Boosey & Co - KORNET

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
kryyyyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:31
Instrument/y: Roy Benson
Ustnik/i:
Lokalizacja: Opole

Boosey & Co - KORNET

Post autor: kryyyyy » 10 wrz 2014, 17:12

Witam.

Jestem posiadaczem kornetu firmu boosey. Jest on dość mocno sfatygowany, nie gra tak jak powinien. W związku z tym zacząłem myśleć o jego renowacji. Z tego co poczytałem jest to dość zacna firma. Na kornecie są wygrawerowane różne adnotacje "light valve" "makers london" "british throughout". Ewentualna renowacja to koszt około 1000 zł.

Warto się w to bawić, czy lepiej odpuścić i dozbierać na nową trąbkę ?
Słyszeliście coś o instrumentach tej firmy ?
Czy trąbka po renowacji odzyska swoje walory ?

Czekam na wszelkie porady, może pominąłem jakiś wątek.
Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 13 wrz 2014, 11:15

Swego czasu mówiło się o sporej ilości atrap karnetów boosey. Były to instrumenty, które wyglądają ok ale nic nie grają. Jak podasz dokładnie wszystkie oznaczenia, które są na czarze to uda sie sprawdzić czy to podróbka czy nie. Jeśli to jest oryginał to masz bardzo ciekawy instrumencik. Renowacja na pewno coś da ale cieżko przewidzieć jakie bedą tego efekty. Robiłem renowacje starego kornetu i nie udało sie go doprowadzić do takiego stanu żeby dało sie go używać. Głownie problem jest z intonacją. Generalnie renowacje starych instrumentów polecam kolekcjonerom-hobbystom, jeśli chcesz instrument do grania bezpieczniej kupić nowa trąbkę.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

ODPOWIEDZ