Olds Ambasadou Fullerton California czy Getzen 300/Capri

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Michuro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2010, 11:06
Instrument/y: Getzen Capri
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Olds Ambasadou Fullerton California czy Getzen 300/Capri

Post autor: Michuro » 24 sty 2014, 10:36

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć które z tych instrumentów są lepsze?
Getzeny 300 ew. Capri czy Olds Ambasador Fullerton California?
Chodzi mi o lekkosc zadecia, prace tlokow, i barwe.

Awatar użytkownika
manek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 27 paź 2013, 00:14
Instrument/y: Gerdt
Ustnik/i: Curry 80TC, Laskey 75MC
Lokalizacja: Polska

Post autor: manek » 24 sty 2014, 11:11

Witaj.
Nie mam porównania Getzen'a z Oldsem ale mam Getzena 300 i zaręczam że jest super lekka w zadęciu. Wcześniej miałem Weltklanga i różnica jest kolosalna, no ale to trochę chyba tak jakby porównywać trabanta do toyoty :)
Getzeny w ogóle słyną z lekkości gry. Tu jest fajny artykuł nt Getzenów, ale pewnie już na niego trafiłeś.

Awatar użytkownika
01adrian01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 3 lis 2012, 20:59
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: 01adrian01 » 24 sty 2014, 15:22

Moim zdaniem z Getzena Capri czy 300 będziesz bardziej zadowolony chociaż jeśli chodzi o oldsa to też jest niczego sobie. Jeśli chodzi o płynność tłoków to z getzenami będzie lepiej. Getzen daje dożywotnią gwarancję na tłoki, więc muszą być dobre. I biorąc pod uwagę sprzedaż w przyszłości to Getzena sprzedasz szybciej.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 24 sty 2014, 23:54

Cześć. Moje doświadczenie z Oldsem Ambassadorem ograniczyło się do dwóch - trzech prób 1,5 godz. kilka lat temu. Instrument był kolegi zakupiony w stanach i gruntownie wyremontowany w Polsce. W stanie db+. Brzmienie miękkie, ciepłe, trochę głębokie, ciemniejsze niż Yamaha 4 na której wtedy grałem na co dzień, ale Olds był złoty z srebrnymi wstawkami, a Yamaha srebrna.
Obecnie gram na Getzenie Eterna i o ile w brzmieniu można by doszukiwać się podobieństw o tyle lekkość zadęcia oraz maszynka Getzena, bije na głowę mechanizmy Oldsa. Nie wiem czy mechanizm 300 jest podobnej jakości, ale jeśli tak to raczej nie ma się co dłużej zastanawiać.
Oczywiście może być egzemplarz Oldsa w super stanie, który będzie dzielnie bronił pozycji Oldsa w tym zestawieniu, ale pamiętać należy, że Getzen to młodsza konstrukcja a tym samym nowocześniejsza.
Życzę trafnego wyboru i zadowolenia z trąby.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

ODPOWIEDZ