Którą firmę polecacie?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 16 gru 2007, 17:08

a co sądzicie o firmie dixieland? Na allegro wcale nie są najtańsze więc może są coś warte?
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 16 gru 2007, 18:35

No nie wiem. Z tego co zauważyłem to one są tylko na allegro. Z moich znajomych prawie nikt o tej firmie nie słyszał, nikt tych trąbek nie widział poza zdjęciami a tym bardziej nikt na nich nie grał. Mimo tego byłbym ostrożny w podejściu do tych trąbek.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Skoti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2007, 20:33
Instrument/y: KANSTUL ZKT1537, Stomvi Elite Piccolo
Ustnik/i:
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Skoti » 16 gru 2007, 23:20

ja bym się tego nie tykał....
nikt na tym nie grał z poważnych ludzi

Awatar użytkownika
wexar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:23
Instrument/y: RDK Kanstul:)
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wexar » 20 gru 2007, 11:23

Pomimo ciekawego wyglądu lepiej nie zaczynac przygody z ever play, stag czy roy benson chociaz ta trzecia najlepiej wypada mimo to nie warto wydawac tych 600-700 na taie wynalazki. dla pocztkujacych najlepszym roziązaniem bedzie Amatii moze troske ale nieznacznie droższa, jest sprawdzona...
A najlepszymi wg. mojego doświadczenia to stomvi combi i kanstul polecałbym również bacha fajnie pracują w nich tłoki.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 26 gru 2007, 12:56

swego czasu też tego szukałem ale niestety nic nie znalazlem. a angielska wersja strony selmera milczy :/
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Drozdzi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 5 cze 2007, 16:25
Instrument/y: Prelude of Bach TR700
Ustnik/i: Bach 3C
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Drozdzi » 26 gru 2007, 21:23

Z tego co wiem to jeżeli przedzwoni sie do przedstawiciela firmy to da sie sprawdzić rocznik po podaniu numeru fabrycznego. A numerów trzeba poszukać w internecie. Innego wyjścia nie ma.
Ty jesteś jak promień słońca, rozświetlasz każdy dzień. Rozchmurzasz niebo ja wiem...

Awatar użytkownika
wojtex77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2007, 20:39
Instrument/y: YTR-6335 YTR-8445 G
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rychwałdek / W-wa

Post autor: wojtex77 » 24 lut 2008, 20:08

I miejsce to YAMAHA
II miejsce to SCHAGERL
III miejsce to B&S
reszta nieistotna..............

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 24 lut 2008, 20:40

nigdy się z tym nie zgodze :P yamaha jak dla mnie jest co najwyzej srednią firmą :P stomvi, kanstul, conn, getzen, king - instrumenty te przewyzszają i jakością wykonania i dzwiękiem poczciwą yamahe. Oczywiscie, nie jest to zła trąbka, ale na pewno nie najlepsza ;) Gram na yamaszce, fajny sprzęcik, ale to tez w pewnym stopniu loteria - ja mam udany model, kumpel ma juz srednio. Trzeci kolega ma bardzo lekko smigające tłoczki - u mnie są taki "mięsiste" i sztywne. zalezy jak kto trafi ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 lut 2008, 20:54

Conn, King, Getzen, Selmer, Bach...Z europejskich...Schagerl. Te firmy można wypowiedzieć jednym tchem i człowiek wie że to pożądne trąbki. Ale tak do konca z havk'iem, sie nie zgadzam. Yamaha też robi pożądne trąbki. Mój kolega swego czasu dorobił się Yamahy Xeno i każdy kto na niej grał mówił, że to wspaniały sprzęt. I muszę sie z nimi zgodzić bo gra sie na niej świetnie. Nie wiem jak się prezentuje seria 6*** ale to co Yamaha pokazała serią Xeno to pokazówka dorónująca czołówce.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 lut 2008, 14:29

Tyle ze Xeno to wierna kopia Schilke X4 z tego co pamiętam :P Nie moge powiedziec, bo Xeno jest bardzo dobrą trąbką ;) poza tym yamaha w swoich nowych seriach popsuła swoje instrumenty. Starsza seria była o wiele udana( ta z oznaczeniem **20).

Awatar użytkownika
wojtex77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2007, 20:39
Instrument/y: YTR-6335 YTR-8445 G
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rychwałdek / W-wa

Post autor: wojtex77 » 25 lut 2008, 17:21

Jeśli chodzi o Yamahe to polegam na profesjonalistach grających w orkestrach symfonicznych. W polsce na tych trąbach grają muzycy z Filharmonii Narodowej m.in. Krzysztof Bednarczyk Mariusz Niepiekło zamówili trąby z oznaczeniami 9335 z najnowszej wersji chicago. Również w NOSPR ze grają na yamaha. W stanach na tych trąbach gra m.in. Michael Ewald, który przyjeżdża w tym roku do kalisza na konkurs. Również sama nazwa serii CHICAGO nie wzięła się z nikąd. Najlepsza sekcja dęta orkiestry symf. w CHICAGO gra na tych trąbach, więc skoro zaufali tym trąbom najlepsi to warto chyba to wziąć pod uwage. Ja podaje fakty a nie opinie, które są owszem ważne ale trzymajmy sie faktów.
Co do SCHAGERL to grają na nich filharmonicy wiedeńscy i również trębacze Filharmonii narodowej, którzy kupili niemiecke trąbki tej firmy.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 lut 2008, 20:22

