Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
etrigoseven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2018, 23:23
Instrument/y: Jeszcze nie mam
Ustnik/i:

Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: etrigoseven » 2 lut 2018, 16:39

Witam. Znalazłem pewną trąbkę w - myślę - dobrej cenie. Obejrzałem filmik po angielsku na jej temat i gościu mówił coś o tym, że łatwo się nią artykuluje, co jest dobre dla zaawansowanych, ale nie zbyt dobre dla początkujących (tak to zrozumiałem. Było: "[...] and just den (nie wiem co znaczy to słowo, słownik mi niewiele pomógł, bo tłumaczy to jako m.in norę, co jednak kojarzy się niezbyt dobrze w tym kontekście) easy for students[...]")). I chciałem wiedzieć, co oznacza łatwa artykulacja. Czy oznacza to, że łatwo uzyskuje się inną barwę dźwięku? Czy, że łatwo jest uzyskać różne wysokości dźwięku samymi ustami?

Tu filmik w momencie, gdzie gość mówi o artykulacji:


etrigoseven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2018, 23:23
Instrument/y: Jeszcze nie mam
Ustnik/i:

Re: Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: etrigoseven » 2 lut 2018, 16:51

i w ogóle poleca ktoś trąbki tej firmy? Albo ma ktoś z nią złe wspomnienia?

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: Kamil » 2 lut 2018, 18:53

Ja to rozumiem "and just that easy for students". W całości maiałoby to oznaczać, że w jego opinii ta trąbka ładnie przyjmuje różne typy artykulacji, co sprawi radość bardziej zaawansowanym, ale będzie tak samo łatwe dla początkujących.

Jeśli instrument "ładnie przyjmuje" oznacza to, że jest podatny na to, co grający chce uzyskać. Np. ostra artykulacja językiem zabrzmi ostro i wyraźnie, a miękkie legato łagodnie i bez zbędnego wysiłku.
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

Awatar użytkownika
djfender
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 3 gru 2016, 21:04
Instrument/y: SCHAGERL Academica Superior S1S
Ustnik/i: Yamaha 18C4-GP
Lokalizacja: ZG

Re: Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: djfender » 2 lut 2018, 22:11

Automatyczne tłumaczenie ("ze słuchu") na YT nie zawsze jest poprawne. Rozumienie Kamila jest prawidłowe. Pamiętaj proszę, że opinia jednego gościa (de facto ten filmik to reklama!) jeszcze o niczym nie świadczy i Twoje odczucia mogą być inne.
Na marginesie, bardzo fajnie różnice w koncepcjach budowy trąbek tłumaczy JM na podstawie swoich modeli: JM1 i JM2.

etrigoseven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2018, 23:23
Instrument/y: Jeszcze nie mam
Ustnik/i:

Re: Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: etrigoseven » 3 lut 2018, 17:17

właśnie po napisaniu posta doszło do mnie, że to den, to pewnie then, tylko tłumacz źle "usłyszał" :) I dzięki, że zauważyłeś, że ten film pochodzi z kanału tjrenaissance, więc to rzeczywiście reklama :)
W każdym razie mam duży problem z zakupem trąbki i nie wiem na co się zdecydować. Tania trąbka (1700zł - widziałem kilka takich) może być szajsem, a droższa na którą mnie stać, czyli do 2100 (taki mam budżet) jest pewnie niewiele lepsza
Znalazłem też Yamaha YTR 3335 za nieco ponad 2100, może to jest dobry wybór

etrigoseven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2018, 23:23
Instrument/y: Jeszcze nie mam
Ustnik/i:

Re: Trąbka Trevor James Renaissance TJTR-2500 i co oznacza łatwa artykulacja?

Post autor: etrigoseven » 3 lut 2018, 17:18

Warto waszym zdaniem szukać jak najwyższego modelu za daną cenę?

ODPOWIEDZ