Kornet

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Pavel-Neruda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:59
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dzierżoniów

Kornet

Post autor: Pavel-Neruda » 9 lut 2007, 14:57

Witam!
Czym kornet rózni się od trąbki (poza wyglądem) i czy jakiej nadaje się do jazzu?
I tak poza tym, to co sądzicie o kornecie Yamaha YCR-4330 GS?
Z góry thx!
Kra’sné pozdravy pro Vas

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 9 lut 2007, 15:01

kornet ma bardziej miękki dźwięk (zazwyczaj) w orkiestrach dość często dostaje główną linię melodyczną .
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Bartek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 7 gru 2006, 13:27
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Bartek » 9 lut 2007, 15:32

Podejrzewam, że różnice są minimalne u mnie w orkiestrze gram na trąbce nuty z kornetu przeważnie jakoś nigdy niewnikałem dlaczego
Człowiek, który pracuje rękami to robotnik
Człowiek, który pracuje umysłem i rękami to rzemieślnik
Człowiek, który pracuje rękami umysłem i sercem to artysta
Człowiek, który gra na trąbce to Ja:)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 9 lut 2007, 19:22

kornet, jak to powiedziała juz damalu ma szerszy roztrąb i delikatny dzwięk. Niektórzy mowią ze kornet to skrzydlówka, co ja osobiscie potępiam. Kornet jest z grupy aerofonów podobnych do trąbki ale są między nimi roznice, bo jesli nie byłoby wogole, to po co komu on by był? dla szpanu? to raczej nie wchodzi w gre ;) A ten kornet, który podałes, jest takim sobie kornecikiem. Znowu lepiej wybrac schagerla k-450. Nie grałem na nich, ale tak słyszałęm. I oczywiscie ze się nadaje do jazzu. Jest taka zasada - brzmisz jak chcesz i to ty sobie wybierasz instrument, na jakim chcesz tworzyc. Pozdro ;)

jacajacenty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2007, 13:48
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jacajacenty » 4 mar 2007, 15:02

Tak się składa, że swoją przygodę z dęciakami zaczynałem właśnie od kornetu. Był to instrument marki WELTKLANG i w czasach PRL-u miał swoją markę. Muszę powiedzieć, że na żadnej trąbce nie uzyska się tak pięknego "maciku". Jednak coś za coś, bo o ostrych stakatach czy sygnałach można raczej zapomnieć.

ODPOWIEDZ