Trąbka Michael TR-430S

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
malky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:07
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wolsztyn

Trąbka Michael TR-430S

Post autor: malky » 29 sty 2008, 21:49

Na początku witam wszystkich serdecznie.
Mam prośbę do wszystkich, którzy są w temacie.
Otóż kilkanaście lat temu, będąc dzieckiem, grałem w miejskiej orkiestrze dętej przez około 6 miesięcy. Niestety ją rozwiązali. Wróciło do mnie to wspomnienie i teraz po tych latach postanowiłem kupić sobie trąbkę. Chcę zacząć jeszcze raz. Ma mi ona służyć do grania prywatnie, żadnych występów. No i mam możliwość kupienia trąbki Michael TR-430S za niecały tysiąc. Tylko, że gra ona w C a jak poczytałem standardem raczej jest B. Wiem natomiast z Waszych postów, że C jest skalą wyższą. Stąd mój dylemat i rozterki. Czy jest jakaś różnica w odbiorze dźwięku? Czy jest wyraźniej wyższy, bardziej piszczący, czy różnica jest niewielka? Czy jest różnica w zapisie nutowym? Czy łatwo dostać nuty na trąbkę C i ostatnie pytanie, który dźwięk wg Was jest lepszy? Pytam bo jestem totalnie że tak powiem bez mapy nie chciałbym popełnić błędu przy zakupie.
Za pomoc i opinie z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 29 sty 2008, 21:56

lepiej poszukaj trąbki w stroju B, są one bardziej popularne(że tak powiem), jeżeli chodzi o nuty to grają one w innych strojach np. B gra C-dur a Cgra B-dur,,,, ja jeszcze nie grałem na takiej trąbce wię poczekaj na opinie tych którzy mieli taką okazje , powiedzą ci więcej o dzwięku itp

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 29 sty 2008, 23:09

powiem tak. powinno sie zaczynac od trąbki B, a dopiero po kilku latach nauki brać sie za trąbki w innych strojach. jest to powszechna opinia.

PS. ale ta trąbka nie jest w B? http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... 92&id=7243
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

malky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:07
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wolsztyn

Trąbka Michael TR-430S

Post autor: malky » 29 sty 2008, 23:35

No tak masz całkowitą rację. Taki mały szczegół a tak wiele zmienia.
Mam pytanie co sądzicie o trąbce Michael TR-430 na początek? Czy warto ją kupić?

Tuniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:44
Instrument/y: ROY BENSON TR-302s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tuniek » 1 lut 2008, 18:37

Szczerze mówiąc moim zdaniem jak na sam początek powinna Ci w zupełności wystarczyć :razz: sam gram na trąbce tej firmy od samego początku tylko na trochę słabszym modelu :wink: nie narzekam na nią chodź ma słaby lakier :cry: Ale myśle że jako początkujący powinna Ci wystarczyć chodź może się okazać za dobra na twoje umiejętności bo z reguły zaczyna się na czymś stosunkowo słabym :smile: pozdrawiam

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 1 lut 2008, 18:46

No cóz chyba musze zadac pewien cios w mit o pożądności instrumentów J.Michael (oczywiscie jak na tą kategorię cenową) Rzecz sie tyczy co prawda nie trąbki ale Euphonium. Mój kolega cos ponad rok temu kupił sobie Euphonium tej firmy. Z kwartwentylem posrebrzane. Po tym czasie wentyle w jego instrumencie się pościerały (ale jakoś nie skarżył sie na pracę) a powłoka na instrumencie sie mocno pościerała (instrument posrebrzany)...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 1 lut 2008, 20:39

a jednak po dłuzszym czasie robi się to samo co z roy bensonami i innymi ;) no cóz, w koncu ta klasa cenowa... ;) pozostaje amati, gdzie lakier jest troche mocniejszy ;) :P

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 1 lut 2008, 22:00

No cóż taka prawda...może ta wada wcześniej nie wyszła bo J,Michael dopiero teraz zdobywa popularność albo kolega trafił na lipny sprzęt (Yamaha też miewała wpadki)
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 1 lut 2008, 22:02

kolega kupił córce michaela , nie wiem jaki model i miał problem z lakierem

ODPOWIEDZ