Trąbka dla średniaka

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Łosiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:53
Instrument/y: Schagerl 1000L, B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz 300
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

Trąbka dla średniaka

Post autor: Łosiu » 23 gru 2007, 21:33

Obecnie gram na Ever play`u, który nie jest mój(własność OSP Błonie)-gram tam w orkiestrze dętej. Chcę kupić własną trąbkę. Gram już ok. 1.5 roku i uważam, że jak na ten okres nauki gram dobrze. poza tym wszyscy w orkiestrze(nawet inni trębacze) mówią mi, że gram najlepiej z trąbek, może poza kapelmistrzem, ale on gra już bardzo długo. Wrócę do sedna chcę kupić trąbkę niezbyt drogą(do ok. 2600zł) i oczywiście dobrą. Myślałem o: Yamaha YTR-4335 GS - bo wolałbym srebrną. Co o niej myślicie, a może lepsze będzie coś innego?z góry dziękuję. Czekam na odpowiedzi :grin:

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 23 gru 2007, 21:53

no to tak.
1. Nie wiem czy ma sens kupowanie takiej Yamahy, możnaby kupić dużo tańszego J. Michaela TR-430S. Nie trzeba przepłacać :wink:
2. Jeśli koniecznie chcesz coś droższego, zastanów się też nad Schagerlami. 420S może się okazać lepszy od Yamaszki
3. Żeby coś kupić, powinieneś na tym pograć. Sprawdź która Ci bardziej pasuje.
Pozdrowienia świąteczne :smile:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 23 gru 2007, 22:20

Yamaszka niby dobra, ale ja Ci polecam tak jak kolega Schagerla 420Slub 1000S. sąt to modele z serii Academica, bardzo dobrze sie sprawujące pod każdym względem. W tej klasie cenowej w tej chwili nie ma chyba nic lepszego na rynku. Jak ja kupisz to na pewno sie nie zawiedziesz. Firma moze byc Tobie mała znana, ale na pewno lepsza od Yamaszki.

Łosiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:53
Instrument/y: Schagerl 1000L, B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz 300
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

Post autor: Łosiu » 23 gru 2007, 22:41

Dzięki za podpowiedzi już 3 osoby mówią mi żeby kupić te modele i chyba na te padnie ostateczny wybór, choć czekam na inne propozycje...

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 23 gru 2007, 22:57

moim zdaniem powinieneś pograć i na jamaszcze i na obu szagerlach(sory za spolszczoną pisownie :P) i zobaczyć na której Ci sie lepiej gra i która lepiej brzmi. instrumenty są podobnej klasy i na pewno każdy z nich będzie dobry. tylko pytanie który Tobie bardziej pasuje.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 23 gru 2007, 23:14

Ja muszę tu stanąć w obronie Yamahy (do czego to doszło). Model 4335GS to dobra trąbka, wypróbowana i niezawodna. Wiele osób je użytkuje i jakoś nie słyszę by sie skarżyły... Jeśli chodzi o stwierdzenie tomko że lepiej kupić J.Michael TR-430S to szczerze mówiąc myślę że to lekka przesada. Mam wrażenie że jednak widać różnicę i można z czystym sumieniem przepłacić.
Co do Schagerl'a to nie mogę się wypowiedzieć bo nie grałem na trąbce tej firmy ale myślę że to dość racjonalny wybór.
Mimo to musisz poszukać, pograć i stwierdzić, która trąbka lepiej Ci "leży"...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 23 gru 2007, 23:51

hmm... tak jak koledzy mowili - jamaha i szagerl. Poza tym jakis moze jakis king? Może jakaś uzywka? Ostatnio na allegro w tej cenie był King Silver Flair (model profesionalny, super trąba - sam nie grałęm, ale z tego co wiem, jak kolega opowiadał jest w co dmuchnąc) własnie w podobnej cenie. Chyba ok. 2500 zł. pozdro ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 gru 2007, 00:04

