Naprawa połamanej trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Ajgor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 6 cze 2011, 15:50
Instrument/y: Polmuz DeLuxe, Nuova NTR-3, Saksofon, Bas
Ustnik/i:
Lokalizacja: Legnica

Naprawa połamanej trąbki.

Post autor: Ajgor » 4 lip 2016, 17:49

Witam.

Kiedyś - jeszcze za Gierka :) grałem na trąbce w orkiestrze przez kilka lat. Miałem wtedy swoją trąbkę Polmuz DeLuxe. Później wskutek różnych kolei losu przestałem grać w orkiestrze. Jakiś czas jeszcze pogrywałem w domu. Niestety kiedyś mój synek (miał wtedy może z 5 lat, albo i nie - nie pamiętam) dorwał trąbkę, kiedy byłem w pracy i zaczął nią uderzać w podłogę i chyba zahaczył tez o piec kaflowy. W trąbce puściły mocowania, i wgniótł jeden tłoczek. W tamtych czasach nie było takich możliwości, jak teraz, żeby znaleźć fachowca, więc trąbka powędrowała na strych. Przeleżała tam jakieś 25 lat. Teraz pojawia się możlwiość, że za jakiś czas znów będę mógł pograć, więc wczoraj pomyślałem sobie, że może teraz uda się znaleźć fachowca w internecie, który by się nią zajął. Wyjąłem trąbkę z futerału, a ona rozleciała mi się w rękach na kawałki (jeszcze bardziej, niż 25 lat temu). Chciał bym spytać, czy to da się jeszcze jakoś poskładać, a przede wszystkim czy się opłaca? Poniżej 300zł można już kupić jakąś używaną trąbkę, więc czy warto jeszcze się bawić z naprawą tej starej? Spróbuję do posta załączyć fotkę, jak ona teraz wygląda. Dodam, że wgnieciony tłoczek jakoś udało mi się bardzo drobnym papierem ściernym wyszlifować tak, że chodzi dobrze.
I jeszcze jedno. Mieszkam w Legnicy (na Dolnym Śląsku). czy gdzieś w mojej okolicy jest jakiś serwis?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
--
Pozdrawiam.
Ajgor

ktototaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2012, 20:51
Instrument/y: Yamaha 634
Ustnik/i: Yamaha 13D4, Yamaha 13B4
Lokalizacja: Polska

Post autor: ktototaki » 5 lip 2016, 10:27

Moim zdaniem sprawa absolutnie nieopłacalna. Chyba że ze względu na sentyment do tej konkretnej rzeczy.

Każdy 'chińczyk' z allegro za kilkaset pln będzie brzmiał i stroił lepiej od tego polmuza, choćby go nawet poskładać do kupy.
('lepiej' oczywiście w tym wypadku nie oznacza 'dobrze', ale dźwięk na takich instrumentach jest już 'słuchalny')

Poza tym skala zniszczeń jest taka, że ich naprawa choć wygląda na wykonalną, będzie sporo kosztować.

Uśmiechnij się do mischki albo gamona na forum, przypuszczam że są w stanie skombinować jakiś niedrogi i niekoniecznie chiński sprzęt, z którego będzie więcej pożytku niż szkody ;)

Ajgor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 6 cze 2011, 15:50
Instrument/y: Polmuz DeLuxe, Nuova NTR-3, Saksofon, Bas
Ustnik/i:
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ajgor » 5 lip 2016, 20:19

OK. Rozumiem. Tego właśnie się spodziewałem. Dzięki. Co do osób z forum, to będę się uśmiechał, jak juz będę wiedział na pewno, że bede grał w orkiestrze. A to może być za miesiąc, a może za pół roku :)
--
Pozdrawiam.
Ajgor

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 5 lip 2016, 22:02

ze względu na sentyment odpal lutownicę i przynajmniej będzie wyglądać :)
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 5 lip 2016, 23:13

Jeśli cię interesuje Polmuz i masz do niego sentyment to mam do sprzedania moja pierwsza trąbkę, chciałbym żeby jeszcze komuś posłużyła:

http://olx.pl/oferta/trabka-na-poczatek ... dlxyR.html

Ajgor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 6 cze 2011, 15:50
Instrument/y: Polmuz DeLuxe, Nuova NTR-3, Saksofon, Bas
Ustnik/i:
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ajgor » 5 lip 2016, 23:32

To znaczy nie jestem specjalnie sentymentalny (wcale nie jestem :) ) Nie przywiązuję się do firm, nazw, itp.
Po za tym w tej chwili jeszcze nie wiem, kiedy będę kupował. A jeszcze po za tym sorry, ale 450zł wydaje mi się za drogo. Gdzieś w jakimś sklepie internetowym (niestety nie mogę teraz znaleźć) widziałem tego Polmuza w podobnej cenie, tyle, że po gruntownym przeglądzie i z gwarancją.
Ale dzięki za ofertę. W razie czego będę pamiętał :)
--
Pozdrawiam.
Ajgor

ODPOWIEDZ