Zacinajacy sie tłok

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
pavlll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2007, 09:57
Instrument/y: Yamaha YTR01
Ustnik/i:
Lokalizacja: KLB

Zacinajacy sie tłok

Post autor: pavlll » 25 kwie 2007, 10:04

Witam wszystkich, nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale mam problem z tłokiem nr2 w mojej trabce Yamaha (chinska)... Ten tłok nie chce sie wybijac z powrotem do gory, czy powodem moze byc to, ze trabka upadla mi bokiem ?? (Mam pecha do tej trabki :cry: )

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 25 kwie 2007, 10:22

a oliwisz ją dobrze?? bo jak nie to trudno mówić o dobrym chodzeniu :wink: A i czy ten tłok po prostu zostaje na miejscu, czy powoli wychodzi w górę sam? może sprawdź sprężynę.... I czy wcześniej (przed ty upadkiem) pracował dobrze? bo dość ciężko jest zgiąć trąbkę tak, że zacina się tłok :wink:

aha i Yamaha jest japońska, czyli to trochę inna klasa jakości :wink: pozdro :mrgreen:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 kwie 2007, 13:34

tomko, zalezy w której fabryce zostala wyprodukowana. W chinach yamaha tez ma swoją fabrykę i produkuje tam instrumenty :roll: to tak - podczas upadku często zdarza się wlasnie skrzywienie tloka lub tego cylindra(?), co najczęsciej konczy się przeszlifowanie tloka. Z tym musisz udac się do specjalisty, dobrego specjalisty, bo niestety jak trafisz na typową "złotą rączkę" to po jego zabiegu trąba będzie do wyrzucenia. Pozdrawiam!

pavlll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2007, 09:57
Instrument/y: Yamaha YTR01
Ustnik/i:
Lokalizacja: KLB

Post autor: pavlll » 25 kwie 2007, 15:52

dzieki za informacje :smile: tłok wcale nie wychodzi, jak patrze to niby wszystko jest tam OK...

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 25 kwie 2007, 18:04

to ja miałam taką sytuację z pierwszą trąbką- ale ona miała wentyle obrotowe.
U mnie jak tłoczki nie wychodzą to :
1) pora na oliwkę ;D
2) włożony jest nie tak jak potrzeba- otwory nie dochodzą do rurek
3) zamieniona kolejność wentyli ;p

Pozdro
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
kamniz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 10 mar 2006, 20:54
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i: Yamaha 11C4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kamniz » 25 kwie 2007, 18:23

może być tak że po prostu nie wszedł na swoje miejsce. kilka razy tak miałam z moim tłokiem. musiałam pokręcić nim zanim zaczęłam zakręcać aż kliknął tak jakby, dopiero zakręcić i tyle.

pavlll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2007, 09:57
Instrument/y: Yamaha YTR01
Ustnik/i:
Lokalizacja: KLB

Post autor: pavlll » 25 kwie 2007, 19:44

krecic da sie ledwo co :/ a poza tym czuje sie z tego powodu okropnie :/ ... dopiero co naprawilem ustnik a teraz to... najbardziej to sie boje tego co pomysli moj nauczyciel (mimo ze trabka jest moja) :sad:

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 25 kwie 2007, 20:33

łoj.... to musi być zgięty... :???: a nauczyciel pomyśli: nie umie dbać o instrument to ma.... taak, bez naprawy pewnie nie będzie nic :sad: przykro mi
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 26 kwie 2007, 15:54

Raczej zadne kręcenia i inne szamanskie sposoby nie pomogą. Co do zle włozonych tlokow - teraz juz w prawie kazdej trąbce jest oznakowanie tłoków. Jesli ci spadła i po tym tak zaczęło się dziac to na pewno skrzywienie tłoka i tego cylindra(?) w którym tlok się porusza. Są to minimalne skrzywienia, których nie da się zobaczyc gołym okiem. Zapytaj się swojego nauczyciela o adres jakiegos dobrego specjalisty - na pewno pomoze. Zapewne skonczy się to na przeszliifowaniu tloka, co kosztuje w granicach ok. 200 zł(o ile się nie mylę). Pozdro! ;)

pavlll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2007, 09:57
Instrument/y: Yamaha YTR01
Ustnik/i:
Lokalizacja: KLB

