Wybór i kupno trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
polek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 25 lis 2009, 22:22
Instrument/y: Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bach 1 1/2 C
Lokalizacja: Opole (Gogolin)

Post autor: polek007 » 17 maja 2010, 21:41

No to może nową Yamahe 4 ?

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 17 maja 2010, 21:44

Mam mały przeciek że jeden z naszych użytkowników (mischka) ma mieć w najbliższym czasie dostawę fajnych używanych trąbeczek. Polecam jego usługi, sprawdzona firma. Od siebie mogę polecić Ci szkolne modele Bacha czy Getzena. Myślę że serie 300 obu tych marek na pewno Cię zadowolą. Do tego zakładana kwota nie tylko Ci wystarczy co przy dobrych wiatrach zostanie Ci jeszcze spore fundusze.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Whisper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2010, 21:25
Instrument/y: Getzen 490
Ustnik/i: Getzen 7C
Lokalizacja: Drezdenko, Kraków

Post autor: Whisper » 17 maja 2010, 21:51

Rozmowa z wami to czysta przyjemność ;) To ja robię napad na mischkę...

[ Dodano: 2010-05-17, 21:53 ]
Z yamahą miałam do czynienia wieki temu i nie wspominam tego miło :D Kilka tygodni i nie chodziły, dodatkowo nic nie stroiło w zespole. Ale ok, wiem, yamaha yamasze nierówna :)

[ Dodano: 2010-05-17, 22:01 ]
Getzen ma fantastyczne tłoki i kocha muzykę rozrywkową? No, to mi by się podobało :joke:
Pieprz i Wanilia.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 17 maja 2010, 22:20

Ja stoję na stanowisku że Yamahy nie ma co przekreślać na starcie, natomiast należy podchodzić do tych trąbek z większym dystansem niż kiedyś i odpowiednią ostrożnością. To są trąbki uniwersalne, można powiedzieć że do wszystkiego... Brak im pewnej wyrazistości ale za to są wszechstronne. Nie ma co narzekać.
Co do Getzena to ja dodam tylko że są to dość wytrzymałe trąbki i bardzo starannie wykonane co przekłada się oczywiście na grę.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Whisper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2010, 21:25
Instrument/y: Getzen 490
Ustnik/i: Getzen 7C
Lokalizacja: Drezdenko, Kraków

Post autor: Whisper » 17 maja 2010, 22:33

Ja nie posiadam żadnego zdania na temat yamahy, nie licząc tamtego modelu ;) A co do samej gry: kilkuletnia przerwa zaostrzyła mi apetyt na powrót na 'scenę'. Oj, tęskno :trumpet:
Pieprz i Wanilia.

Awatar użytkownika
MR_BLACK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 10 paź 2009, 00:55
Instrument/y: Olds Studio
Ustnik/i: Denis Wick 1W GOLD
Lokalizacja: LUBUSKIE

Post autor: MR_BLACK » 18 maja 2010, 15:55

Ja mam okazje kupić trąbkę martin imperial za 1400zł
tą tu
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :MESELX:IT
jak sądzicie warto ? ;)
http://img205.imageshack.us/img205/8661/beznazwy1g.png

Jazz Is My Life.
I Was Born Just After This
Play I Go To Create
To Last Forever And Not Lost
As God So.
And Then To Play To Him In Heaven.
Mr.Black

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 18 maja 2010, 16:45

MR_BLACK, przemyśl to dwa razy...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
MR_BLACK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 10 paź 2009, 00:55
Instrument/y: Olds Studio
Ustnik/i: Denis Wick 1W GOLD
Lokalizacja: LUBUSKIE

Post autor: MR_BLACK » 18 maja 2010, 17:12

Dlaczego ? ;o
Jest zła ?
http://img205.imageshack.us/img205/8661/beznazwy1g.png

Jazz Is My Life.
I Was Born Just After This
Play I Go To Create
To Last Forever And Not Lost
As God So.
And Then To Play To Him In Heaven.
Mr.Black

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 18 lip 2010, 00:04

MR_BLACK, z którego roku i czy w stanie podobnym do prezentowanej? (tamta aukcja zakończona).
masz możliwość pograć na niej, zapoznać się, zanim ją sprowadzisz, z kupowanym egzemplarzem? to ważne, moim zdaniem.

