Problem z trąbką.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
kusy1241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 20:00
Instrument/y: Trąbka, Kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jędrzejów

Problem z trąbką.

Post autor: kusy1241 » 21 gru 2013, 12:16

Witam wszystkich serdecznie :)
Mam problem z moją trąbką, dokładnie trąbka BUNDY USA, ponieważ jeden z wentyli czyli drugi nie działa jak powinien.
Wszystko było w porządku aż do momentu kiedy trąbkę przepłukałem ciepłą wodą z mydłem. Wentyl działa jak powinien, ale gdy dochodzi do samego dołu,po prostu się zacina i nie odbija, jakby go coś przyblokowało.
Wentyl ładnie chodzi prawie na całej długości, aż o ten jeden milimetr za dużo i już nie odbije.
Wydaje mi się że jest to wina nie samego wentyla, lecz otworu, ponieważ kiedy włożę np 1, dzieje się to samo, czy 3.
Nie wiem w czym może tkwić problem, jeśli zdarzyło wam się coś podobnego, to proszę napiszcie :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 21 gru 2013, 12:39

Pytanie 1. Czy stosujesz oliwkę do smarowania tłoków?? czy działają one na sucho?

kusy1241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 20:00
Instrument/y: Trąbka, Kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: kusy1241 » 21 gru 2013, 12:49

mutucar89 pisze:Pytanie 1. Czy stosujesz oliwkę do smarowania tłoków?? czy działają one na sucho?
Tak, stosuje oliwkę. Nigdy nie działały one na sucho.Zawsze były smarowane.

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 21 gru 2013, 13:36

Spróbuj DOKŁADNIE wyczyścić tłoki z całego brudu oraz nalotu. Możesz użyć jakiegoś płynu. Tak samo z komorami na tłoki. Przemyj dokładnie i powycieraj.
Jeśli to nie pomoże, to spróbuj jak działa wentyl z mniejszą ilością oliwki, lub z większą ilością.
Zależy też jaką masz oliwkę, czy gęstą czy rzadką.
Polecam oliwki Hetman. W większości przypadków rozwiązują problemy z tłokami.
Jeśli nic z powyższego nie pomoże, może być lekko niedopasowany tłok do komory.

Ja tak miałem we flugelhornie. 3 tłok nie odbijał i nic nie pomagało, trzeba było dać na gwarancję, żeby go przeszlifowali, żeby idealnie pasował do komory.

Pozdrawiam :)
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

kusy1241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 20:00
Instrument/y: Trąbka, Kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: kusy1241 » 21 gru 2013, 13:42

Camillus pisze:Spróbuj DOKŁADNIE wyczyścić tłoki z całego brudu oraz nalotu. Możesz użyć jakiegoś płynu. Tak samo z komorami na tłoki. Przemyj dokładnie i powycieraj.
Jeśli to nie pomoże, to spróbuj jak działa wentyl z mniejszą ilością oliwki, lub z większą ilością.
Zależy też jaką masz oliwkę, czy gęstą czy rzadką.
Polecam oliwki Hetman. W większości przypadków rozwiązują problemy z tłokami.
Jeśli nic z powyższego nie pomoże, może być lekko niedopasowany tłok do komory.

Ja tak miałem we flugelhornie. 3 tłok nie odbijał i nic nie pomagało, trzeba było dać na gwarancję, żeby go przeszlifowali, żeby idealnie pasował do komory.

Pozdrawiam :)


Jest to wina jednak delikatnie wgniecionej komory, w zasadzie jest ono niewidoczne, ale jednak go czuć. Nie wiecie gdzie mogę takie coś naprawić, ponieważ sam się nawet nie mam zamiaru tego podejmować :) Nie wiesz jaki może być koszt takiej naprawy :)?
Dzięki że pomogłeś! :)

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 21 gru 2013, 13:47

No to jak masz wgniecioną nawet lekko komorę, to wszystko jasne :) Od tego trzeba było zacząć ;)
W poniższym temacie masz namiary na serwisy instrumentów dętych. Wybierz sobie coś najbliżej Ciebie i najlepiej zadzwoń. Co do ceny to trudno powiedzieć, bo może jeszcze Ci jakieś ubytki znajdą. Jak zadzwonisz i się umówisz, to na pewno się wszystkiego dowiesz ;)
http://www.trumpeters.pl/serwisy-napraw ... vt4797.htm
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

kusy1241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 20:00
Instrument/y: Trąbka, Kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: kusy1241 » 21 gru 2013, 13:49

Camillus pisze:No to jak masz wgniecioną nawet lekko komorę, to wszystko jasne :) Od tego trzeba było zacząć ;)
W poniższym temacie masz namiary na serwisy instrumentów dętych. Wybierz sobie coś najbliżej Ciebie i najlepiej zadzwoń. Co do ceny to trudno powiedzieć, bo może jeszcze Ci jakieś ubytki znajdą. Jak zadzwonisz i się umówisz, to na pewno się wszystkiego dowiesz ;)
http://www.trumpeters.pl/serwisy-napraw ... vt4797.htm
W zasadzie wgniecenie musiało wystąpić podczas mycia, chociaż nie wiem jakim cudem, bo wczoraj grałem i wszystko śmigało aż miło :) Ale dzięki wielkie jeszcze raz :D

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 21 gru 2013, 17:35

Ja ostatnio wysłałem trabke do Lubonia do Pana R. Kowalczyka. Polecam pełen profesjonalizm.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 21 gru 2013, 18:18

kusy1241, wyślij do Lubonia jak napisano wyżej. Pan Rysiu robi na prawdę solidnie, fachowo i można go polecić z pełną świadomością. A tak apropo - musiałeś nieźle przydzwonic przy tym myciu, ze komory sie znieksztalcili. Komory muszą byc idealne bo inaczej jest jak u Ciebie :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
bartrivtriku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 7 lut 2013, 21:33
Instrument/y: startone/amati
Ustnik/i: 7c vincent bach
Lokalizacja: N S

Post autor: bartrivtriku » 17 cze 2014, 17:32

Czy to oliwka specjalnie do tłoków ? A mże źle przyciskasz je. Jeżeli przyciskasz tłoki w linii prostej końcami palców to git. Jeżeli paliczkami to raczej źle
Trąbka to nasza pasja !
Mój blog: http://bartris.blogspot.com/

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 17 cze 2014, 19:11

Ja przyciskam przeważnie mniej wiecej środkowymi częściami palców i jest wszystko ok.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

ODPOWIEDZ