż w opisie nie zaznaczono, że jest to "kopia" Bacha...

Awatar użytkownika
djfender
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 3 gru 2016, 21:04
Instrument/y: SCHAGERL Academica Superior S1S
Ustnik/i: Yamaha 18C4-GP
Lokalizacja: ZG

Re: !!! Uwaga na podróbki Bacha !!!

Post autor: djfender » 30 maja 2018, 18:52

Jesli ktos oferuje ja za 4500 PLN to robi to z pelna premedytacja i rzeczywiscie jest to okazja, ale dla sprzedajacego.
Widzialem juz wczesniej pare takich aukcji ale za mniej wiecej rownowartosc z aliexpressu. Nadal nie usprawiedliwia to oszustwa ale placac ponizej 1000 dostajesz cos co może jest tyle warte ale nie 4500.
W/w aukcja jest juz nieaktualna ale tropiac takie aukcje, jesli mamy pewnosc, ze chodzi o podrobki, topowinnismy zglaszac nasze podejrzenia serwisowi Allegro. Mysle, ze tego wymaga etyka czlonka tego forum.

micek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2014, 10:09
Instrument/y: Trąbka B&S, eks Yamaha 2330S
Ustnik/i: GEWA CUP 1 1/2 C
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: !!! Uwaga na podróbki Bacha !!!

Post autor: micek » 8 wrz 2018, 15:06

Ja spotkałem się z tłumaczeniem, że Bach był kupiony w Ameryce i przywieziony do Polski. Miałem otrzymać kopię dowodu zakupu - do dziś cisza. Nie dopytywałem. Jednak sprzedawca wcześniej tłumaczył, że on nie jest do końca jak te za naście tys., jakoś tak uprzedzał. Podobna sytuacja jest z innymi instrumentami, z saksofonami, fletami itd. Strach kupować Bacha czy Yanagisawę. Ja nie mam doświadczenia w zakupie instrumentów więc unikam tych marek które są sprzedawane na ali.

MichalMisiek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, 22:46
Instrument/y: Yamaha 4335GS, Thomann CR 400
Ustnik/i: Bach 1-1/4C
Lokalizacja: Warszawa

Re: !!! Uwaga na podróbki Bacha !!!

Post autor: MichalMisiek » 21 wrz 2018, 12:54

To w sumie ciekawe, bo ostatnio też natknąłem się na mnóstwo podróbek Bachów na aliexpress, ale z tego co wiem to aukcje z podróbkami są usuwane w trybie natychmiastowym a konta sprzedających banowane. I już nie dostaniemy tak jak kiedyś na ali podróbek jakichś zegarków itd. Takie aukcje sprzedawcy muszą skrzętnie ukrywać. A na dziale z trąbkami w najlepsze trwa handel podróbkami i nikt się tym chyba nie przejmuje... Zresztą nazwy sklepów mówią same za siebie: Shop4413033 Store :lol:
Dob­rej mu­zyce niepot­rzeb­ne są słowa - wys­tar­czy, kiedy in­stru­men­ty mają coś do przekazania.

ODPOWIEDZ