Którą firmę polecacie?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Którą firmę polecacie?

Post autor: mroziczek » 22 mar 2006, 10:26

Hey chcę a raczej muszę wymienić sprzęt. Interesowała by mnie trąbka w granicach 600zł (to dopiero początki a więc nie sądzę żeby było mi potrzebne coś lepszego) Waham się między Palatino P015TP, DIMAVERY TP-10 B a trąbką firmy ever play. Co polecacie? Może jakaś inna firma? Z góry dzięki za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2008, 21:55 przez mroziczek, łącznie zmieniany 2 razy.

Daniel
Założyciel
Założyciel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:42
Instrument/y: leży w szafie
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Daniel » 22 mar 2006, 12:36

mroziczek, nie grałem na żadnym instrumencie żadnej z tych firm ale wydaje mi się, że nie ma różnicy któr? z tych tr?bek wybierzesz. Może poszukaj używanego instrumentu. Używan? yamahe też można kupić za małe pieni?dze a nie jest to wtedy żaden ever play :lol:

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 22 mar 2006, 14:48

używana yamacha to owiele lepszy pomysł niż np tanie, rewolucyjne firmy typu ever play, dimavery czy gattsby, oczywiscie powinna? podmychać w sprzęt zanim go kupisz.

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 22 mar 2006, 17:11

do czarnej listy odradzanych firm dodaje jeszcze Stagg :smile: (chyba tak to sie pisze) a polecic moge jak poprzednicy tez poszukac cos uzywanego, wiem ze to nie takie proste jak pojsc sobie do sklepu i kupic t? now? blyszczaca trabke ale nie warto wyzucac pieniedzy(tylko tych przeznaczonych na tr?bke :mrgreen: ) w bloto
''I wanna hear a Glen Miller Orchestra and I wanna see cops beating up hippies'' tadara, tadara-taada..

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 22 mar 2006, 21:14

dzięki za odzew ;) dlatego wła?nie was się radzę. W mie?cie mam orkiestrę górnicz? a więc tam się jeszcze popytam
Szczurek: czy to czasem nie twoja tr?bka rewolucyjnej firmy? :wink: http://www.allegro.pl/item92433339_supe ... anie_.html Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki. Anka

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 22 mar 2006, 23:26

tak własnie, chodzi o takie "tr?bki za grosze" czy "super tanie" i tym podobne, lub archaiczne polmuzy :D

a szczurek szczurkowi nierówny :P

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 23 mar 2006, 11:47

:wink: w końcu w sieci grasuj? tysi?ce szczurków trębaczy :smile: A co s?dzicie o Amati ?

ejjoint
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2006, 08:52
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: gliwice

Post autor: ejjoint » 23 mar 2006, 11:54

Zdecydowanie odradzam dimavery jak i everpleya... rozpadn? sie szybciej niz nauczysz sie grac :wink: http://www.fotolog.com/ejjoint/

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 23 mar 2006, 17:08

hm Amati, jest raczej lepsza od tych chinksich wynalazkow, widzialem nowe za okolo 1000 zł , ale nie wiem czy jest tyle warta. a uzywane amati, to zalezy, napewno odradzam te stare modele z obrotowymni wetylami- mozliwe ze na takie trafisz w orkiestrze :) albo jakies niemieckie weltklang
''I wanna hear a Glen Miller Orchestra and I wanna see cops beating up hippies'' tadara, tadara-taada..

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 23 mar 2006, 19:25

hehe na weltklangu ja się uczyłam ( dziadek mnie uczył). Jak poszłam na lekcje do szkoły muzycznej to ani nauczyciel ani koles który 2,5 roku się uczy nie mogli z niej wydobyć czystych dĽwięków, byli wszoku jak czysto (w miare możliwo?ci) gamę zagrałam. Ale faktycznie w porównaniu z tr?bk? nauczyciela strasznie ciężko się gra na tak w?skim roztrębiu (roztrębie?). Wentyle obrotowe odpadaj?. Próbowałam jakie? 15 min grać na takiej i stwierdzam że mam za długie palce :wink: A co do Amati- mam blisko do Czech i podejrzewam że tam nowe s? tańsze. Pozdrawiam Anka

