Znani trębacze

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
henry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2010, 23:06
Instrument/y: saksofon,akordeon,trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: henry » 24 cze 2010, 23:30

Czytam Wasze opinie,przemyślenia,treści,w których aż kipi od nazwisk znanych muzyków.Kto zna ich więcej,kto popisze się bogatszą biblioteką,w której utwory wykonywane są przez .....No właśnie.Nie ważne co gra,ważne,kto gra,a produkt sam się obroni.Większy stopień trudności,prezentowanych utworów,oznacza,lepszego wykonawcę,bez zagłębiania się w znaczenie słowa-lepszy,bo po co? Schematyzm,szufladkowanie,wyszukany styl,to tematy odciągające nas od znaczenia i przeznaczenia słów-muzyka,melodia,przeżycie,piękno,współgranie z ludzkimi odczuciami i przeżyciami.Znawca a odbiorca muzyki,dwa różne gatunki.Ten pierwszy,nie posiada smaku,tylko zmysł klasyfikacji,drugi zawsze będzie odczuwał i poznawał,nic więcej.Konserwatorium powinno wzbogacić się o jeszcze jeden dodatkowy przedmiot,do którego braku,właśnie się odniosłem. Henry.
Henry

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 25 cze 2010, 14:59

henry, taki jest temat postu więc nie rozumiem dlaczego wysnuwasz akurat tutaj takie wnioski. Chodzi o znanych trębaczy więc o tym się pisze. Nawet jeśli ktoś zna chociaż z nazwiska takiego muzyka i chce się pochwalić to tym bardziej niech pisze. Bez urazy. Weź też pod uwagę iż osoby korzystające z forum są w różnym wieku stąd poczucie piękna oraz estetyka sama w sobie ma tutaj - jak najbardziej zrozumiale - różne oblicza. I niech każdy je wyraża jak chce.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

henry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2010, 23:06
Instrument/y: saksofon,akordeon,trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: henry » 26 cze 2010, 12:57

W zasadzie,masz rację.Sądziłem że okazując swoją wiedzę na temat znanych i cenionych muzyków,oprócz wymienianego nazwiska,czy dat związanych z okresem ich twórczości,spotkam się z opisem stylu preferowanego przez wykonawcę.Każde prywatne odniesienie się do powiązania osoby wykonawcy z Jego muzycznym stylem,wzbogaci moją wiedzę na temat genezy muzycznego produktu.Czy wielka osobowość muzyczna "uprawia: pewien styl,bo spotkał się z nim wcześniej i chce go wzbogacić swoimi dokonaniami,czy nade wszystko hołdował konieczności "wypowiedzenia się" poprzez muzykę,używając swego bogatego wnętrza i mistrzowskiej techniki instrumentalnej,bez respektu czy zbędnych porównań do innych,godnych uwagi ze względu na swoją technikę gry-instrumentalistów.Większość wiąże produkt z wykonawcą,i uzasadnień ku temu są dziesiątki.Myślę że są wykonawcy,którzy,tworzą po to by ich "produkt" nie trafiał zbyt łatwo do odbiorcy,po to by "zmuszał do chęci zrozumienia".A co z utworami bywa że bardzo ciekawymi ze względu na połączenie koniecznej techniki gry z linią melodyczną,których autor nie jest znany? Unikam automatycznego kojarzenia znanego muzyka z wysoką oceną Jego wykonawstwa.Autor utworu muzycznego chce coś powiedzieć odbiorcy,przekazać,muzyk-wykonawca,stara się Go zrozumieć i chcą nie chcąc kładzie na szalę swoją osobowość.To powiązanie jest fascynujące.Odnosząc się do poprzednich treści forumowiczów,to zbyt pobieżnie przeczytałem Ich teksty.Jeżeli oczekuję tego co chcę oczekiwać,powinienem okazać więcej rozwagi z każdą oceną.Jeszcze raz przepraszam.Henry.
Henry

