Targi Muzyczne Frankfurt 2010

Koncerty, Konkursy, Warsztaty.
Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Targi Muzyczne Frankfurt 2010

Post autor: mischka » 18 kwie 2010, 19:54

W dniach 24-27.03.2010 odbyły się targi muzyczne we Frankfurcie nad Menem.
To największe na świecie targi instrumentów, akcesoriów muzycznych, oprogramowania i sprzętu komputerowego dla muzyków, wydawnictw nutowych.
Równolegle, w tym samym terminie odbywają się targi Prolihgt + Sound: prezentacja sprzętu nagłośniającego, oświetleniowego oraz technik komunikacji.
Sobota była dniem otwartym dla publiczności, pozostałe dni należały do osób z branży.
Bilet wstępu kosztował 14€ (ok 56zl)
Targi trwały od godz.9.00 do 18.00
Pierwsze wrażenie znakomite, tysiące odwiedzających i testujących.
Grać można na wszystkim co akurat nie jest testowane przez kogoś innego, nie trzeba pytać o zgodę tylko ściągać z półki i dmuchać. Ustniki podaje osoba obsługująca stoisko, przed każdym testowaniem ustnik jest dezynfekowany.
Najmniejszym powodzeniem cieszyły się stoiska azjatyckie, których było bardzo dużo.
Taka impreza to prawdziwa mekka dla osób zajmujących się muzyka, lub obsługą imprez.
Oprócz niezliczonej ilości instrumentów i gadżetów muzycznych, można jeszcze podejrzeć nowinki ze świata techniki oświetleniowej, nagłaśniającej i wygłuszającej. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet najbardziej wymagający uczestnicy wracają do domu zadowoleni.
Na targach można korzystać dosłownie ze wszystkiego, niezliczone ilości informacji czekają na nas na każdym kroku.
Tłumy odwiedzających nie zawsze sprzyjają testowaniu poszczególnych instrumentów, dlatego niektórzy wystawcy oddali do dyspozycji specjalne dźwiękoszczelne kabiny w których można sprawdzić możliwości testowanego sprzętu.
Na targach zabrakło takich firm jak Getzen i Monette ale wynika to z faktu ze ich polityka sprzedaży kieruje się głównie na rynek rodzimy i raczej nie będziemy ich oglądać na targach europejskich.
Natomiast nie zabrakło innych sław z za oceanu tj. Conn, King, Selmer, Bach, Kanstul, Holton, Schilke...
Europa również miała się czym pochwalić. Bardzo oblegane były stoiska B&S i Stomvi, zaraz po nich Amrein, Taylor i niezliczone ilości mało znanych manufaktur. Ciężko zapamiętać wszystkich wystawiających. Osobiście ucieszyłem się na widok stoiska Amati, to na tym sprzęcie zacząłem swoja przygodę z trąbką.
Jednym słowem fantastyczna impreza, godna polecenia szczególnie dla tych którzy planują zakup nowego instrumentu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 18 kwie 2010, 20:36

Świetna sprawa:D

A było może stoisko Schagerla? Byłem pare lat temu na tych Targach, ale wtedy go nie było, a szkoda :)
I czy Yamaha miała swoje stoiska w Forum, na środku Messe? I czy pojawiły się jakieś nowości z tej firmy? Chodzi mi oczywiście o trąbki/flugelhorny...

I ostatnie moje pytanie - nie wiesz może czy po ostatnim dniu Targów Muzycznych była wyprzedaż instrumentów powystawowych? Słyszałem, że takie akcje były przeprowadzane, ale konkretnie chodzi mi o to, czy słyszałeś ile procent niżej można wyrwać instrumenty (tak pi razy oko:))?

No i ogólnie - zazdroszcze :D

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 18 kwie 2010, 21:35

Schagerla nie widziałem a szkoda.
Yamaha miała swoje osobne stoisko i mam nawet kilka fotek które niebawem wrzucę do galerii, nowości żadnych nie wystawiali.
Czy można było kupić instrumenty? hmmm szczerze mówiąc nie wiem. Nie interesowałem się tym, bo miałem tam inne rzeczy do załatwienia.
Ale wiem ze takie akcje są przeprowadzane...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Henryk Kwinto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2008, 11:46
Instrument/y: Yamaha YTR6335 Heavy
Ustnik/i: 7c
Lokalizacja: Targanice

Post autor: Henryk Kwinto » 19 kwie 2010, 00:14

Świetna sprawa. Kiedyś można by się wybrać na taką imprezę. :)
Trąbka rządzi światem!!! :)

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 19 kwie 2010, 19:17

ja też szczerze zazdroszczę. Mam nadzieję że kiedyś się tam wybiorę tylko najpierw muszę mieć +18.
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 20 kwie 2010, 17:05

Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, 01:00 przez mischka, łącznie zmieniany 1 raz.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

ODPOWIEDZ