J.Michael

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
przemo76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2006, 07:47
Instrument/y: jmichael
Ustnik/i:
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

J.Michael

Post autor: przemo76 » 8 gru 2006, 07:55

Witam Was. Jestem nowym użytkownikiem. Drodzy! Mam możliwość kupna trąbki kieszonkowej firmy J.Michael. Czy spotkaliście się z trąbkami tej marki? Co możecie o niej powiedzieć? Pozdrawiam. Przemo

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 9 gru 2006, 17:02

Ja słyszalem dosc dobre rzeczy o tej firmie. Założyciele tej firmy jest główny konstruktor Yamahy, ktory zalozyl własna firme. Jak na razie jest jeszcze malo znana. Z tego co mi wiadomo sa porównywalne do Yamahy, a nawet i troche lepsze. Jak masz okazje tano kupic to KUPUJ bez wachania

Awatar użytkownika
przemo76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2006, 07:47
Instrument/y: jmichael
Ustnik/i:
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Post autor: przemo76 » 11 gru 2006, 14:43

:grin: dzięki wielkie!!! Dodałeś mi otuchy i ochoty na zakup!!! Przemo76

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 12 gru 2006, 19:27

jak juz kupisz to napisz swoja opinie na jej temat, bo szczerze mowiac sam jestem ciekawy

Awatar użytkownika
przemo76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2006, 07:47
Instrument/y: jmichael
Ustnik/i:
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

kieszonkowe....

Post autor: przemo76 » 14 gru 2006, 08:19

A w ogóle szanowny Piciu555 i inni Użytkownicy - co myślicie o trąbkach kieszonkowych? Ja miałem okazję raz podmuchać i muszę przyznać, że specjalnie nie ma różnicy w dźwięku, ale kiedyś na forum pojawił się post, że "są mniejsze i wszystko mają mniejsze - także dźwięk" (nie jestem pewien, czy dokładnie zacytowałem). Przecież to chyba nieporozumienie - długość trabek: zwykłej i kieszonkowej musi być chyba taka sama, tylko ta jest bardziej upakowana. O co chodzi z tym gorszym dżwiękiem???

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 14 gru 2006, 19:46

Sory , ale załóżcie jak coś nowy temat , bo robi się bałągan!

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 16 gru 2006, 21:18

http://www.allegro.pl/item149656017_tra ... r_380.html kurcze... dwie klapy wodne, z wyglądu niezła... ale cena taka jakby za niska troszke... Co o niej myślicie?? Na ile by mogła posłużyć?? Na jakim stopniu zaawansowania można na niej grać?? Pozdrowionka. Z góry dzięki za odpowiedź
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 16 gru 2006, 22:22

Nie miałem kontaktu z trąbką , ale też słyszałem dobrą opinię na temat tych trąbek . Podobno wygrywają z niższymi modelami yamahy . Z chęcią bym spróbował :smile:
Niech ktoś się podzieli doświadczeniami z użytkowania jeżeli takie ma :razz:

Awatar użytkownika
przemo76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2006, 07:47
Instrument/y: jmichael
Ustnik/i:
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Post autor: przemo76 » 4 sty 2007, 12:30

Witam. Od kilku tygodni mam nową trąbkę - JMichael tr380s - rewelacja! Lekko się na niej gra, dobrze stroi i nie ma w ogóle porównania ze swoją poprzedniczką (stara z wentylami obrotowymi). Łatwiej się też gra w górnym rejestrze. Aż się chce grać.... Uważam, że zakup można nazwać udanym!

born_ejty_siks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:04
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: katowice

Post autor: born_ejty_siks » 5 sty 2007, 19:46

a ile dales?? i czym sie rozni od tej http://www.allegro.pl/item154985773_tra ... r_380.html

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 5 sty 2007, 21:16

heh zapewne tym, ze ta z allegro jest lakierowana, a ta którą kupił Przemo jest srebrzona ;) najczęściej litera S oznacza srebrzoną trąbę... ;) pozdro ;)

Awatar użytkownika
przemo76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2006, 07:47
Instrument/y: jmichael
Ustnik/i:
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Post autor: przemo76 » 8 sty 2007, 15:21

Dokładnie tak - jest identyczna, z tą różnicą, że srebrna. A kupiłem w cenie 870zł (czyli tylko 10 zł więcej, niż za lakierowaną podaną na allegro). Jak myślicie, czy dobry interes zrobiłem..?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 8 sty 2007, 15:23

oczywiście!! trąbki srebrzone są zazwyczaj troszke trwalsze od lakierowanych - tylko zeby to nie byłą imitacja srebra(srebrny lakier) bo moze zacząć kwitnąc nie tylko na wiosne! ale ogólnie za tą kase zrobiłes dobry zakup ;) pozdro ;) PS. Przemo - twoja trąba ma tłoki molnelowe?

