Jaką trąbkę wybrać na początek?! Proszę o pomoc!

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 31 maja 2013, 10:43

Prezes69, niewątpliwie lepiej kupić getzena za 1200 zł niż yamahe ytr-1335

Lil_Adi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2014, 11:34
Instrument/y: Thomann?
Ustnik/i:
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lil_Adi » 14 sty 2014, 11:49

Witam wszystkich!
Szukam trąbki na prezent i chciałbym zmieścić się w ok. 500zł. Wiem, że za te pieniądze nic specjalnego nie kupię, ale będzie to prezent dla osoby która nigdy na takim instrumencie nie grała, a grać będzie jedynie od święta dla przyjemności :)
W skrócie chodzi o to, żeby trąbka "jakoś" brzmiała i wytrzymała chociaż kilka lat.

Patrzyłem na allegro na modele:
http://allegro.pl/trabka-startone-str-2 ... 10817.html
http://allegro.pl/nowa-zlota-trabka-sig ... 62263.html
ale nie jestem szczególnie przekonany.

Przeglądając forum natknąłem się na post użytkownika "Mischka", w którym osobie o podobnym przedziale kasowym polecał Thomanna TR 400, w związku z czym skłaniam się bardziej ku tej firmie, z tym że model TR 200 (tańszy :) )

http://www.thomann.de/pl/thomann_tr_200 ... _stock.htm
http://www.thomann.de/pl/thomann_tr4bbtrompete.htm nie wiem czym się rożnią ;]

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i pomoc! :)

Pozdrawiam[/i]

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 14 sty 2014, 12:39

Lil_Adi, Trąbki z allegro które pokazałeś to stracony pieniądz. Co do trąbek Thomann to 200 od 400 rożni się wentylami.
Model 400 ma już wentyle monelowe, jeżeli zdecydujecie się na model 200 to nie smarujcie wentyli oliwkami Fast (mimo tego że są dobre) bo tłoczki mogą się przycinać.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Lil_Adi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2014, 11:34
Instrument/y: Thomann?
Ustnik/i:
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lil_Adi » 15 sty 2014, 00:51

A który z tych dwóch podesłanych przeze mnie lepiej wziąć?
TR 200 B-Stock czy zwykły?

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 15 sty 2014, 09:04

B-stock jest niedostępna więc dużego wyboru nie masz...
Niezależnie który model kupisz pamiętaj że nie są to trąbki wysokich lotów, tylko mniejsze zło :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Odrej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2014, 00:28
Instrument/y: Amati ATR 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Odrej » 3 gru 2014, 00:46

Witam serdecznie.
Chciałbym rozpocząć naukę gry na trąbce. Przebuszowałem cały Internet i już wiem, że nie wolno mi przeglądać sprzętu z alle..., że lepiej kupić używany, wziąć parę lekcji i wówczas - jeśli się wciągnę - pomyśleć o Bachu. ;)
Dzisiaj rozpocząłem swoją przygodę z trąbką (gram na gitarce, ale gitarzystą nie jestem... ;) ) i chciałbym prosić o pomoc w zakupieniu takiej trąbki "mniejszego zła", budżet mam na razie mizerny (a z 1000 złotych), bo nie wiem, czy po tygodniu po prostu nie ciepnę jej w kąt, jak zobaczę, że nic mi nie idzie. ;) Mam swoje lata, więc wiem, że trębacz będzie ze mnie żaden, ale kto komu zabroni coś po prostu lubić i starać się być w tym coraz lepszym? ;)
Będę diabelnie wdzięczny za jakiekolwiek rady. ;)

Z poważaniem i sympatią
nowy uczeń ;)
"Stojąc w miej­scu też można zabłądzić" Stachura

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 3 gru 2014, 15:18

Odrej, mogę Ci coś zaproponować. Nowa trąbka robiona co prawda na Wschodzie ale mam z nią styczność gdyż mój uczeń ze względów finansowych potrzebował czegoś nowego do 1000 zł. Zobacz tutaj:
http://www.music-concept.pl/John-Packer ... ,lang.html

Trąbka lekko gra, stroi, tłoczki chodzą bardzo fajnie. Polecam. DO nauki bardzo dobry instrument - wytrzymały :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 3 gru 2014, 19:23

