Problem z tłokami

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Label05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2008, 18:04
Instrument/y: Prestini
Ustnik/i:
Lokalizacja: Góra

Problem z tłokami

Post autor: Label05 » 29 sty 2008, 18:24

Witam,
Mam od kilku dni problem z tlokami. Wszystko bylo ok a teraz przyciski chodza wolniej. Wciskając wychodzi wolniej(najczęsciej drugi) a czasami przy końcu zatrzymuje się. Było oliwione, bez oliwki wogole sie czasem zatrzymuje, prónowałem wszystkiego i juz nie wiem czego jest o wina. Prosze o pomoc dlaczego tak sie dzieje i co mam z tym zrobić?
Z góry dzięki;]

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 29 sty 2008, 18:27

Też tak miałem jakiś czas temu, ale porządnie wyczyściłem trąbkę, a szczególnie tłoki oraz rurki w których się znajdują i wszystko wróciło do porządku

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 29 sty 2008, 18:43

Dokładnie. Ja mam resztki specjalnego smaru do trąbki co kiedyś dostałem. Na ścierke włożyłem smar, roztarłem go i wyczyściłem tłoki. Bardzo się zdziwiłem ,bo ścierka była naprawde brudna i to mocno, a z wyglądy wydawały się ładne, a po wyczyszczeniu się w niektórych miejscach błyszczały. Powinienes spróbowac jakimś smarem a przede wszystkim je porządnie wyczyścic.

Label05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2008, 18:04
Instrument/y: Prestini
Ustnik/i:
Lokalizacja: Góra

Post autor: Label05 » 29 sty 2008, 19:45

Mogłbyś powiedziec jaki to jest smar?
Z góry dziekuje

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 29 sty 2008, 23:04

Label05, wyjmij tłoki, przetrzyj szmatką, dokładnie naoliw i zobaczy czy będzie lepiej.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Label05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2008, 18:04
Instrument/y: Prestini
Ustnik/i:
Lokalizacja: Góra

Post autor: Label05 » 30 sty 2008, 07:31

Znalazłem paste która kiedyś miałem do trąbki starej nie lakierowanej wyczyściłem i teraz chodzi ok;]dzieki za pomoc

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 30 sty 2008, 09:36

Label05, to jest stary smar ma napis RECORD i wszystko jest napisane po niemiecku, musiałbyś się popytać o takie smary. Ja na szczęście go dostałem. Na pewno w sklepach muzycznych dostaniesz coś podobnego.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2008, 17:37 przez gryzek, łącznie zmieniany 1 raz.

buffet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 1 mar 2007, 20:21
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: my sie znamy
Kontakt:

Post autor: buffet » 30 sty 2008, 11:53

nie higieniczna to metoda ale wllasnej sliny uzywam - spluc pomaga :)

sizmuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2007, 20:47
Instrument/y: Kornet Conn B, Trąbka Berkeley B
Ustnik/i:
Lokalizacja: Tczew

Post autor: sizmuz » 31 sty 2008, 22:15

Witam..Odkręć wszystkie 3 tłoki dokładnie miękką ściereczką suchą powycieraj do sucha najlepiej podłóż sobie drugą szmatkę na kolanie oprzyj tłok i wyczyść stary smar powinna być szmatka zabrudzona ,czarne brudne smugi.Następnie odkręć dolne nakrętki odwadniające.je równierz wyczyść ale najważniejsze jest wytarcie starego smaru i oleju w cylindrach zrób to tak ; Na wycior z długą sprężyną okręć go szmatką tylko miękką wpuśc w cylindry kilka razy w lewo w prawo do sucha zobacz pod światło jak wyglądają cylindry powinne się błyszczeć ,następnie po kolei leciutko dokładnie po obwodzie tłoczka kropelki dobrej firmowej oliwki ,kilka razy okręcaj tłoczkiem w lewo w prawo i dokładnie się rozprowadzi oliwka zwracaj zawsze uwagę na numerację prawie w każdej trąbce są z innej strony numery przy rozkręcaniu zwróć na to uwagę 1 2 3 .Jeżeli wszystkie 3 tłoczki tak zrobisz gwarantuję ci tłoczki powinne pracować bez zarzutu nawet przed tym zabiegiem wykąpac instrument ciepła wodą bieżącą krągliki pod wodą przeczyszczać wyciorem do trąbki przekonasz się jak instrument będzie lekko grał jeżeli nie będziesz tych zabiegów robił to efekty będą ujemne zaniesiesz do fachowca to zapłacisz a wtedy przekonasz się że było warto..sizmuz8 Senior 55 lat dmucha w trąbę.Pozdrawiam....
==============================
sizmuz@tcz.vectranet.pl
==============================

Awatar użytkownika
ramzi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 1 gru 2007, 20:22
Instrument/y: Brass System Colection
Ustnik/i: VB 1 1/4 C
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: ramzi » 1 lut 2008, 17:35

Ja rozebralem tloczek i wlozylem go na 30 sekudn do wrzacej wody wszystki brudy i smary odeszly

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 1 lut 2008, 20:41

nie radziłbym tak robic, bo róznice temperatury mogą spowodowac pęknięcie na powierzchni tłoczka - róznice w odległosci pomiędzy atomami metali się zmieniają ;)

ODPOWIEDZ