Wynton Marsalis we Wrocławiu

Koncerty, Konkursy, Warsztaty.
Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Wynton Marsalis we Wrocławiu

Post autor: Damian Ruskowiak » 7 sie 2015, 08:44

Urodzony w stolicy jazzu – Nowym Orleanie – Wynton Marsalis zaliczany jest dziś do absolutnego panteonu jazzu. Mówi się o nim, że jest pierwszym jazzmanem, który posiadł wszystkie odmiany gatunku – od nowoorleańskich korzeni, przez bebop, aż po jazz nowoczesny.
„Właściwe dopiero latem tego roku, w którym skończyłem 12 lat, zacząłem tak naprawdę słuchać muzyki. Przedtem słyszałem muzykę, ale jej nie słuchałem. Była zawsze wokół, więc brałem ją za rzecz oczywistą. Nie poświęcałem czasu żeby jej słuchać ze zrozumieniem. Tego właśnie lata słuchałem Giant Steps Johna Coltrane’a i muzyka zaczęła do mnie przemawiać. Zacząłem ją rozumieć” – wspomina wczesne lata.
Występował z takimi nazwiskami, jak Sarah Vaughan, Dizzy Gillespie, Sweets Edison, Clark Terry, Sonny Rollins, Ron Carter, Herbie Hancock czy Tony Williams. Wynton gra na jedynej w swoim rodzaju trąbce wykonanej przez Dave’a Monette’a. Została ona zaprojektowana specjalnie dla leworęcznego Marsalisa i jest pokryta personalnymi grawerami.

Szczegóły tutaj: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfm ... event/2675
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, 01:00 przez Damian Ruskowiak, łącznie zmieniany 4 razy.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 30 sie 2015, 13:16

;) Zapowiada się ciekawie.

Ktoś jeszcze z forum się wybiera? Może by warto pomyśleć przy okazji nad spotkaniem trumpetersów we Wrocławiu. Weekend po koncercie. Co wy na to?

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 4 paź 2015, 22:44

Czy ma ktoś informację, gdzie można jeszcze zdobyć bilety, bo na podanej wyżej stronie już wszystkie sprzedane?
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 6 paź 2015, 08:29

Michał sądzę, że biletów już nie ma. Choć sprawdzaj bo NFM planowało sprzedaż w trzech rzutach. Mój kolega jak kupował - jakoś 3 tyg temu - zostało wówczas ok 30 biletów. Ostatnio bilety na koncerty w NFM rozchodzą się błyskawicznie :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 6 paź 2015, 22:06

Ja też sądzę że może już nie być, to samo było jak był Arturo Sandoval, poszły błyskawicznie.. Ja się wybieram ;)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 7 paź 2015, 17:25

Ja kupiłem chyba jedne z pierwszych biletów z cyklu VIP ROOM :P także kto będzie to do zobaczenia :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

AdriaaN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 lut 2012, 21:23
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i: Bach corp. 1 1/4
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: AdriaaN » 16 paź 2015, 20:38

Jeżeli ktoś z Panów z jakichś powodów nie będzie mógł pojechać chętnie odkupię bilet :)

ODPOWIEDZ