Wybór i kupno trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 4 kwie 2014, 19:34

Jestem przekonany że będziesz z niej zadowolony. Yamaha to jednak solidność no i określona jakość.
Nie wiem tylko czy przypadkiem 5335 nie jest produkowana obecnie w Chinach. Są tacy którym to przeszkadza i są Ci dla których nie stanowi to różnicy. Jedno jest pewne- " Made in Japan" nadal są w cenie:).

Co do różnicy w grze, to zawsze będzie mniejsza, większa ale będzie. Natomiast między 4335 a 6335 jest zauważalna i słyszalna od razu. Poza tym każdy trębacz zagra inaczej na tym samym instrumencie.
Wg mnie, jeśli masz pieniądze i jesteś zwolennikiem Yamahy to 5 będzie w sam raz. Mimo wszystko poczytaj sobie opinie forumowych Ekspertów w dziale Artykuły. Jest tam wiele o nowych instrumentach półprofesjonalnych i profesjonalnych. Za kwotę 3800 - 4000(jak piszą) możesz kupić zupełnie inną często lepszą trąbkę.

Instrumenty używane sprzedaje kila osób na tym forum i z tego co wiem proponują dosyć długi czas rękojmi. Kupuje tak wiele osób i nie słyszałem aby był ktoś zawiedziony z takiej transakcji.

Z trąbkami obecnie jest jak z butami sportowymi, w sklepie gdzie jest 5 - 6 różnych firm. Ceny podobne, wygląd podobny, jakość podobna a zdecydować się trzeba raczej na jedne :]
Tak więc głowa do góry i kupuj bo szkoda czasu ;)
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 4 kwie 2014, 19:41

W Protline jest zbliżenie sygnaturki Yamahy 5335 i jest tam napis: Made in Japan, więc nie ma się czego obawiać.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 4 kwie 2014, 21:48

Pisałem wcześniej w tej sprawie do Thomann.de i też odpisali, że trąbki 5335 są produkowane w Japonii - przynajmniej te które oni sprzedają. Jedyne co mnie powstrzymuje od zakupu to zdania mówiące o trąbkach Yamahy, że są nudne :) Nie chcę żeby mnie znudziła :P Zanurkowałem do działu Artykuły, który wcześniej nie rzucił mi się na oczy :) Koledzy recenzują gównie drogie, profesjonalne modele. Yamahy uznawane za instrumenty nie będące "wołami roboczymi" zaczynają się od serii 6 :D no dramat :)
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 4 kwie 2014, 22:17

No racja, masz dylemat i sam musisz sobie z nim poradzić. Nie zgodzę się tylko z twierdzeniem ze trąbki Yamahy są nudne. Oczywiście nie zaskakują doświadczonego muzyka, trębacza brzmieniem ale wciąż są wyznacznikiem pewnych standardów. W Polsce bardzo popularne, zwłaszcza seria 4 jest często odnośnikiem dla innych instrumentów podobnej klasy. Na nudę proponuję zmienić ustnik, trąbeczka odezwie się inną barwą i po nudzie :]
Grałem na 4 lata całe na ustniku 11B4 najpierw zmieniłem na 14B4 potem zaczęły się kombinacje. Bach Stomvi, Yamaha, przerobiłem prawie wszystkie rodzaje uff. Obecnie gram na 16C4 i gdybym zagrał na trąbce na nim a później na np. 14B4 brzmiała by zupełnie inaczej.
Moim zdaniem słowo" nuda" już przy 4335 jest tu zdecydowanie na wyrost.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
Olewcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:53
Instrument/y: Yamaha YTR 4335 GSII
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olewcz » 4 kwie 2014, 22:35

Jak dobrze, że są fora. Jeśli nikt nie zgłosi weta to chyba mamy zwycięski wybór :D Jakby co czekam na głosy konstruktywnej krytyki :) ;o :trumpet:

Ps. Czekam jeszcze co powie mój nauczyciel, ale w pierwszym odruchu polecał mi Yamahy więc chyba to tylko kwestia czasu :roll:
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

"Cleanliness is Next to Godliness
Cleanliness is Next to purity of tone" Rafael Mendez

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 4 kwie 2014, 23:16

Z tego co mi wiadomo to wszystkie Yamahy od serii 5*** są robione w Japonii. Wszystkie modele niższe to Chiny ;)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 5 kwie 2014, 12:45

Pamiętam że kwestia produkcji Yamah w Chinach była wielokrotnie dyskutowana na Forum. Pamiętam też, że podsumowaniem tej dyskusji było stwierdzenie, że nie odstają one jakościowo od starszych egzemplarzy "made in Japan". W związku z tym w wypadku Yamahy chyba nie ma co patrzeć na kraj produkcji. Japończycy zdaje się dość wyśrubowali wymagania jakościowe i technologię w Chinach. Podobnie przecież Schagerl - też składa niektóre szkolne modele w Chinach, bez utraty jakości. W odróżnieniu od tanich chińskich Signs-ów czy co tam jeszcze, firmowe instrumenty produkowane w Chinach są świetne, więc nie ma co demonizować tych Chin.

