trąbki "no name"

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

trąbki "no name"

Post autor: tomko » 20 lis 2007, 19:52

nasza orkiestra dostała niedawno 4 trąbki bez żadnych sygnatur, oznaczenia miejsca producenta itp. Z wyglądu i powłoki przypominają stagi, po oględzinach też stwierdziłem raczej niską jakość wykonania. Jakie są Wasze doświadczenia z tego typu instrumentami?
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 20 lis 2007, 22:37

Sa to nowki czy jakies stare zabytki (kilku letnie) ?? Podejzewam ze jezeli jest to starszy instrument to jest to Polmuz. Kiedys gralem wlasnie na takim co nie mial zadnych wybitych sygnatur itp

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 21 lis 2007, 11:48

to są instrumenty do których nikt nie chce sie przyznać :D :P za wiele nie ma co sie spodziewać.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 21 lis 2007, 11:52

I specjalnie nie ma co się rozpisywać... Z takim towarem zawsze jest problem. Podejżewam że zacznie się to po jakimś czasie rozpadać w dłoniach ale to taka moja subiektywna opinia...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 21 lis 2007, 14:43

no oczywiscie że to nówki. Polmuzy poznaję z kilometra :razz:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 22 lis 2007, 20:16

No to wydaje mi się że nie ma co się spodziewać cudów po tych trąbkach... Już teraz mogę Ci powiedzieć że sie szybko zużyją i trzeba będzie je zastąpić albo przenieść do nauki początkujących (choć nie będzie to najlepszy pomysł)...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Wonski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2007, 10:34
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Schagerl 7C
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wonski » 6 gru 2007, 20:51

Takie pseudotrąbki to profanacja muzyki! Nierozumię po co ktoś robi takie "trąbki" skoro i tak każdy kto się na tym zna będzie je omijał z daleka :?: :!:

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 6 gru 2007, 20:56

Wonski pisze:Takie pseudotrąbki to profanacja muzyki! Nierozumię po co ktoś robi takie "trąbki" skoro i tak każdy kto się na tym zna będzie je omijał z daleka :?: :!:
To chore co wypisujesz. Nie wszyscy maja siano na lepsza trabke i zla trabka nie oznacza profanacji muzyki i chyba cos jest w powiedzeniu "Złej baletnicy rąbek u spódnicy...".

Wonski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2007, 10:34
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Schagerl 7C
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wonski » 6 gru 2007, 21:00

Chodzi mi o to że jak się nie ma kasy albo się ma mało kasy to lepiej się obejrzeć za używaną trąbką niż za chińskim badziewiem. Wiem coś o tym bo na tym gram i powiem szczerze że na Weltklangu się lepiej gra, wiem bo grałem

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 6 gru 2007, 21:01

Bartek87 ma racje, ja mam trąbke taką że szkoda gadc a gram na niej ile wlezie i nie wydaje mi się żebym profanował muzyke w przeciwieństwie do niektórych co mają trąbki super firm :twisted:

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 7 gru 2007, 17:03

Ludzie jak gracie bardzo dobrze to i na badziewiu rzucicie publikę na kolana... Większość ludzi i tak nie wychwytuje pewnych kardynalnych błędów (chyba że sa to sami muzycy) a co dopiero niuanse... Wiadomo że na lepszym sprzęcie pewne rzeczy wychodzą lepiej... lepiej to brzmi itd.
Osobiście nikomu nie polecam jakiś badziewnych trąbek ale jest taka zasada że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma... :wink:
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Wonski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2007, 10:34
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Schagerl 7C
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wonski » 7 gru 2007, 17:30

w 100% zgadzam się z Immortal4ever! Ja nie mam hajsu na nową trąbke i gram na czym gram, ale w sumie lepsze to niż nic. Przyjdą lepsze czasy to przyjdzie też lepsza trąbka. Narazie żyję nadzieją :smile: pozdro dla wszystkich

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 7 gru 2007, 18:47

Wonski pisze:Takie pseudotrąbki to profanacja muzyki! Nierozumię po co ktoś robi takie "trąbki" skoro i tak każdy kto się na tym zna będzie je omijał z daleka :?: :!:
Widac szybko zmieniasz zdanie...

