Trąbka weselna

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Hefajsztoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:19
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i: 7C

Trąbka weselna

Post autor: Hefajsztoss » 19 lut 2018, 17:23

Hejka uczę się grać na trąbce jakieś nie całe 4 miesiące na jakiejś początkowej trąbce , uczy mnie bardzo dobry nauczyciel.
Wychodzę z pytaniem jaki model i strój trąbki polecacie do zespołu weselnego.
W zespole mamy bębny , gitarę elektryczną , klawisze i brakuje basu , no i oczywiście trąbkę :trumpet:
Cena takiej trąbki w granicach 800-1400 może być więcej
I mam jeszcze pytanie czy odczuję różnice po przeniesieniu się na instrument o wyższej klasie czy tam jakości :D

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Re: Trąbka weselna

Post autor: piotr80 » 21 lut 2018, 10:29

Może być Getzen, Yamaha, Schagerl i wiele innych marek , w tej cenie kupisz używane. Strój B będzie odpowiedni, a co do wyższych modeli to kwestia gustu, jednym się gra lepiej a innym źle, chodzi o to czy będziesz umiał wykożystać potencjał tego onstrumętu

Hefajsztoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:19
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i: 7C

Re: Trąbka weselna

Post autor: Hefajsztoss » 21 lut 2018, 14:46

piotr80 pisze:
21 lut 2018, 10:29
Może być Getzen, Yamaha, Schagerl i wiele innych marek , w tej cenie kupisz używane. Strój B będzie odpowiedni, a co do wyższych modeli to kwestia gustu, jednym się gra lepiej a innym źle, chodzi o to czy będziesz umiał wykożystać potencjał tego onstrumętu
No nie wiem aktualnie używam trąbki w stroju B i to jedyna trąbka na której grałem w życiu. Myślałem nad trąbką w stroju C ponieważ ma fajnie brzmienie i myślę że wkomponowała by się w weselne klimaty. No ale jak nigdy nie grałem to nie wiem :/

ODPOWIEDZ