Trąbka od 4000 do 5000 zł. Co polecacie :)

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
kgb39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 3 lut 2008, 16:26
Instrument/y: Bach Stradivarius Model 43
Ustnik/i: Denis Wick.London 3C, Stomvi Valecia spain
Lokalizacja: Płoty City/Szczecin

Trąbka od 4000 do 5000 zł. Co polecacie :)

Post autor: kgb39 » 29 kwie 2015, 10:17

Witam. Aktualnie gram na Yamaha YTR2335, nadszedł czas na zmianę sprzętu. Proszę o dobra radę :)

trebacz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2013, 13:29
Instrument/y: Adams A8
Ustnik/i: GR e65vb #2 bb
Lokalizacja: Augustów

Post autor: trebacz81 » 29 kwie 2015, 11:20

Jakiej barwy szukasz i co głównie grasz?

Maciek W
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2014, 17:38
Instrument/y: Yamaha 8335RG
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gdańsk/Piaseczno

Post autor: Maciek W » 29 kwie 2015, 11:20

Na pewno nie polecam iść w nowy instrument, bo są one robione (przeważnie) w Chinach, są słabo wykonane a brzmienie szczególnie nie powala. Radziłbym Ci iść w instrumenty używane albo wystawowe, bo często można trafić bardzo fajny instrument za grosze (jak np. ja swoją Courtois :D ). Oczywiście taki instrument trzeba najpierw dokładnie obejrzeć i trochę na nim pograć, no i przy kupnie takiego instrumentu warto zachować parę groszy na ewentualne naprawy. Jak chcesz kupić fajny używany instrument, to polecam:
-> https://www.facebook.com/Gamonbrass?fref=ts
-> polecam szukać na olx
-> jak chcesz to mam cały czas na sprzedaż moją Stomvi Forte (starszy model), jak chcesz to pisz ;)

Awatar użytkownika
kgb39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 3 lut 2008, 16:26
Instrument/y: Bach Stradivarius Model 43
Ustnik/i: Denis Wick.London 3C, Stomvi Valecia spain
Lokalizacja: Płoty City/Szczecin

Post autor: kgb39 » 29 kwie 2015, 14:14

Maciek W pisze:
Teraz granie muza Bałkańska, Funky.

antek dexter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 9 wrz 2013, 16:47
Instrument/y: Getzen 770SP Select ,Yamaha
Ustnik/i: Bach 5C,Yamaha 7C,Stomvi Spain 3C,KELLY 1C
Lokalizacja: Śrem k.Poznania

Post autor: antek dexter » 29 kwie 2015, 14:41

Ja mam trąbkę Getzen Select 770 SP i gorąco polecam cena ok.5200 Naprawdę genialna rura stroi dobry dźwięk.Lekko się gra.Jestem mega zadowolony.Kupiłem ją od pana Wojtka z Protline www.protline.pl uprzedzam ona nie zawsze jest w sklepie bo jest to bardzo popularny model w dobrej cenie.Wedlug mnie jak grałem na Bachu to ta trąba niczym nie odstępuje i tłoki wiadomo patentowane Getzena.Trąba dobra zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

trebacz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2013, 13:29
Instrument/y: Adams A8
Ustnik/i: GR e65vb #2 bb
Lokalizacja: Augustów

Post autor: trebacz81 » 29 kwie 2015, 15:00

Najlepiej będzie, tak jak tu poprzednik napisał, jechać do Jacka Magonia z Łańcutu/facebook: gamonbrass. Ma on 200 trąbek, 600 ustników, za taką kasę na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. To że ktoś poleca Getzena, Bacha, Adamsa itd to wcale nie znaczy że będzie Ci też pasował

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 kwie 2015, 18:02

kgb39, w Twoim przypadku zmiana na jakikolwiek inny instrument serii nawet akademickiej będzie dla Ciebie odczuwalna. W tym przedziale dostaniesz już konkretne instrumenty. Fakt - zależy co Ci przypasuje. Nie kupisz trąby siedząc w domu i szukając opinii w czystej teorii. Do 5 tys proponuje celować w używanego Bacha 37. To naprawdę rury do wszystkiego ale nie dla wszystkich. W tej sprawie faktycznie pisz do gamonbrass.
Do 5 tys dostaniesz juz nowego Getzena rodem z USA chociażby Eterne 700 albo stworzysz instrument pod siebie marki Carol Brass szeroko przeze mnie opisanej w dziale Artykuły. Tutaj wachlarz możliwości jest przeogromny. Za ok 3,5 tys kupisz model 5060H opisany w artykule. To naprawdę fajna trąbka. W kwestii Getzen czy CB pisz do Protline.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 30 kwie 2015, 13:36

Bach stradivarius. Dobra używka spokojnie bedzie w tej cenie.
Maciek W pisze:Na pewno nie polecam iść w nowy instrument, bo są one robione (przeważnie) w Chinach, są słabo wykonane a brzmienie szczególnie nie powala.
Uwielbiam takie stwierdzenia, zawsze mnie bawią. Szkoda, ze maja niewiele wspólnego z prawdą :-)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 30 kwie 2015, 14:10


Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 1 maja 2015, 08:25

Bach, Yamaha, Getzen itp. Wszystko to dobre i cenione marki na świecie. Dlatego ja bym ich nie kupował bo brzmialbym jak inni. W chwili obecnej skorzystałbym z oferty Yogi23. Grałem kiedyś na Selmerze Chorus 80 i powiem, że do dzisiaj dobrze wspominam ten instrument. Piękna i rzadko spotykana ciemna barwa i lekkość gry. Trąbka do rozrywki i grania soloweg, a w ofercie kolegi wygląda na dobry stan. Swego czasu grał na takiej Piotr Wojtasik.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

trebacz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2013, 13:29
Instrument/y: Adams A8
Ustnik/i: GR e65vb #2 bb
Lokalizacja: Augustów

Post autor: trebacz81 » 1 maja 2015, 21:55

A to bym panie Michale ciut sie nie zgodził, gdyż nie raz miałem taką sytuację że taką samą trąbkę i taki sam ustnik bierze druga, piąta, siódma osoba i każdy ma inny dźwięk. Tak samo starczy włożyć inny ustnik i też jest zupełnie inna barwa. Także grając np na Adamsie, Bachu itd wcale nie musze mieć takiego dźwięku jak cała reszta grająca na tych instrumentach

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 1 maja 2015, 23:31

trebacz81 pisze:nie raz miałem taką sytuację że taką samą trąbkę i taki sam ustnik bierze druga, piąta, siódma osoba i każdy ma inny dźwięk.
To oczywiste. Ja miałem bardziej na myśli te sprzętowe różnice, które decydują o przejściu np. z Blessinga na Adamsa... ;)

Pozdrawiam
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

trebacz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2013, 13:29
Instrument/y: Adams A8
Ustnik/i: GR e65vb #2 bb
Lokalizacja: Augustów

Post autor: trebacz81 » 2 maja 2015, 15:44

a to oczywiście. sam miałem taką sytuacje że niedawno przeszłem z blessinga super artist na adamsa a8 :-)
również pozdrawiam :-)

ODPOWIEDZ