No właśnie...jakiegoś porządnego "Amerykanina" można poszukać. Oczywiście na nowego to ciężko w naszym kraju liczyć choć ostatnio sie to zmienia na lepsze. A co do używanych to muszę przyznać że poszukasz sobie troszkę dobrej trąbki. No ale jak już znajdziesz to będziesz miał w co dmuchać na długi czas.
Polecane firmy: Bach, King, Conn, Getzen.
Życzę owocnych poszukiwań.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 24 gru 2007, 08:43

pisząc o tym michaelu miałem na myśli po prostu coś z nieco niższej półki.... Sam kolega napisał że gra półtora roku więc pomyślałem że można mu zaproponować i to. Michael oczywiście jest niższej klasy instrumentem i z tym nie zamierzam dyskutować :wink:
Co do nowego bacha nie byłbym taki przekonany z wiadomych powodów ale używane powinny być spoko :smile:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 24 gru 2007, 11:05

Jeden z naszych forumowiczow chce sprzedac swietna uzywana trabke, z tym ze jest troche drozsza niz chciales. http://www.trumpet.art.pl/viewtopic.php?t=1086

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 24 gru 2007, 13:58

Zdecydowanie polecam Schagerl. Model 420GBS (2760 zł). Świetny sprzęt :) Sam mam takową trąbe od niedawna i gra się świetnie. W tej klasie cenowej to chyba najlepsza trąba.
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 24 gru 2007, 14:31

hmm, a nie lepiej było dołożyć 200 zł i kupic schagerla T-2000ML? Lecz ta trąbka musi pasowac - ma troche obnizone tłoki, co moze być niewygodne dla ludzi, którzy mają długie palce. Lecz gratuluje wyboru ;) pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 gru 2007, 14:44

No to zależy co myślisz mówiąc trąbka dla średniaka... Co prawda model 2000ML to seria akademicka ale to jest raczej ta wyższa półka...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 24 gru 2007, 14:59

no tak, ale jak powiedziałem - ta trąbka musi ci spasowac. Więc jak na 1.5 roku to nawet wystarczyłąby jakas amatka nowa. Poszukac w ofercie polskich sklepów muzycznych jakichs srenich modeli. pozdrawiam. PS. Ostatnio grałem na amati atr 203 i mnie zachwyciłą :D po prostu tak grzałem góre i ogólnie miałą taki fajny ostry dzwięk, ze po prostu mnie zatkało. Szczerze powiedziawszy lepiej mi się na niej grało niz na mojej jamaszcze :D pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 24 gru 2007, 15:01

Jakbyco to mam do sprzedania Amatkę 213IS (monelowe tłoki, srebrna) - wisi na allegro. A jest fajny model Amati (najwyższy chyba) Atr-831. Grałem na niej - nawet fajna :) Kosztuje 25000 Koron Czeskich.
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 24 gru 2007, 15:04

co do amatki 213 - grałęm na niej troche czasu - chyba 5 lat :P ciekawa trąba, jak się ją dobrze rozegra to posłuzy długo ;) dobry sprzęt i w miarę tani. Lecz mozna sie rozejrzec za wyzszym modelem ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 gru 2007, 15:06

Może ten skromny Getzen 400 na allegro nie będzie najgorszy? Firma zacna i jakoś nie słyszałem narzekań.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 24 gru 2007, 15:09

Sluchajcie- powiem tak .Jeśli ktoś ma odpowiednią kwotę, to nie polecajcie trąbek amati... litości no. :) można naprawdęrozejrzeć się za czymś nowocześniejszym :)
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 24 gru 2007, 15:12

No to najlepszy wybór wg mnie to będzie Schagerl :) Może spróbować porównać modele 2000ML(matowa, lakierowana) i 420GBS(uszlachetniany mosiądz, srebrna) i zobaczy która będzie dla niego lepsza.
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 gru 2007, 15:19

I pomyśleć że jak zaczynałem pisać na forum to niepodzielnie rządziła Yamaha. Proponowałbym do tego porównania dorzucić jeszcze YTR-4335GS (taka fajna srebrna)
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

ODPOWIEDZ