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 5 lut 2007, 09:58

ten J. Michael wygląda identycznie jak Yamaha YTR-2335 :mrgreen:

Awatar użytkownika
miloxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2007, 18:26
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krosno

Post autor: miloxx » 17 mar 2007, 18:36

Witam!

Posiadam trąbkę firmy J.Michael TR-250 od 2 lat. Jestem z niej bardzo zadowolony zarazem z ceny (720PLN) jak i z funkcjonalności. Trąbka dobrze stroi, tłoki działają bez zarzutu. Bałem się, że lakier zejdzie z niej po 2 miesiącach (tak jak w przypadku trąbki kolegi z klasy (jakaś chińska nazwa 1500PLN) ale lakier jest jaki był od nowości. Są tylko zwykłe przetarcia w miejscach gdzie palce stykają się z instrumentem. Do tego jest jeszcze ergonomiczny futerał który dobrze dba o trąbkę oraz skórka na tłoczki ;)

Polecam trąbki tej firmy ponieważ mimo niskiej ceny zadowalają swoich użytkowników. Miałem poprzednio trąbkę YAMAHA YTR-2335 ale po 2 latach była bez lakieru i tłoki chodziły, jakby nie chodziły.

GORĄCO POLECAM :wink:

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 17 mar 2007, 19:23

miloxx czyli ta trąbka Michael wypada lepiej niż yamaha ytr2335 ? Możesz je jakos porównać skoro grałeś na obu tych trąbkach ? bardzo mnie to ciekawi :)

Awatar użytkownika
miloxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2007, 18:26
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krosno

Post autor: miloxx » 21 mar 2007, 20:42

Cóż powiedzieć - byłem bardzo ostrożny w kupowaniu mojej trąbki. Tak naprawde, to kupowałem "w ciemno", ponieważ nic mi nie było wiadomo o firmie J.Michael. Nie wiedziałem jak będzie z użytkowaniem, ale teraz nie żałuje.

Postaram się porównać te dwie trąby ;-)

1) lekkość grania - mimo, że Yamaha była profesjonalnie rozegrana to gra na niej nie należała do łatwiejszych. Jak tylko przyszła nowa - świeża trąbka J.Michale zdziwiła mnie lekkość grania na niej.

2) Tłoki - w YTR-2335 po 1,5 roku nie nadawały się do użytku - sprężyny chrobotały i mimo wymienienia na nowe ciągle stawiały opór. Moja trąbka ma już ponad 2 lata i na razie wszystko chodzi bardzo ładnie (gram od 30 - 120 min. dziennie).
Co ciekawe kolega, któremu miasto Krosno kupiło trąbkę B&S na ok. 6000 PLN tłoki się zacinają mimo częstego smarowania. Może to wina oliwki z sylikonem którą dostałem w zestawie - ja nie mam takich problemów...

3) Lakier - jak już pisałem wcześniej - Yamaha nie miała lakieru. Zszedł sobie i czasem nawet na palcach zostawał... W J.Michael (chociaż to chyba najtańszy model) elementy narażone na styczność z dłońmi są pokryte srebrem. Reszta jak nowa poza drobnymi rysami od zegarka którym zahaczyłem kilka razy :neutral:

4) Barwa - Najbardziej mi się podoba ciemny dźwięk w tym modelu który posiadam - TR-250. Czara zaczyna się rozszerzać od ostatniego ugięcia - tym sposobem dźwięk jest bardzo ciepły i pełny.

5) Strój - według mnie wszystko zależy od trębacza :wink:
Oba modele stroją podobnie.

Yamaha YTR-2335 - 1900PLN
J.Michael TR-250 - 750PLN

"Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

ODPOWIEDZ