Chcę kupić trąbkę do ~3,5tys zł... Schagerl 2000S, Yamaha 4?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 19 sty 2008, 23:46

Owszem są lepsze instrumenty od Yamahy 4 i 5 tylko ze powoli zaczynamy o nich mówić jak o Staggach a to już lekka przesada. Na tych trąbkach nie jeden z nas gra bądź grał. Jakby nie było swego czasu Yamaha tymi modelami wyznaczyła standard do którego teraz sie porównuje (na tym forum) większość konkretnych trąbek klasy akademickiej.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 19 sty 2008, 23:52

żaden stagg!! w życiu!! :P ;) po prostu konkurencja robi lepsze trąbki w tej cenie ;) chociaz inna sprawa że te yamahy są na polskim rynku dośc długo i są popularne i cenione-oczywiście nie bezpodstawnie :) może dlatego yamaha jest firmą której można zaufać-bo jej trąbki grają jak trzeba przez wiele lat, a z tymi nowymi to nigdy nie wiadomo(ja np. narzekam na lakier mojego selmera :P a z 20 yamahą 9xxx na której kiedyś grał mój tato nie było żadnego problemu) :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 20 sty 2008, 10:01

Co do yamahy 4 to ostatnio na allegro widziałam w nizełym stanie za niecałe 2 tys. Więc nie wiem, czy warto inwestować 3,5 tys w nówkę...
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ahmed89 » 20 sty 2008, 11:02

Immortal4ever pisze:Owszem są lepsze instrumenty od Yamahy 4 i 5 tylko ze powoli zaczynamy o nich mówić jak o Staggach a to już lekka przesada. Na tych trąbkach nie jeden z nas gra bądź grał. Jakby nie było swego czasu Yamaha tymi modelami wyznaczyła standard do którego teraz sie porównuje (na tym forum) większość konkretnych trąbek klasy akademickiej.
Nie przesadzajmy Yamaha to nie Stagg ani Roy B. ,to są konkretne trąbki ale porównujemy je np.do Schagerl'a. I w tym porównaniu wypadają blado.

A to co Tobie się devil zdarzyło z 2335 to jest normalne w Yamahach i Bachach. Każdy instrument z półki szkolnej i studenckiej jest robiony gdzie indziej i zdarzają się takie sytuacje.

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 20 sty 2008, 11:08

Świat sie chyba na dobre zmienił. Na IIst. wystarczy yamaha 2 przecież. Niektórzy mówią że yamaha 4 albo 5 są za słabe. Najlepiej kupic stomvi za 15 tysiecy. A jak gram Amstrong albo ktos inny to na jakich trąbkach grali? Też nie mieli najlepszych ale jakoś wirtuozami zostali

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ahmed89 » 20 sty 2008, 11:46

Ty wogóle nie rozumiesz o czym my piszemy.... Jak nie wiesz to nie pisz....

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 20 sty 2008, 12:30

gryzek13, pisz pisz!! jeszce kilka takich postów i będzie ban :D a wtedy; wolnośc, radośc i fajerwerki :D :D

ahmed89, spokojnie, on jeszcze sie nie uczył czytania ze zrozumieniem :P
ahmed89 pisze:A to co Tobie się devil zdarzyło z 2335 to jest normalne w Yamahach i Bachach. Każdy instrument z półki szkolnej i studenckiej jest robiony gdzie indziej i zdarzają się takie sytuacje.
słowem miałem szczęście :D :P
damalu pisze:Co do yamahy 4 to ostatnio na allegro widziałam w nizełym stanie za niecałe 2 tys. Więc nie wiem, czy warto inwestować 3,5 tys w nówkę...
ja tam jak kupuje instrument to (jeśli mam kase) wole dopłacić i mieć nowy. chociaz wiem że nie kazdy ma takie możliwości finansowe :neutral:
kiedy do naszej miejscowej filharmonii zamawiali 2 selmery to jeden przyszedł nowy a drugi chyba jakiś wystawowy. i była między nimi duża różnica. ten nowy jednak lepiej grał.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 20 sty 2008, 15:36

Devil_inside, Ty się tak nie raduj za bardzo...Spokojnie bym prosił
gryzek13, Tak nauka czytania ze zrozumieniem jak najbardziej.

A co do Yamah to jednego im nie odbierzemy... Wytrzymałości! naprawdę trzeba sie postarać by zajechać te trąbki (oczywiście jak nie zrobimy im crash testów)
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ahmed89 » 20 sty 2008, 16:39

No tak macie chłopcy racje - będę spokojny:)) Gryzek naucz się czytać:))

My Yamahom nic nie odbieramy ale tylko je porównujemy do innych trąbek z tego przedziału cenowego.

Awatar użytkownika
radekss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2007, 13:24
Instrument/y: shilke B1L
Ustnik/i: Monette B2S3, bach 1 1/4 C, shilke 16B4B
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: radekss » 28 sty 2008, 15:15

witam,

Jeżeli mialbym wybor yamaha 4 allbo shagerl1000s. to bral bym shagerla. Sam na tej trabce gralem i wielokrotnie moge pograc na 4 yamahy. Porownywac nie ma co. Wygrywa shgerl. Jezeli chodzi o yamahe 6 to cena stanowczo nie wspolgra z jakoscia chociaz to dobra trabka.
Shagerl 2000s jak dla mnie ma za ciemne brzmienie. osobiscie nie lubie takiego.
chcialem powiedziec ze ostatnio mialem okazje pograc na 3 roznych trabkach yamaha 4 i kazda grala innaczej... to tez o czyms swiadczy.
a jak juz ktos sie zdecyduje na 4 yamahy to polecam srebna a nie mosiadz ;)

pozdrawiam
pozdr

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 28 sty 2008, 18:07

Ja polecam wybrać sie na MusikMesse 2008 do Frankfurtu, sa tam prawie wszystkie firmy produkujace trabki, mozna sobie pograc i poprobować wszystkiego :) tylko oczywiscie wstep troche kosztuje.

EDIT: literowki

Awatar użytkownika
radzi01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 17 sty 2008, 11:55
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Yamaha pic. 6810s
Ustnik/i: Monette B4; Schilke 14A4A
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: radzi01 » 11 mar 2008, 21:45

KONIEC TEMATU! :arrow: :arrow:

Zablokowany