Jesli chodzi o wersje chicago czy NY - są one sygnowane przeez trębaczy grających w tych orkiestrach i chyba mieli nawet wkład przy projektowaniu tych trąb ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 25 lut 2008, 20:37

No tak jest napisane na stronie Yamahy. No cóż ja tam na 9*** nie grałem (podobnie jak na schilke X4). Za to miałem przyjemność pośmigać na Xeno. Wątpię jakoś w fakt że Yamaha poszła na łatwiznę i walnęła sobie kopię trąbki innej firmy. Nie ta klasa producenta.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 lut 2008, 20:44

Tak jest ;) oczywiście, nie był to plagiat, ale jest to kopia instrumentu - wierna kopia. Oczywiście yamaha przystosowała ją do swoich standartów ale specyfikacje są te same ;) moze się pomyliłem co do modeli trąbki schilke, ale wiem ze jest to kopia jednej z trąbek tejze firmy ;)

Awatar użytkownika
Jelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2008, 01:12
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jelon » 5 wrz 2008, 23:16

Mi się fajnie pocina na bachu i jest on dUUUżo lepszy niż stagg i inne tego typu trąbki
Pufcypukafcykafkacypukacfy

Robertmiszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:42
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdzieś

Post autor: Robertmiszcz » 6 wrz 2008, 11:52

Wg mnie najlepsze są Yamahy w swojej kategorii cenowej

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 6 wrz 2008, 12:02

Niekoniecznie...kiedyś może tak ale dzisiaj urosła w siłę konkurencja. YTR-1335 nie jest i raczej nigdy nie był faworytem jeśli chodzi o modele standardowe. YTR-4335 i YTR-5335 na chwilę obecną mają silną konkurencje w postaci choćby Schagerla.

Trochę inaczej jest jeśli chodzi o trąbki używane...Tu Yamahy dzięki swej wytrzymałości i jakości wykonania cieszą się silna pozycją na rynku.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 6 wrz 2008, 15:43

przepraszam ze zapytam, ale ci co zachwalaja pod niebiosy yamahy grali kiedys na czyms innym albo czy znaja jeszcze inne marki trabek
nie twierdze ze zle rurki bo bym sporo przesadzil, ale zeby az tak wychwalac hmmmmm....
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 6 wrz 2008, 22:46

mischka, ja grałem. tak jak napisał Immortal, najlepiej te japońskie rurki sprawują się na rynku wtórnym. stare są naprawdę dobre. koniec OT.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 7 wrz 2008, 13:28

ze na rynku wtornym to wiem, bo akurat sie nieco tym zajmuje, nigdy nie mowilem ze to zle instrumenty bo jak juz we wczesniejszych postach wspominalem sporo bym przesadzil, a ze krecimy sie ciagle w kolko chcialbym wprowadzic male sprostowanie zebysmy mogli w miare mozliwosci dojsc do rychlego porozumienia...

przecietny uzytkownik yamahy to uczen szkoly 1 lub 2 stopnia grajacy w orkiestrze osp lub innych tym podobnych orkiestrach, relacja ceny do jakosci jakby nie bylo jest dobra wiec jest ciagle chetnie kupowanym instrumentem zarowno nowyam jak i uzywanym (mowa teraz o medelach od 1***, do 4***) istotnie lepiej kupic yamahe 1*** niz wynalazek z allegro... ale i tutaj Michael goni konkurencje

yamaha 4*** to juz klasa trabek z nieco wyzszej polki, ale co zauwazamy na rynku, coraz czesciej sa kupowane trabki B&S, Schagerl, Getzen i inne amerykanskie rurki

patrzac coraz wyzej zauwazymy ze popyt na yamahy jest coraz nizszy, ludzie grajacy zawodowo wola marki typu Bach, Conn, lub bardziej egzotyczne egzemplarze, oczywiscie znajdzie sie kilka osob grajacych na japoczykach, ale popyt jest raczej skierowany w kierunku amerykanskich producentow

moge sie zgodzic ze stwierdzeniem ze w najnizszej klasie trabek yamaha jest jedna z przodujacych, w nieco wyzszej jest poprostu dobra i jezeli ktos bedzie mnie chcial przekonac, ze jednak yamaha jest najlepsza to bedzie musial uzyc mocnych argumentow... w orkiestrze w ktorej gram jest kilka egzemplarzy yamahy 4335 i zadny z nich nie moze sie rownac mojej BSce a to ta sama klasa cenowa, nawet grajacy na tychze instrumentach stwierdzili ze B&S Challenger I jest lepszy

wiec w ramach podsumowania chce powiedziec ze yamaha istotnie dobry sprzet ale ze najlepszy to juz delikatna przesada, najlepszym sprzetem byl jak konkurowal tylko z amati i polmuzem ale swiat idzie ciagle do przodu, konkurencja nie spi, a ja sie wam dam przegadac tylko prosze o konkrety...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

ODPOWIEDZ