POMÓŻCIE W WYBORZE TRĄBKI

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
mar93cin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2014, 23:41
Instrument/y: KING Cleveland 600
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kalisz

POMÓŻCIE W WYBORZE TRĄBKI

Post autor: mar93cin » 29 wrz 2014, 00:10

Witam pomóżcie w wyborze trąbki. gram w orkiestrze i w big band . poniżej podam listę które mam do wyboru. na trąbkę mam do 3 tys zł.

YAMAHA YTR 4320e
Trąbka BACH Tr 300 USA
Trąbka Yamaha YTR 2335G
YAMAHA YTR 4335g
YAMAHA YTR 5335 G
Trąbka Schagerl TR-620L
Trabka Schagerl Academica S1
Stomvi FORTE
YAMAHA YTR 6320
CAPRI By GETZEN

Ogólnie myślałem o wyborze schagerl 620l lub academica s1. ale nie mam dość informacji na ich temat. Pomóżcie i doradzcie. Dzięki :)

Dudi98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2010, 21:34
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer Topline
Ustnik/i: K&H 3c
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Dudi98 » 29 wrz 2014, 01:04

To zależy jakiego rodzaju muzykę grasz, jakiego brzmienia szukasz. Najlepiej byłoby dmuchnąć w każdą z trąbek. Powiedz coś więcej na temat poszukiwanej barwy, to będzie nam łatwiej ;)
Jeśli wiesz, ze będzie to faktycznie, albo yamaha, albo schagerl-ok, ale mam przyjemność grania na trąbce z mało znanej firmy Kuhnl und Hoyer(K&H) i jestem nieziemsko zadowolony ze wszystkiego co trąba ma do zaprezentowania. Jeśli masz czas oraz chęci, radzę poszukać czegoś w tym rejonie ;)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 29 wrz 2014, 05:24

Ja gram na srebrnej yamaszce 4335g i też jestem zadowolony. Niektórzy piszą że to bardzo przewidywalne trąbki. Ja gram w orkiestrze dętej i jak dla mam bardzo soczysta barwe wybijajaca sie na tle innych. Zadnych problemow ze strojeniem i jakosc instrumentu. Polecam.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 29 wrz 2014, 08:51

mar93cin, wszystkie poza Schagerlem TR-620, są dobre. Z każdej będziesz zadowolony. Rację ma kolega Dudi98, pisząc o K&H, robią bdb instrumenty.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 wrz 2014, 09:23

mar93cin, jeśli miałbym coś zasugerować z instrumentów, które zaproponowałeś:

YAMAHA - owszem - trąbki od serii 1*** do tak naprawdę serii 5*** to trąbki szkolne. Ich zaletą jest strojność i dość długa wytrzymałość (mówię tutaj o trąbkach made in Japana gdyż obecnie serie te robione są na Wschodzie). Modelem profesjonalnym jest dopiero seria 6***. Nie mniej ich brzmienie jest bardzo przewidywalne i może w orkiestrze dętej brzmi soczyście choć ja bym takiego stwierdzenia nie użył, to w przypadku innych składów jest raczej słabo.

SCHAGERL - tutaj o "soczystości brzmienia" można mówić już od serii Academica. Już dawno na forum stwierdziliśmy, że w porównaniu do Yamahy, Schagerl ma "duszę" i tak po prostu jest. Podałeś model 620, który z tego co wiem już nie jest produkowany. W produkcji jest model Tr-600, którego opis i moją opinię masz tutaj:
http://www.trumpeters.pl/schagerl-in-qu ... vt8103.htm

BACH - obecne serie TR300 to chiński produkt i można już ją dostać ten model za niecałego tysiąca więc nie warto.

GETZEN - konkretne amerykańskie trąbki. Na modelu Capri nie miałem okazji grać ale wszystkie inne mnie zawsze zachwycały, np. Getzen 390 i 490, seria Eterna ale to już droższa sprawa. I tutaj kolejna niespodzianka. Porównanie dwóch bratnich modeli firmy K&H oraz Gezen:
http://www.trumpeters.pl/getzen-490l-vs ... vt4938.htm

K&H - niemiecka firma produkująca fajne instrumenty. W dziale Artykuły masz opisane przeze mnie chyba wszystkie modele także poczytaj i wyciągaj wnioski.