Whisper, od siebie polecam używaną Yamahę 234 grałem na niej koło 10 lat, dobra, lekka, nie zużywa dużo powietrza, tylko bardzo delikatna...

chociaż od serii 2xxxx można już brać. ale najlepiej ograć instrument, zobaczyć jak pasuje...
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Post autor: fantastycznie » 9 paź 2010, 23:35

z kolei ja mam 2 pytania :]
1. trąbka tylko i wyłącznie do grania 'orkestrowego' (klasyka, coś w tym stylu. cokolwiek się w orkiestrze gra, prócz 'chałtur' xd)
2. trąbka tylko i wyłącznie do jazzu (granie w big bandzie)

w miarę możliwości proszę też o cenę. od tych najtańszych, do tych najdroższych. :)
chyba, że jakaś trąbka, która na pewno sprawdzi się w jazzie i klasyce .. to też poproszę :]
będę niezmiernie wdzięczny ;d

z góry dziękuję i pozdrawiam :)
fantastico :]

VEGO1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:31
Instrument/y: Getzen 300 series
Ustnik/i: Stomvi 3D
Lokalizacja: Sępólno

Post autor: VEGO1995 » 5 sty 2011, 19:56

Witam.

Od jakiegoś czasu planuję zakup trąbki w przedziale cenowym 1500-2000zł. Aktualnie gram na Roy Benson, który ma 4 albo 5 lat. Dzisiaj kapelmistrz próbował mnie przekonać, że takie trąbki jak Roy Benson są najlepsze, a dopiero jak będę artystą miałbym pomyśleć nad zakupem trąbki. Argumentował się również tym, że nic samo nie będzie grało, te trąbki za 8tyś. też, a różnica w tych droższych jest jedynie w tym, że biorą więcej powietrza.
Chciałbym, żebyście mi powiedzieli jak to jest i czy mój kapelmistrz ma rację. I tak zanim uzbieram wystarczającą kwotę minie pewnie pół roku albo więcej, ale już powoli o tym myślę.

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 5 sty 2011, 20:22

Wiesz to zależy na jakim jesteś poziomie gry jak już wiesz np co to zadęcie i umiesz dobrze grać to ok możesz kupować.
Twój kapelmistrz ma rację do pewnej granicy mianowicie Roy Benson nie jest dobrym instrumentem to nie jest Yamaha.

Zwycięzca konkursu Mottywator

VEGO1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:31
Instrument/y: Getzen 300 series
Ustnik/i: Stomvi 3D
Lokalizacja: Sępólno

Post autor: VEGO1995 » 5 sty 2011, 20:26

Hmm wiem co to zadęcie i po konsultacji wynika na to, że nie mam z nim problemu. Gram myślę też nie najgorzej jak na swój staż.
Na trąbce gram 2 lata a swój poziom trudno mi określić. Początkującym nie jestem, ale zaawansowanym też bym siebie nie nazwał.

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 5 sty 2011, 20:29

Zagrałbyś może coś wrzuć jakieś nagranie utworku. No dobrze trzeba wiedzieć w jakim jesteś stadium bo jak jesteś np w takim że wygrasz wszystko czystko i ładnym dźwiękiem to możesz brać..
Ale 2 lata na trąbce to mało jest. Jeżeli zamierzasz grać i wiesz że na pewno bd grał to bierz jakiś instrument

