Trąbka Jupiter JTR-1002 Sterling

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Arthur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:08
Instrument/y: K&H Universal II & B&S 3137
Ustnik/i: Bach 1 1/4C & Schilke F2
Lokalizacja: Łęczna

Trąbka Jupiter JTR-1002 Sterling

Post autor: Arthur88 » 23 lip 2008, 09:08

Zastanawia mnie właśnie aukcja tej trąbki:

http://allegro.pl/item404334064_trabka_ ... e_bcm.html

Czy ktoś może słyszał/(grał) na instrumentach Jupitera zrobionych na 25lecie firmy?

Bo ciekaw jestem na ile to jest prawda w tym co facet o niej mówi w opisach

->przyrównywanie do Xeno
->bacha
->srebrna (Sterling) rurka ustnikowa
->super tłoczki
->model mistrzowski ?! (w takiej cenie :P)

Bo szczerze mówiąc jakoś nie mogę koło siebie zestawić taich pojęć jak szybkość, precyzja, niezawodność i TAIWAN...

Jak myślicie drodzy forumowicze rewelacyjna okazja, czy po prostu zwykły naciągacz ?
Bo jesli to pierwsze to się nad trąbką poważnie zastanawiam....
"Wcześniej, wcale nie znaczy lepiej...
Życie prowadzi do celu meandrami"

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 23 lip 2008, 10:08

w stanach ją sprzedają za 600$. moim zdaniem instrument pełen bajerów które na pewno coś dają. ale i tak bym tego nie kupił. moim zdaniem handlarz i naciągacz.jakoś nie wierze w instrument idealny za tą cene. jesli ktoś jest z łodzi to warto żeby sie do niego odezwał i sprawdził ten instrument.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 23 lip 2008, 10:09

Dobry Jupiter nie jest zły...moi znajomi mają niższe modele (606 czy jakoś tak) i nie narzekają za bardzo na nie... Ale takie zestawienie wydaje mi się troszkę nie na miejscu... Mimo tego poczytałbym co piszą na temat tej trąbki osoby, które na takich grały...a najlepiej sam bym ją wypróbował...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 23 lip 2008, 11:51

Porównanie do Xeno? Buahaha dobre :D wczoraj włąsnie oglądałęm tą aukcje i niemalze spadłęm z krzesłą ;) Jupiter - taiwanski badziew, no moze troszke lepszy niz te staggi i ever play'e. Osobiście nigdy bym nie kupił jupitera - miałęm do czynienia z trąbą tej firmy i kiedy widziałem co się z nią działo, powiedziałem sobie ze nigdy nawet nie pomyśle o zakupie tej trąbki ;) Jesli chodzi o rurki ustnikowe sterlinga - są z tego co wiem montowane w kazdym modelu schagerla. Wiele firm produkujących trąbki uzywa tychze rur.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 23 lip 2008, 12:35

Nie no porównanie do Yamahy Xeno czy Bacha to może przegięcie..ale Jupitery też nie są aż takie złe by porównywać je do Stagga...To są dwie różne kategorie.
A co do tej aukcji to należy przyznać ze osoba która to pisała ma polot i wyobraźnię...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
KARI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:49
Instrument/y: KANSTUL 700
Ustnik/i:
Lokalizacja: GNIEZNO

Post autor: KARI » 23 lip 2008, 14:05

Nie można powiedzieć, że są złe. Ale znajomy ma co prawda 606 i brzmi dobrze tylko w średnim rejestrze. dół ma okropny a góra taka sobie. Dodam że to nie wina rozegrania instrumentu.
Przyjaciel nigdy nie powinien zbyt wysoko oceniać naszych zalet a wróg powinien przeceniać nasze wady.

ODPOWIEDZ