STOMVI - hiszpański producent instrumentów bardzo konkretnych. Za modele szkolne trzeba położyć kolosalne pieniądze w porównaniu do innych marek ale cena stanowi o jakości. STomvi Forte to godny instrument. O STomvi też pisałem - może nie o tym modelu ale poczytasz co nie co:
http://www.trumpeters.pl/stomvi-elite-330-vt5634.htm

Z tego co podałeś obstawiłbym Stomvi Forte oraz Schagerl S1.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

mar93cin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2014, 23:41
Instrument/y: KING Cleveland 600
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: mar93cin » 29 wrz 2014, 09:48

no to tak, gram najczęściej muzykę rozrywkową no i wiadomo jak w orkiestrze to marsze itp., szukałbym bym ciemniejszego i ostrzejszego brzmienia i nadającą się do 2 stopnia szkoły muzycznej.. a do marki K&H jakoś nie mam przekonania .. ogólnie myślałem o shagerl s1

http://allegro.pl/trabka-schagerl-acade ... 03775.html

a tutaj Stomvi
http://allegro.pl/stomvi-forte-trabka-b ... 22743.html

to są takie 2 oferty jaką by Pan wybrał...

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 wrz 2014, 09:52

To chyba bardziej sprawdzi się u Ciebie Schagerl S1. To dwie różne trabki ale Schagerl jest lakierowany więc powinien być Ciemniejszy w brzmieniu - czy będzie ostry? Wszystko zależy od tego jak poprowadzisz dźwięk :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
bartrivtriku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 7 lut 2013, 21:33
Instrument/y: startone/amati
Ustnik/i: 7c vincent bach
Lokalizacja: N S

Post autor: bartrivtriku » 29 wrz 2014, 20:25

Schagerl
Trąbka to nasza pasja !
Mój blog: http://bartris.blogspot.com/

norberto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:35
Instrument/y: różne
Ustnik/i: monette
Lokalizacja: bielsko-biała

trabka,,,

Post autor: norberto » 29 wrz 2014, 21:26

polecam zdecydowanie schagerl !!!

janusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2013, 12:48
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: bytom

Post autor: janusz » 29 wrz 2014, 22:02

Mam B&S b&s 3137/s challenger 2 ale kupilem okazyjnie schagerl S1 i powiem szczerze, że wole na tej drugiej grać mimo, że to nizsza klasa:)

mar93cin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2014, 23:41
Instrument/y: KING Cleveland 600
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: mar93cin » 29 wrz 2014, 22:18

no dzięki wielkie za pomoc wszystkich :)

moro79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2008, 06:47
Instrument/y: Yamaha YTR 4320S
Ustnik/i: Warburton 2MC
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: moro79 » 30 wrz 2014, 15:07

Ilu użytkowników tyle opinii :) . Trzeba również dodać, że oprócz trąbki ważnym elementem nie wspominając już o samym zadęciu od którego w sumie najwięcej zależy jaki trębacz ma dźwięk i skalę (trąbka puki co sama grać nie będzie) do uzyskania odpowiedniej barwy instrumentu ma dobór ustnika. Nie do końca bym również użył sformowania, że trąbki firmy Yamaha modele uczniowskie nie mają duszy.
8 lat temu stanąłem przed wyborem zakupu trąbki. Konfrontując trąbkę Yamaha 4 srebrną z Schagerlem 421L lakierowanym w kwocie 3 000 zł zdecydowanie yamaha przeważyła szalę pod względem brzmieniowym. Po 8 latach eksploatacji moja trąbka brzmi powiedziałbym bardzo dobrze a oprócz tego wygląda ciągle "świeżo" a wentylki monelowe działają bez zarzutów ;)

ODPOWIEDZ