Zwycięzca konkursu Mottywator

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 5 sty 2011, 20:36

Wiesz ja gram na trąbce 4 rok i uważam że gram kiepsko ;)
Moim zdaniem reguła stażu nie ma wpływu. Trzeba reprezentować jakiś poziom i tyle. Słyszałem ludzi, którzy nie chodzą do szkół muzycznych, grają na trąbkach 10 lat i pięknie grają, w zadęcie się nie zagłębiam, ale grają ładnym dźwiękiem i technicznie. Niektórzy emeryci, bez obrazy, grający od 50 lat w orkiestrach strażackich, jeżdżą po dźwiękach jak osoby, które są spotkały się z instrumentem pierwszy raz i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trąbką. Ja myślę, że jak już grasz dwa lata, to popatrz na jakieś Yamahy używki np. 4. W tym przedziale cenowym do 2000 spokojnie taką znajdziesz, fajnie znaleźć taką z japonii :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 5 sty 2011, 20:42

VEGO1995, szukaj czegoś typu Getzen 300, Yamaha 4,5 lub nawet 6.
Zresztą w tym przedziale jest sporo ciekawych pozycji na rynku wtórnym, za nowym w tym przedziale bym się raczej nie rozglądał.
No i jeszcze jedno, twój kapelmistrz ma racje mówiąc ze trąbka sama nie zagra, natomiast nie ma racji mówiąc ze roy benson się nadaje...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

VEGO1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:31
Instrument/y: Getzen 300 series
Ustnik/i: Stomvi 3D
Lokalizacja: Sępólno

Post autor: VEGO1995 » 5 sty 2011, 21:44

xXPITBULLXx, Raczej ciężko będzie mi nagrać coś tak żeby jakość nagrania była dobra. Jutro mogę coś pokombinować, ale cudów się nie spodziewam bo mam jedynie słuchawki z mikrofonem za 30zł.


Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 5 sty 2011, 22:48

VEGO1995, prawda jest taka że do lepszej trąbki trzeba mieć umiejętności ale myślę że spokojnie przeskoczysz poziom Roy Bensona. Kapelmistrz ma tylko po części rację. Myli się niestety- upierając się przy (nie ma co się oszukiwać) wysłużonym chińczyku. Za 2000 PLNów jak chcesz to możesz na prawdę ustrzelić coś fajnego. Musisz tylko dobrze poszukać. Polecam oczywiście używki... Yamaha produkowana w Japonii, jakiś amerykaniec (Conn, King, Getzen może jakiś zadbany Olds czy Selmer) albo B&S (za tą cenę idzie kupić chyba nowego 535L)
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Michał M. Muzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2010, 10:20
Instrument/y: trąbka YAMAHA 4335 Japan
Ustnik/i: Vincent Bach 3 C
Lokalizacja: Żegocin

Post autor: Michał M. Muzyk » 31 sty 2011, 20:30

Jaki instrument polecilibyście?
Gram już około 3 lata i chodzę do szkoły muzycznej. Za rok, 2 lata będę kupował nową trąbkę. Jak do tej pory gram na Yamaha 2335 którą uważam za dobrą. Lecz już teraz prosił bym o radę na kupno tej trąbki - nie dla nowatora, ale "wyżej początkującego". Pieniądze: około tysiąc - 2 tysiące PLN. :trumpet:
Życie jest jak trąbka w orkiestrze jazzowej. Jeśli nic w nią nie tchniesz, nic z niej nie wyleci.

Luis Amstrong

Damianos31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, 20:25
Instrument/y: Jupiter JTR 600 M
Ustnik/i:
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Damianos31 » 31 sty 2011, 20:53

Ja również chciałbym kupić trąbkę za mniej więcej 3000 zł. Gram na trąbce 4 lata i kończe I st. ; ) Idę również na II st. i chciałbym trąbki na której pogram przynajmniej do końca II st. czyli jeszcze 6 lat Proszę o sensowne oferty. W grę wchodzi wyłącznie nowa trąbka. Obecnie gram na szkolnej trąbce Jupiter JTR600M...

ODPOWIEDZ