Tłoki

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
wloczkusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, 10:13
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Sułkowice

Tłoki

Post autor: wloczkusik » 4 maja 2007, 10:26

Moje tłoki w trąbce strasznie ciężko chodzą. Czy można je jakoś nasmarować ??
:???:

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 4 maja 2007, 14:56

Ostatnio zmieniony 5 maja 2007, 08:45 przez damalu, łącznie zmieniany 1 raz.

wloczkusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, 10:13
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Sułkowice

Jak włożyć tłok ??

Post autor: wloczkusik » 4 maja 2007, 17:14

Muszę sie zaopatrzyć w takie cudeńka. A teraz mam straszny problem, wyjołem sobie tłoki i nie mogę ich ponownie wsadzić tak aby był taki sam dzwięk. Szaleństwo :o ...

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 4 maja 2007, 19:09

ale masz wrażenie, że tak powietrze Ci blokuje??
To musisz patrzeć (nie wiem jaką masz trąbkę, więc szczegóły konstrukcyjne mogą się różnić) czy te dziurki się zgadzają ;) . Jeśli masz yamaszkę (taką jak mają moi znajomi w orkiestrze ;D - dużo pewnie Ci to nie pomoże ;p) albo amatkę (taką jaką mam ja ;D ) to spróbuj pokręcić włożonym tłokiem na różne strony--> robisz tak póki nie usłyszysz takiego brzdęku i się nie zablokuje możliwość kręcenia. Jeśli masz coś chińskiego , to tam są wogóle jakieś inne tłoki ( no cóż) i z tym mój kolega (który gra 5 lat na trąbce) siedział 2 dni , żeby je ustawić odpowiednio i żeby opatentować trik na to. Niestety sama tego nie umiem i wiem, że nie umiałabym chyba opisać jak to się robi :???: ...
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:42
Instrument/y: Carol Brass CTR 9990L-RSM
Ustnik/i: Monette B3S3
Lokalizacja: --

Post autor: Robert » 5 maja 2007, 09:21

Niezależnie od modelu tłoki prawdopodobnie są ponumerowane, więc oznaczenia muszą się zgadzać na trąbce przy poszczególnych wentylach jak i oczywiście na tłokach. Jeśli tak nie jest
to masz tylko 6 możliwości (3×2×1) :lol: . W końcu trafisz. Co do sposobu montażu to spróbuj zastosować się do wskazówek mojej przedmówczyni.

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 5 maja 2007, 09:39

Oznaczone tłoki są tylko w tych nowszych trąbkach... :roll:

Z tego co pamiętam, 1 i 3 są takie same, 2 się różni. (w tych nieoznaczonych) Ale mogę się mylić.. ;)
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 5 maja 2007, 15:40

Ja zawsze kierowalem sie zasada ze numerek wyryty na tloku musi byc zwrócony w strone ustnika. I tyle :P

martin15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2007, 19:54
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: martin15 » 9 maja 2007, 19:58

a ja mam mniej więcej to samo pytanie, z tym że ja mam starą trąbkę, której nie używałem od kilku miesięcy. Kilka dni temu zajżałem w końcu do niej, przeczyściłem ją trochę [rozkręciłem na części (rurki i i tłoki osobno :mrgreen: ) wyczyściłem wszystko], nasmarowałem wszystkie rureczki, wszystko pięknie chodziło do czasu, kiedy zająłem się tłokami :cry: niby bardzo dokładnie je nasmarowałem, ale nie mogłem ich włożyć. gdybym chciał to zrobić to chyba młotkiem musiałbym je wbić. I tutaj moje pytanie, co zrobić żeby ładnie weszły??Jeszcze bardziej je naoliwić?? Oliwy mi chyba nie starczy. Pomóżcie!!!!

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 9 maja 2007, 20:08

1. wkładasz odpowiedni tłok do odpowiedniego otworu;>?
2. jaką masz trąbkę ( jak wyglądają tłoczki )?
3. tam z tłoczków różne elementy wystają... pokręć może troszkę tłokiem i wejdzie.
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

martin15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2007, 19:54
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: martin15 » 14 maja 2007, 08:07

No jak na razie, to mój tatuś wziął się za tą trąbkę. Potraktował ten tłok z CX-80 płynu konserwująco naprawczego i weszło. chodzi troche ciężej, ale myśle ża jak będę go smarował normalną oliwką, to sie wyrobi :mrgreen: (a przynajmniej mam taką nadzieje)
dzięki za pomoc, nie przydała się akurat w tym przypadku, ale pewnie przyda sie w innym, ja jestem dopiero początkującym (trzeci rok w szkole muzycznej pierwszego stopnia), więc niewiele wiem :razz:
jeszcze raz dzięki :mrgreen:

Robert013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 26 maja 2007, 21:47
Instrument/y: BACH tr500s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Robert013 » 27 maja 2007, 19:38

ja w starym polmuzie nigdy nie miałem problemu . jak wykręce do nasmarowania to układam po koleii tak jak wyciągałem i zawsze wszystko gra . chyba 2 i 3 są takie same .

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 30 sty 2008, 12:02

JA problemu nigdy nie miałem. Mam specjalny smar co kiedyś dostałem on już jest stary ale bardzo dobry, bowiem jak 1,5 lat temy wyczyściłem tłoki tym smarem ,to naprawde się błyszczały a ścierka była mocno brudna, sam się zdziwiłem ,bo te tłoki przed ich wyczyszczeniem wydawały się naprawdę łądne a po ich wyczyszczeniu ,to aż błyszczały.

ODPOWIEDZ