Post autor: pavlll » 27 kwie 2007, 13:51

no, troche go rozruszalem :P ale i tak musze isc do specjalisty

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

moze troche pozno,ale zawsze:)

Post autor: Ajuishkur » 24 paź 2007, 15:20

po upadku przestawil ci sie w trabce korpus, tez mi sie raz cos takiego zdarzylo. W Akademii Muzycznej w Katowicach jest koles ktory to naprawia, mnie skasowal za cos takiego 60 zlotych. Naprawa polega na nastawieniu korpusu, a jesli to nie pomoże wtedy szlifuje sie tloki, z reguly(z informacji , ktore zdobylem od pana ktory uzdrowil moja trabe) trzeba zroibc obydwie czynnosci, gdyz kazde pzresuniecie jednego cylindra powoduje przesuniecei pozostalych, wiec np. jak naprawia ci drugi cylinder to przestanie dzialac 1, wiec pewnie kazdy komu taka awaria sie zdarzy bedzie sie bardzo stresowal przy naprawie, ale da sie to naprawic:). Jesli chodzi o tego typu uszkodzenia to podobno czesto zdarzaja sie w trabkach yamahy, gdyz robione sa one z miekkiej blachy.
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 11 lis 2007, 21:22

mogło sie coś uszkodzic przy upadku a może wystarczy dobrze wyczyścic i wypłukac oraz naoliwic

Awatar użytkownika
ramzi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 1 gru 2007, 20:22
Instrument/y: Brass System Colection
Ustnik/i: VB 1 1/4 C
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: ramzi » 7 gru 2007, 19:11

A co do tłoków to Ja tez mialem problem ale przeczyscilem naoliwilem i wszystko chodzilo oki.pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skoti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2007, 20:33
Instrument/y: KANSTUL ZKT1537, Stomvi Elite Piccolo
Ustnik/i:
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Porada

Post autor: Skoti » 16 gru 2007, 12:44

Witam.Miałem kiedyś podobny problem.Rzecz w tym, że powstało naprężenie w cylindrze i tłok nie może równo chodzić. Udałem się do warsztatu w bydgoszczy i poradzili sobie z tym bez większych problemów, co ważne obyło się bez konieczości polerowania tłoków.
Jeśli chodzi o kontakt- wejdź na stronę www.music-concept.pl(to jest sklep internetowy tej firmy).Tam powinieneś znaleźć namiar telefoniczny.Sklep i warsztat ma mój znajomy, wię polecam go bo to solidna firma.

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

problemik

Post autor: damalu » 5 sty 2008, 19:42

Moja trąbeczka zaliczyła upadek i mam problem z 3 tłokiem :/ pozostałe chodza jak należy, a 3 mimo wylania na niego ogromnych ( :cool: ) ilości oliwki strasznie powoli reaguje na wciskanie. Przepłukanie instrumentu również nic nie daje (żeby nie było wątpliwości). Co więcej, przy zamienieniu miejscami tłoków nr 2 i 3 obydwa chodziły dobrze. Na 3 tłoczku nie widać gołym okiem żadnych zmian.
Ma ktoś pomysł co zrobić, żeby 3 tłoczek znów mi działał? Helppp....
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 5 sty 2008, 20:24

myślę że należy poczekać i na razie grać na niej, może samo przejdzie.... A jak nie przejdzie to wiadomo-naprawa :neutral:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 6 sty 2008, 01:26

Albo spotkać się od razu z kimś kto remontuje trąbki...Może nie trzeba będzie remontować jakoś drastycznie ale dowiesz się jak to poprawić...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
wexar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:23
Instrument/y: RDK Kanstul:)
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wexar » 10 sty 2008, 14:59

Miałem ten problem z Amatii a przyczyną tego był poprzedni włąściciel tego instrumentu w inny sposób naciskał tłoki jakoś te palce tak miał skrzywione i tak sie instrument dotarł u mnie sie zacinało a on grał normalnie i to było najśmieszniejsze, musialem dużó dużo dużo dużo oliwić i wciskac az tłoczki podeszły pod moje palce
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