Trąbka Kuhnl & Hoyer

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 21 gru 2010, 21:31

poetycka wypowiedź ;) ;P
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
romanhunter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2010, 21:51
Instrument/y: Pless Kuhnl & Hoyer
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 5c
Lokalizacja: Trąbkowice Duże
Kontakt:

Post autor: romanhunter » 1 lut 2011, 22:06

Ja Gram Na Sygnałówce tego producenta i Sprawuje Się znakomicie, jak za te pieniądze, bo z Meltonami niema sie jednak co równac, ale chwale go sobie ;D na Ustniku Trąbkowym Vincent Bach. 5c dzwiek jest taki jakby cichszy ale gdy wkladam ustnik orginalny, dokladnie Kunl 13 to dzwiek jest naprawde bogaty w brzmienie zarowno w dolnym jak i gornym rejestrze ;D moge Polecic ten instrument wszystkim Sygnalistom ;D
muzyka.mysliwska.pl

Protline
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 11:16
Instrument/y: B&S, Getzen, K&H, Amati
Ustnik/i:
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Protline » 3 lut 2011, 14:51

Widzę, że zrodziła się na forum idea przekazywania niezależnym ekspertom w/w serwisu instrumentów nieznanych lub mniej znanych firm :) . Jesteśmy (chyba) jedynym dystrybutorem instrumentów Kuhnl&Hoyer w Polsce. Z dotychczasowych obserwacji i zainteresowania wnioskuję, że firma jest prawie nieznana nawet w kręgach zawodowych muzyków. Grono osób które indywidualnie przychodzą, testują i decydują się na zakup instrumentów K&H na każdym etapie zaawansowania jest coraz większe, nawet pomimo faktu, że obok znajdują się instrumenty tak znanych i markowych firm Jak B&S czy Getzen.
Aby nie być posądzony o brak obiektywizmu w ocenie trąbek Kuhnl & Hoyer chcielibyśmy udostępnić niezależnym ekspertom najpopularniejszy model na jaki decydują się klienci- TOPLINE G

http://www.protline.grandhost.pl/produc ... ucts_id=88

Jest to instrument, który umiejscowiony jest jakościowo/cenowo na poziomie Yamahy 5, Getzena Eterny 700, B&S – 3137. Jesli ktoś ma doświadczenia z tymi trąbkami i chciałby się podjąć obiektywnej oceny- proszę o kontakt- udostępnimy na kilka dni instrument tego producenta.

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 3 lut 2011, 15:20

Protline, wyraziłem chęć do testów pisząc PW :)
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 3 lut 2011, 16:11

Zatem i ja zgłaszam się z chęcią na test :) :) :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 8 lut 2011, 13:52

No ciekaw jestem opinii naszych ekspertów!
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 8 lut 2011, 14:58

Ja już testuję model TOPLINE. Nie będę zdradzał szczegółów ... przeczytacie w artykule ... Powiem tylko tyle, że jestem bardzo mile zaskoczony :) :trumpet:
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 10 lut 2011, 00:26

Ale na tym wątku napisz przynajmniej kilka zdań

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 10 lut 2011, 09:46

Najpóźniej jutro (a może i jeszcze dziś) opublikuję artykuł także potrzymam w zniecierpliwieniu jeszcze trochę :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 10 lut 2011, 15:31

Zainteresowanych zapraszam do działu TRĘBACZE W SIECI --> ARTYKUŁY --> Kuhnl&Hoyer TOPLINE No. 116 24 RL
Przyjemnej lektury :trumpet:
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 10 lut 2011, 20:45

Damian, dzięki za fajny artykuł. Pięknie i rzeczowo napisany.
Ciekaw jestem czy jest szansa żebyś dostał do testów któryś z wyższych modeli (Sonata, Fantastic, Spirit). Może jest taka szansa?
W każdym razie dzięki za świetny artykuł!
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 10 lut 2011, 21:20

Nie ma sprawy :) Troszkę trzeba posiedzieć aby niczego nie ominąć i napisać cały tekst. Teraz w pracy ferie więc miałem troszkę więcej czasu. Ale już koniec dobrego od poniedziałku :)
Być może będzie szansa na test wyższego modelu :trumpet:
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 10 lut 2011, 21:55

Byłem bardzo ciekawy twojego artykułu, zawsze broniłem tej marki jak i inne mniej znane niemieckie manufaktury.
Ciesze się ze zaczynamy myśleć kategoriami, co instrument potrafi a nie jak się nazywa :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 10 lut 2011, 22:08

