Trąbka cyfrowa

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Trąbka cyfrowa

Post autor: mutucar89 » 30 mar 2015, 01:21

Witajcie.

Ostatnio przeglądając YouTube trafiłem na dość ciekawy wynalazek - mianowicie digital trumpet. Producentów niby dwóch Yamaha i j. Morrison. Czy miał ktoś z tym styczność? Jak się gra? Ciekawi mnie sposób działania.
YAMAHA EZ-TP Get Along Together.m4v: https://youtu.be/nstAHlNNIHA

Z klasycznym zadeciem i wibracja pewnie nie ma to nic wspólnego. Wogole rozmiar,, ustnika" wygląda jakby był conajmniej od puzonu. Wszędzie okreslona jest mianem easy trumpet... Rozumiem zmiana powietrza w cyfrowy sygnał dźwiękowy, ale można grać niby przez siedem oktaw? Ciekawe kiedy to urządzenie wie w której chcemy zagrać.

Na koniec powiem, że choć robi to wrażenie i ma masę bajerów, co natura to natura. I z blachą nic się nie równa ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 30 mar 2015, 10:29

witaj
z tego co kiedyś szukałem jest to taki syntezator dla trębaczy :) czyli mnóstwo brzmień ale palce pracują jak w trąbie . Zasadniczo na niej się po prostu dmucha żadnego zadęcia tam nie ma . Zmiana oktaw następuje przez naciskanie klawiszy na bocznej ścianie trąby :)

https://www.youtube.com/watch?v=BxLlym502bI

założenie nie jest takie ,że ma wyprzeć normalną trąbę a raczej pozwolić trębaczom którzy nie obsługują klawiszy dodać jakieś nowe brzmienie do swojej muzyki :) osobiście chyba lepiej zainwestować w mikrofon i jakiś multiefekt gitarowy

jak tu od 2:48 https://www.youtube.com/watch?v=qg1_1jAC5nA

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 30 mar 2015, 22:03

Jest dokładnie tak jak napisał Ajuishkur, zadęcia jako takiego nie ma (zagrać każdy może...), ale nie ma też barw. To co jest to imitacja kiepskich organek. Jeżeli można wykasować moduł brzmieniowy i wgrać inne barwy to może do czegoś się przydać.
W mojej kapeli używa takiego odpowiednika saksofonista. Jest to tzw saksofon elektroniczny AKAI EWI 4000. Po wgraniu brzmień z Korga PA 588 gra naprawdę fajnie.

Plusem jest także prosta transpozycja brzmienia - podobna do tej w keyboardzie.
Kumpel grana sopranie, alcie tenorze i bez problemu przesiada się na jak ja to nazywam "czarodziejski kij";). Łączac brzmienia mamy całkiem nieźle brzmiącą sekcję w jednej osobie.
Trochę tylko głupio wygląda wyginając się z "nogą od stołu z Ikei" w paszczy:))
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 30 mar 2015, 22:32

No dobra, przyciski z boku żeby określić oktawe... a skąd to urządzenie będzie wiedzieć jak wcisne [12.] czy chce teraz zagrać C# E A?? ;) ;) ciśnienie powietrza?

Wyobrażam sobie sytuacje jak ktoś kupi to cudo, nauczy się grać i dostanie prawdziwą trąbkę. Wtedy będzie zonk.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 30 mar 2015, 22:36

prawdopodobnie krycie dźwięków jest jak w pierwszej oktawie

ale wydaje mi się ,że najlepiej wejść na stronę producenta ewentualnie ich zapytać :) oni pewnie wiedza dokładnie jak to działa :)

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 30 mar 2015, 22:51

Przypomniałem sobie, że już kiedyś słyszałem coś takiego jak byłem na koncercie Jarre'a w Stoczni Gdańskiej [2005r]. Bardziej to przypominało budową bardziej sax sopranowy. Brzmiało nieziemsko https://www.youtube.com/watch?v=27jtZMInQN8

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 30 mar 2015, 22:56

Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 1 kwie 2015, 00:31

Dla mnie to lipa żeby używać do grania na trąbce lewej ręki. Mam na myśli wciskanie klawiszy.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Piotr Slaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:53
Instrument/y: Selmer Concept TT
Ustnik/i: Bob Reeves 42M
Lokalizacja: Chełm/Łódź

Post autor: Piotr Slaw » 15 kwie 2015, 15:02

Witajcie. Jestem tu debiutantem, ale chętnie wypowiem się w kwestii trąbki cyfrowej. Przed dwoma laty byłem posiadaczem Yamahy EZ-TP, przywiozłem ją sobie ze Stanów. Stwierdzam obiektywnie że tylko fajnie wyglądała:) To jest po prostu zabawka. Dzwięk wydobywa się "śpiewając" do ustnika :) , z graniem na normalnej trąbce ma to nie dużo wspólnego. Tak więc ją pogoniłem, kupił ktoś z Wrocławia. Natomiast trąbka cyfrowa Morissona, to może być dużo ciekawsza sprawa. Z tego co do mnie doszło wymagane jest normalne zadęcie w wydobyciu dzwięku. Niestety nie miałem przyjemności bawić się tym urzadzeniem, ale słyszłaem ze jest git:) pozdrawiam.

ODPOWIEDZ