Odrej,Zakładając że szybko stracisz zapal to dobra firmowa używka sprawdzi się lepiej. Zawsze będzie można ją odsprzedać niewiele bądź nic nie tracąc.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Odrej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2014, 00:28
Instrument/y: Amati ATR 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Odrej » 3 gru 2014, 22:19

Przede wszystkim dzięki za podpowiedzi; po drugie, tak sobie właśnie dzisiaj myślałem odnośnie renomowanej firmy. Btw cały dzień spędziłem dzisiaj na słuchaniu amerykańskich trębaczy i tak sobie myślę, że to będzie chyba dłuższy niż tylko tygodniowy romans. :trumpet: :] We wcześniejszych komentarzach przewalało się kilka nazw, ale o jednej nikt nie powiedział niczego złego, a mianowicie o Getzenie. Firma amerykańska, zero wpływu wschodu, długoletnia tradycja, no markę ma, to chyba takie stare, dobre, używane audi wśród trąbek i choć milion razy bardziej podoba mi się aston martin, to jest na razie po prostu nie dla mnie. ;)
Na innych stronach wypowiadali się ludzie o Yamahszce, podobne czego się nie kupi - sukces murowany, ale gdzie indziej już ktoś pisze, że to tak do końca nie jest, ponieważ można natrafić na typowy chiński bebzol. Wypowiadał się gdzieś gość, który od razu zyskał mój szacunek i uwagę, bo pisał, że instrumentu nie wybiera się po firmie, tylko po brzmieniu, że widywał sprzęta po 400 zł, które stroiły jak te ze dwa tysiące i te za trzy tysiące, które brzmiały po prostu lamersko - jest tylko mały problem... O ile gitarę - wydaje mi się - mniej więcej słyszę, o tyle na trąbkach w ogóle się nie znam i jakbym wszedł do sklepu, to i tak pewnie wcisnęliby mi drogie, beznadziejne badziewie - na końcowy argument - bo ładna.
Także podsumowując... :] Myślę o Getzenie, bo się nie znam, więc jedyne, co mi pozostaje, to opierać się na wiedzy tych, którzy byli na tyle życzliwi, że podzielili się swoją fachową wiedzą w necie, z której ja - jak tylko umiem - korzystam. ;)
Toś mi, Panie Damianie, dał stronkę... ;) Chciałbym mieć je wszystkie! Co jedna to ładniejsza. ;( Kurczę, jest tam na przykład jeszcze taka firma Arnold&Sons. Nie powiem, ta, którą zaproponowałeś - mocno mi się podoba, tylko czy nie lepsza używana? Podobno na początek lepsza taka już rozdmuchana - żebym sprostał w ogóle. ;)

Gorąco pozdrawiam ;)
"Stojąc w miej­scu też można zabłądzić" Stachura

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 4 gru 2014, 19:57

Odrej, możesz kupić używaną jak najbardziej. Ja tylko zaproponowałem tanie, a na prawdę dobre rozwiązanie na nową trąbkę i mieszczącą się w Twoim budżecie. Troszkę trąbek potestowałem i wiem co mogę doradzić. Poczytaj w dziale ARTYKUŁY jeśli masz czas :)
mischka, ma fajne używane trąbki więc pisz do niego. Na pewno coś dla Ciebie znajdzie. Getzen to doskonały wybór ale nie wiem czy do 1000 zł coś z tej marki kupisz. Arnold&Sons... hmmm zwykłe niczym nie wyróżniające się trąbki moim zdaniem.

Co do brzemienia trąbek - piszesz, że gitarę mniej więcej słyszysz, a na trabkach się nie znasz. I jest tutaj dużo prawdy bo na chwilę obecną dla Ciebie trąbki będą brzmiały tak samo - jakąkolwiek nie weźmiesz. Dopiero bo dłuższym wtajemniczeniu w ten isntrument dostrzegasz różnice - i to bardzo duże.