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 7 gru 2007, 22:39

słuchajcie, zgadzam się z Marcinem, więc nie wiem po co tutaj niepotrzebna dyskusja na temat "profanacji" muzyki... no sory, jak ktoś tak uwaza, to lepiej niech wogole przestaje grac. Zycie nie jest bajką, więc gra się na tym, co się ma. Nikt nie rodzi się z trąbką w ręcę i 200000 zł na start do trąbki. Większość ludzi zaczyna na jakichś "strupach" które swoją swietność miały jakies 50 lat temu. Sam zaczynałem na starej trąbce, słyszałem ze to była schilke, ale w to nie wierze, była strasznie zadmuchana.. po kilku latach męczarni dostałem nową amatke 213 i się smigało ile wlezie. Teraz yamaszka 4 i nadal się rozwijam. Stańko tez jak zaczynał grac nie grał na swojej schilke i bachu ze skrzywioną rurą :P Davis nie grał od razu na holtonie, Ferguson też nie projektował instrumentow pod siebie. No sorry. Trąbka to trąbka - ma wyglądac jak trąbka, ma miec własciwosci trąbki a reszta to juz zalezy od trębacza, jak to wykorzysta ;) Jeszcze niedawno w polsce była epoka polmuzow i polmuzow de luxe no i jak cos to weltklangów i amati. I popatrzcie, jakich mamy specjalistów! prof. Igor cecocho wychował się na lenigradach i innych, to samo z prof. Piątkiem i innymi. Więc nie gadajcie tutaj o jakiejs głupiej profanacji. pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 7 gru 2007, 22:51

a teraz wszyscy mają yamahy, schagerle, bachy. tylko talentu niektórym brak.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 7 gru 2007, 23:11

właśnie. I co z tego, ze mają sprzęt? nic. Przepraszam za wyrazenie, ale większosc dzieci ze szkół muzycznych to dzieci fali mamusiek z niespełnionymi ambicjami :/ Kupują dziecku sprzęt za nie wiadomo ile kasy, wysyłają do szkoły, a dziecko tylko cierpi, bo nie chce grac, woli spędzac czas z rowiesnikami. Więc nie ma co się przejmowac sprzętem, tylko brac trąbe, nawet 100letnią, polutowaną, pogiętą i grzac w nią az roztrąb będzie się prostowac :D pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 8 gru 2007, 00:16

Jeśli chodzi o dzieci z muzycznej to owszem kilka osób jest tam z powodu niespełnionych marzeń rodziców...ale nie wszyscy... A co do deficytu talentu to coś mi się wydaje że nie ważne na czym co poniektórzy będą grać...i tak będą grać źle.

No a teraz do tematu bo się offtop robi a tego nie chcemy... :twisted:
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 8 gru 2007, 02:03

Słuchaj havk nie rzucaj sie tak bo nie ma tu ludzi którzy twierdza, ze tania trabka to profanacja tylko jeden czlowiek, a jesli chodzi o to co napisales to racja. Mam nadzieje, ze geniusz "Wonski" pomysli nastepnym razem zanim cos napisze, a pozniej zmieni zdaniem pod naporem wiekszosci.
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 8 gru 2007, 12:10

nie rzucam się, ale po prostu denerwuje mnie takie gadanie. Owszem, nie wszyscy, ale widziałęm pare przypadków, gdzie dzieci płąkały, nie chciały grac a mamusia z ambicjami brałą w jedną reke instrument, w drugą dziecko i na lekcje. sam to oceń. Oczywiście, nie mowie tu o wszystkich. dobra, konczymy ten temat bo sie offtop robi :twisted:

Wonski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2007, 10:34
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Schagerl 7C
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wonski » 8 gru 2007, 15:25

Sory za offtop ale żyjemy w wolnym kraju gdzie każdy ma prawo do swojego zdania nawet jeśli ono nie jest zgodne ze zdaniem ogółu. Trochę źle to ująłem i widać nie wszyscy mnie zrozumieli. Jeśli kogoś uraziłem swoim skromnym zdaniem to przepraszam, następnym razem będę siedział cicho skoro tego sobie życzycie i nie będę się "buntował". A tak poza tym to temat jest o trąbkach firmy "no name" a Amati, Weltklang, Polmuz czy Roy Benson to konkretna firma nie? Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam :roll:

[ Dodano: 2007-12-08, 15:25 ]
I wcale nie jestem geniuszem...

ODPOWIEDZ