Natomiast inną kwestią jest brzmienie Yamahy. Miałem swego czasu Xeno serii 8, więc wysoki model Yamahy. Moim zdaniem (i jest to zdanie całkowicie subiektywne), Yamaszki mają niezwykle poprawne brzmienie, które powinno zostać docenione w instrumentach szkolnych i przez początkujących trębaczy. Natomiast nawet najwyższym modelom brakuje tego czegoś, tego "pazura", który powoduje że trąbka ma ciekawe brzmienie, że coś ją wyróżnia. Brzmienie innych instrumentów może powalać lub może się nie podobać - ale różnią się od innych. Yamaha - każda jest identyczna, sklonowana. Dlatego wybór instrumentu jest tak niezwykle osobistą kwestią - niemalże jak małżeństwo. Życzę celnego strzału i zadowolenia.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 kwie 2014, 13:57

Grzegorz_N, świetne podsumowanie tematu. Lepiej bym tego nie ujął. Nasze myśli i spostrzeżenia w kwestii Yamahy zgadzają się w każdym calu ;)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 5 kwie 2014, 14:23

Olewcz, w sumie jeszcze bardzo ważna rzecz :) jak zaczynasz swoją przygodę z trąbką to może właśnie lepiej kupić jakąś używaną np. 4 yamahy bo jeśli by się zdarzyło,że jednak trąbka CI z jakichś względów nie pasuje i będziesz chciał ją sprzedać to nie będziesz dużo stratny w przeciwieństwie do tego jakbyś kupił teraz nową trąbę.
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 11 kwie 2014, 22:07

Olewcz, no i co z Twoja trąbką. Zdecydowałeś się na coś? Może już śmigasz i się nie chwalisz :trumpet:
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

kochas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2014, 22:34
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krzczonów

Post autor: kochas » 27 maja 2014, 22:41

Czesc chciałbym się was zapyta co sądzicie o trąbce SignS Germany ?
:trumpet:

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 28 maja 2014, 13:35

kochas, to nie jest trąbka tylko wyrób trąbkopodobny
"w życiu piękne są tylko chwile..."

kochas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2014, 22:34
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krzczonów

Post autor: kochas » 28 maja 2014, 15:56

aha dzieki a jaka trabke bys polebił w granicach 600 złotych ?

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 28 maja 2014, 17:04

szukaj używanych tj. Amati, Musica, Bufon...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 28 maja 2014, 17:14

Jeśli z tymi trąbkami jest wszystko ok. są szczelne i działają to na początek wystarczy:
1. http://allegro.pl/trabka-amati-corton-u ... 08841.html

2. http://allegro.pl/trabka-amati-atr-213- ... 85897.html

Jest jeszcze kilka, choćby " holton" do licytacji. Masz chyba świadomość że z taką kwotą ciężko znaleźć coś w ładnym stanie. Niemniej jednak prawie każda działająca używka Amati, Weltklang, czy nawet Polmuz będzie lepsza niż nowy Chiński wynalazek w tej cenie.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

kochas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2014, 22:34
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krzczonów

Post autor: kochas » 29 maja 2014, 20:27

dzięki :D

kryyyyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:31
Instrument/y: Roy Benson
Ustnik/i:
Lokalizacja: Opole

Post autor: kryyyyy » 11 wrz 2014, 14:59

Witam.

Jestem posiadaczem kornetu firmu boosey. Jest on dość mocno sfatygowany, nie gra tak jak powinien. W związku z tym zacząłem myśleć o jego renowacji. Z tego co poczytałem jest to dość zacna firma. Na kornecie są wygrawerowane różne adnotacje "light valve" "makers london" "british throughout". Ewentualna renowacja to koszt około 1000 zł.

Warto się w to bawić, czy lepiej odpuścić i dozbierać na nową trąbkę ?
Słyszeliście coś o instrumentach tej firmy ?
Czy trąbka po renowacji odzyska swoje walory ?

Czekam na wszelkie porady, może pominąłem jakiś wątek. Jest to dość pilne i ważne dla mnie, także czekać na odpowiedź :)
Liczę na waszą pomoc.

http://www.trumpeters.pl/boosey-co-kornet-vt8318.htm

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 11 wrz 2014, 19:13

kryyyyy, nie warto, zdecydowanie nie warto. Za ok1000-1200zł kupisz grający kornet Yamahy, Oldsa, Holtona za nieco więcej kupisz Getzena. No chyba że sprzęt ma dla ciebie warto sc sentymentalną wtedy warto...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

bambo1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2014, 12:18
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: bambo1234 » 23 lis 2014, 12:22

Szukam trąbki na początek grania (grałem pół roku 2 lata temu). Używanej w cenie najlepiej do 500zł. Znalazłem na allegro tę trąbkę: http://allegro.pl/trabka-ashton-tr-10-s ... tabsAnchor

Czy warto ją brać?

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 23 lis 2014, 16:21

bambo1234 Zajrzyj do działu ogłoszeń, tam właśnie forumowy kolega Calvert09 sprzedaje trąbkę w podobnej cenie jakiej ty poszukujesz. Myślę że powinno Cię to zainteresować. Moim zdaniem to zdecydowanie lepszy wybór.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

ODPOWIEDZ