polmuz

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 10 wrz 2007, 23:40

ja grałem długo na polmuzie i jeśli się o nią dba to jest to dobry instrument,,,,, panowie macie po kilkanaście lat a opowiadacie o jakiejś dalekiej przeszłości,, jak byście żyli po kilkaset lat,,,, nie pojmuje waszych problemów z ustnikami- wystarczy skoczyc do sklepu i problem z głowy

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 11 wrz 2007, 12:36

no to wystarczy skoczyć do sklepu, pograć na 20 ustnikach, wybrac najlepszy (:D) i problem z głowy :D

PS. wiem że sie czepiam, ale polmuz jest dobrym instrumentem NA POCZĄTKU nauki ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 15 wrz 2007, 18:33

Devil_inside, tylko nie w każdym sklepie pozwolą grac na ustniku na próbe

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 15 wrz 2007, 19:02

?? serio? na razie w kazdym sklepie w którym byłem to pozwalali, nigdy nikt nie robił problemów :shock:
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 15 wrz 2007, 20:24

Panowie nie miejsce tu na dyskusje na temat praktyk sprzedawców sprzętu muzycznego...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
anatolll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2007, 00:18
Instrument/y: Besson
Ustnik/i:
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: anatolll » 19 wrz 2007, 21:35

Pierwsza moja własna trąbka to był właśnie POLMUZ, nowiutki, prosto ze sklepu, zakupiony bodajże w 1967r. Nie była lakierowana, pozłacana, goła blacha, trąbka tłokowa. Zresztą w tamtych czasach nie było praktycznie żadnego wyboru, były trąbki: Amati, Weltklang, Polmuz. Pamiętam cenę - 4545 zł. W tamtych czasach ojciec musiałby na nią pracować 3- m-ce ( zarabiał 1200 do 1800 zł. Na trąbkę przysłał mi wuj z Anglii parę!!! funtów, zamienione na bony dolarowe i oczywiście sprzedane na złotówki dla pewexowiczów. To była najtańsza trąbka, pozostałe to już horrendalne ceny i nie te czasy, jak każdy patrzył na ręce drugiego.
Służyła mi długi czas, obegrałem całe wojsko ( sygnalista ), mnóstwo wesel, zabaw. Aż w końcu na jednym weselu się rozleciała, ale skręciłem ją gumką od weku, taką czerwoną i dokończyłem wesele. I tak zarobiła na kilka dobrych trąbek. Ogólnie byłem z niej zadowolony.

[ Dodano: 2007-09-19, 21:37 ]
Ps. Wtedy nie było kamer, nagłośnienia, praktycznie nikt się nie skapował, że była poskręcana, nic się nie utrwaliło.
...rocznikiem.

Awatar użytkownika
wojtarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2008, 23:45
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wojtarz » 15 mar 2008, 23:53

Ja sam grałem na Polmuzie de luxe 2.
Zapisałem się potem do szkoły muzycznej i dowiedziałem się że można wypożyczyć
yamahe za 10zł/mięsiąc, a Polmuz to na początek może być, ale jak się zapisujesz do szkoły i będziesz grać na poważnie to radzę wypożyczć. :!:

ODPOWIEDZ