Damian, ciekawy artykuł. Fajnie było by kiedyś dmuchnąć w taką trąbkę. Zgadzam się z michka, co do niemieckich manufaktur, że to bardzo dobre instrumenty. mischka muszę tu przytoczyć przykład tego Meinla, którego kupił mój uczeń od Ciebie. Chłopak wziął model Meinl New Constelation. Muszę powiedzieć, że instrument brzmi przepięknie. Mimo iż jest srebrzony to brzmi tak ciemno, że ostatnio zacząłem się zastanawiać czy to nie kornet. Są takie kornety trąbko podobne. Opisywany Meinl ma bardzo dużą menzurę rurki, aż czuje się w ręce i widać to gołym okiem. Zmieniłem jednak zdanie kiedy mocniej dmuchnąłem w Meinla - wtedy zaczął grać pięknym jasnym, okrągłym dźwiękiem, ale nie krzyczącym. Naprawdę przepiękny instrument. Przepraszam za off-top.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 10 lut 2011, 22:15

Mischka, w pełni się z Tobą zgadzam. Niestety jak dobrze wiesz, rynek rządzi się swoimi prawami i ludzie wolą kupować znane marki niż dużo lepsze ale jednak "niszowe" instrumenty. Należy żałować że firma K&H niestety nie promuje marki w sposób, na który ta marka zasługuje.
No ale miejmy nadzieję, że chociażby informacje zawarte na tym Forum, w tym artykuł Damiana, przybliży potencjalnym użytkownikom zalety tego instrumentu.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 10 lut 2011, 22:38

grzegorz, masz rację. Gdyby np. vlado kumpan, czy inny (inni) znany trębacz grał na takim sprzecie i go reprezentował jak np. mnozil brass, kumpan schagerla albo marsalis i inni monettciarze firmę monette to jestem pewien że ta marka by zaistniała i było by więcej trębaczy grających na K&H
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Protline
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 11:16
Instrument/y: B&S, Getzen, K&H, Amati
Ustnik/i:
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Protline » 10 lut 2011, 22:44

Jest tylko kwestią czasu aż obecny model Topline zakończy swój udział w testach i do mnie wróci a następny ( wyższy ) model trafi do rąk ekspertów :)

Panie Grzegorzu_N troszkę nie zgodzę się z Pana opinią odnośnie promowania marki tej czy innej firmy. Trąbka to nie jest rzecz materialna, która może Pan kupić z obrazka czy po wysłuchaniu reklamy w telewizji. Jeśli ktoś przymierza się do zakupu instrumentu to w jego interesie powinno leżeć, aby każdą firmę samemu przetestować i wybrać najodpowiedniejszy model nawet kosztem podróży kilkudziesięciu bądź kilkuset kilometrów :) Na świecie jest naprawdę wiele niszowych firm które robią świetne instrumenty a o których wielu z nas pewnie nie słyszało. I wcale nie zależny im na jakimś wielkim rozgłosie bo możliwości produkcyjne są ograniczone wielkością zakładu. Pewnie ma to swoje zalety, bo jeśli firma stanie się sławna i popularna i z dnia na dzień rozbuduje swój park maszynowy aby zwiększyć produkcję, to generalnie wcale nie przełoży się to na jakość wypuszczanych instrumentów :).

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 10 lut 2011, 22:52

Zgadzam się. Jak dla mnie - co napisałem w artykule - K&S była niezauważalną marką. Po teście stała się natomiast bardzo wyrazistą. Ten test będę bardzo miło wspominał.
Faktycznie nie promują firmy jacyś wymiatacze topowi. Nie mniej na instrumentach K&H grają tacy muzycy jak:
- trębacz Malte Burba - cała seria jest sygnowana jego nazwiskiem - pocket trumpet, trabka B, C, piccolo i flugelhorn
- puzoniści Martin van der Berg, Gyorgy Gyiviscan, prof. Zhao Riu Lin, Branimir Slokar (prof. z Freiburga), urgen Zeller (Philharmonic Orchestra Nuremberg), Bart van Lier (Metropolitan Orchestra Hilversum)
- Posaunisten Big Band der Bundeswehr
Są to raczej mało znane nazwiska. Stąd też marka jest mało znana, a szkoda :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 10 lut 2011, 22:54

To dobrze że firma jest mało znana ba ceny są dobre. Przed kupnem pytałe o zdanie nikt nic nie wiedział. Przez przypadek trafiłem na allegro na K&H. Szukałem dobrego instrumentu za umiarkowaną cenę.
Podjechałem do sklepu i wrażenia miałem takie jak opisał je Damian w artykule. Nie szukałem dalej tylko wyszedłem z Topline.
Zawsze uważałem że jakośc musi kosztować, ale nie koniecznie tyle, ile chce konkurencja.

Awatar użytkownika
noch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lis 2007, 10:30
Instrument/y: grubsza rura
Ustnik/i:
Lokalizacja: Mykanów/Katowice

Post autor: noch » 11 lut 2011, 14:01

Z ciekawości rozejrzałem się za barytonami Kuhnl & Hoyer. I tu moje zaskoczenie są to najdroższe instrumenty dostępne na rynku. Oczywiście nie wszystkie modele. I tak sobie myślę po przeczytaniu artykułu Damiana, że to musi być prawdziwe cudo.

ODPOWIEDZ