Aby jeszcze bardziej zachęcić Ciebie do gry zobacz te dwie animacje:
https://www.youtube.com/watch?v=LH-RlqitlYs

https://www.youtube.com/watch?v=76Xxn1FSdQ4
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Odrej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2014, 00:28
Instrument/y: Amati ATR 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Odrej » 15 gru 2014, 00:16

Po prostu niemożliwe, jak się wkręciłem! ;) Byłem u znajomego, który gdzieś wynalazł dwie trąbki i wiejskiego trębacza i masz rację - wręcz nieprawdopodobna różnica (w załączonych linkach słychać to bardzo dokładnie, ale na żywo, robiło jeszcze większe wrażenie). Bardzo boję się pierwszych dmuchnięć, na razie czas nie pozwala, ale postanowienie noworoczne już mam - i to najfajniejsze z dotychczasowych ;), głównie dzięki Wam, a w szczególności Tobie. :)
Panowie, jeszcze raz ślicznie dziękuję za pomoc, a jeżeli tylko czas Wam pozwoli, moglibyście mi jeszcze podesłać jeszcze jakieś super linki. ;)
Jeszcze raz dzięki. ;)
"Stojąc w miej­scu też można zabłądzić" Stachura

AdriaaN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 lut 2012, 21:23
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i: Bach corp. 1 1/4
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: AdriaaN » 15 gru 2014, 01:23

Co do getzenow.. nie gloryfikowalbym ich specjalnie. Owszem jest to amerykanskafirma, ale chinczycy wplyw maja. Nie ukrywajmy... maja oni wplyw na wiekszosc produktow wszelakich rodzajow. Wracajac do Getzen'a- moja pierwsza trabka byl wlasnie Getzen wyprodukowany w chinach, model student. Mialem ogromne problemy z tlokami. Nie pomagalo czyszczeniem wymiana sprezyn.. byly po prostu beznadziejne. Zdenerwowany przenioslem sie na yamahe 2 przy ktorej brzmieniowo wypadal conajmniej slabo. Getzen-owszem. Trzeba niestety zainwestowac troche wiecej by byc zadowolonym. Moze trafilem na felerny model(tak jak mialem tez pecha do Bacha z XXI w. ale to inna historia), ale z wlasnego doswiadczenia odradzam. Zdecydowanie lepiej bedzie poszukac wlasnie niesmiertelnej yamahy 2;)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 15 gru 2014, 08:45

AdriaaN, Nie ma takiego modelu jak Getzen Student, to najprawdziwsza azjatycka podróbka. Spotkałem się kiedyś z tym czymś i nawet pisałem maile do Getzena w tej sprawie. Getzen nie ma w ofercie takiego modelu!!!
"w życiu piękne są tylko chwile..."

AdriaaN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 lut 2012, 21:23
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i: Bach corp. 1 1/4
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: AdriaaN » 15 gru 2014, 10:08

W takim razie przepraszam Was za brak świadomości. Dowodzi to tylko temu, że trzeba uważać co się kupuje...

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 15 gru 2014, 11:08

Nie ma za co przepraszać, po to jest forum żeby dyskutować.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Duszyczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2014, 20:54
Instrument/y: Brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Mała wioska

Post autor: Duszyczka » 27 gru 2014, 21:07

Witam,
Chcę kupić trąbkę, używaną lub nową. mam skromny budżet do 1300 zł. Co w tej cenie moglibyście mi polecić? skończyłam szkołę muzyczną 1 st, szukam czegoś do gry na co dzień. Z góry dzięki za pomoc :)

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 27 gru 2014, 22:55

no na pewno to nie jest dobry budżet, ale jak coś kupować w tej cenie to najlepiej jakąś używaną yamahę 2, a może nawet 4,
poza tym lepiej oszczędzić i kupić coś lepszego ;)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 28 gru 2014, 09:18

Duszyczka, to jest jedna z moich trąbek. mam również Yamahy serii 2 i Getzena 300 w tych pieniądzach.
http://olx.pl/oferta/trabka-b-yamaha-43 ... 7nGnt.html
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Duszyczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2014, 20:54
Instrument/y: Brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Mała wioska

Post autor: Duszyczka » 28 gru 2014, 10:00

oszczędzić ciężko a poza tym już od czerwca nie mam na czym grać i czas najwyższy to zmienić :)
mischka porozglądam się i jak będę zainteresowana to na pewno się odezwę :)

Duszyczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2014, 20:54
Instrument/y: Brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Mała wioska

Post autor: Duszyczka » 28 gru 2014, 10:29

co sądzicie o trąbkach ROY BENSON TR202 S i J. MICHAEL TR-300 S ?

ODPOWIEDZ