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 25 mar 2006, 11:46

kup sobie dobry sprzęt na pocz?tek. co się tyczy starych instrumentów: im starsze tym lepsze jest tylko wino! Je?li tr?bka była starsza od dziadka, to się wcale nie dziwię. jestem gor?cym zwolennikiem obrotowych wentyli gram na amati ctr 501- jest ?wietna, mniej awaryjna, szybsza, itd.
Co to znaczy:"mam za długie palce"- to zmień chwyt.

maxi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2006, 02:54
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Lachowice

Post autor: maxi » 27 mar 2006, 03:04

ja równiez polecam Amati. sam gram na ATR 211, i wg jest to swietny sprzęt ;)

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 28 mar 2006, 17:59

grali?cie na niemieckim K&H Kuhln ? co s?dzicie o tyvh tr?bkach?

jan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2006, 22:35
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Puławy

Post autor: jan » 9 kwie 2006, 14:53

uwazam ze amti to nie jest zly sprzet... tez gram na amti ale po wakacjach lub w trakcie wakacji mam zamiar kupic sobie uzywana yamahe... uzywane trabki na poczatek to jest dobre rozwiazanie a ja sie dopiero ucze kilka miesiecy...
a wiecie gdzie mozna znalesc w necie jakies ciekawe vide szkolki na trabke?

Awatar użytkownika
Przemo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 1 maja 2006, 13:27
Instrument/y: Weril ET2071
Ustnik/i:
Lokalizacja: *MC*

Post autor: Przemo » 1 maja 2006, 23:58

Ja mam trąbkę firmy Weril to jest brazylijska firma, fajnie mi się na niej gra.
Może ktoś słyszał o takiej??

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 2 maja 2006, 00:24

weril był u mnie w szkole z miesiąc temu. 3 modele trąbek, najwyższy mi nie leżał (za 4000 zł), najniższy też (za ok 1000 zł?), na średnim (za 3000 zł) grało mi się najlepiej, ale niczego wyjątkowego nie zauważyłęm, tłoki chodziły bez zarzutu, natomiast suwaki nienaoliwione i nierozruszane. co najbardziej mnie raziło to wypukłe przyciski wentyli, dla mnie po prostu niewygodne, byłem w niebie gdy wróciłem do swoich yamahowskich, płaskich przycisków ;). co do blachy nic ciekawego nie stweirdziłem, ustniki miał były tylko te przy trąbkach, a ja grałem na swoim...

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 4 maja 2006, 12:48

K&h to zasadniczo dobra firma, dmuchałem juz w cos takiego, natomiast co do brazylijskich wynalazkow jestem uprzedzony, podobno przy wytrwalym graniu może nie stroic, lub dzwiekiem przypominać kobzę.

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 4 maja 2006, 13:52

no ja mam K&H od miesiąca i jestem zadowolona tym bardziej że dałam za nią 200zł. Ma swoje lata, ale blacha jest niemal w idealnym stanie a tłoki chodzą bez zarzutów

baton-maciek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2006, 21:42
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Trąbka??

Post autor: baton-maciek » 12 cze 2006, 21:48

Według mnie i według mojej włąsnej autopsji uważam że najlepszy zakupem dla początkującego trębacza, któy ma ograniczony zasób gotówki to używana trąbka Amati. Dźwięk bardzo ładny, trąbka wytrzymała, ładna i tania... Sam grałem na 4 modelach i z każdego byłem bardziej zadowolony. Teraz to już jest Flugelhorn YAMAHA Y :mrgreen: FH-2310 Semi - PRO... Polecam każdemu!! :mrgreen:

lukassindo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: torun

Post autor: lukassindo » 27 lip 2006, 15:06

ja chce zaczac nauke gry na trabce , mam tez malo kasy na wydanie i szukam na allegro ogloszen , moze bedziecie w stanie mi doradzic
co wiecie o trabce amati model "senator" jest na allegro za bardzo tanio
znalazlem tez ogloszenie o sprzedazy trabki YAMAHA model UTR 2320 , koles chce tylko 600 zl za nia - to chyba dobra okazja?? podaje link http://www.allegro.pl/item117413092_trabka_yamaha_.html
z gory dzieki za wszelkie porady

ODPOWIEDZ