Sensey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:52
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i: yamaha 11B4, 11C4, weinberger
Lokalizacja: Wiesz, że mnie masz

Post autor: Sensey » 9 lip 2010, 00:00

WItam,
Na tym forum padło nazwisko Cecocho. Jest prof. z AM w Wrocku. Ktoś określił jako bardzo precyzyjna artykulacja, czy orpócz Ave maria Cacciniego macie jakieś inne utworki w jego wykonaniu, abym mógł sobie go posłuchać?? Z góry wielkie i serdecznie dzięki.
Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 9 lip 2010, 22:44

Wystarczy wejść na Jego stronę
www.cecocho.art.pl
Niestety z utworów do posłuchania wchodzą tylko dwie ostatnie pozycje.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
rozki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2008, 15:54
Instrument/y: J.Michael TR-450
Ustnik/i: Amati 3C, J.Michael 7C
Lokalizacja: Białystok

odp

Post autor: rozki » 30 lip 2010, 15:54

Ja ostatnio odkryłem pana o nazwisku Henry "Red" Allen. W sumie to jest wielu wybitnych, a słucha się ich w zależności od nastroju :)
http://www.youtube.com/watch?v=kh599QkR ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=WFkXBvL9 ... re=related

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 6 paź 2010, 22:16

Padło tu wcześniej nazwisko Maciej Fortuna. Potwierdzam to co Damian napisał. To świetny trębacz jazzowy. Dźwięk ma niesamowity. A ciekawostką jest to, że jest zarejestrowany na naszym forum :)
http://www.trumpeters.pl/profiles/2834.htm
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 6 paź 2010, 23:09

Pozostaje tylko żałować że sie na nim nie wypowiada.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 7 paź 2010, 10:05

NO racja racja Immortal4ever, w dziedzinie jazzu byłby niezastąpionym doradcą :) Pewnie niewielu wie, że od tego roku akademickiego wykłada trąbkę na wydziale instrumentalnym - specjalność jazz w Akademii Muzycznej im . I. J. Paderewskiego w Poznaniu :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 7 paź 2010, 20:34

Michał Koniarski pisze:Padło tu wcześniej nazwisko Maciej Fortuna. Potwierdzam to co Damian napisał. To świetny trębacz jazzowy. Dźwięk ma niesamowity. A ciekawostką jest to, że jest zarejestrowany na naszym forum :)
http://www.trumpeters.pl/profiles/2834.htm
Damian Ruskowiak pisze:NO racja racja Immortal4ever, w dziedzinie jazzu byłby niezastąpionym doradcą :) Pewnie niewielu wie, że od tego roku akademickiego wykłada trąbkę na wydziale instrumentalnym - specjalność jazz w Akademii Muzycznej im . I. J. Paderewskiego w Poznaniu :)
A pomyslec ze z Maciejem jeszcze nie tak w koncu dawno bo szkole sredniej bylem w jednej klasie i nieraz siedzielismy razem w lawce ;) Pozniej "nasze drogi" sie rozeszly, ja wybralem klasyke, Maciej rozrywke :) Na szczescie nie urwal sie kontakt i nieraz popykamy sobie czasem w bandzie...

:joke:
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 7 paź 2010, 21:26

P.S. Ja też miałem to szczęście chodzić z nim do szkoły :) A potem właśnie zasiadł z Michałem w ławce :) hahahah :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Post autor: fantastycznie » 8 paź 2010, 22:20

czytam, czytam.. widze, że o zbyszku wodeckim się zapomniało.. :D

piotrek321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 6 lip 2008, 22:32
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i: 3c,5c,7c Vincent Bach corp
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piotrek321 » 8 paź 2010, 22:36

U Zbyszka to jest różnie :mrgreen: Raz potrafi ostro pocisnąć a raz spitolić ;)trąbkowy samouk lata praktyki i tyle ale doceniam gościa:)

Awatar użytkownika
pawel94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 2 paź 2010, 18:44
Instrument/y: Yamaha YTR 4335G
Ustnik/i: Yamaha 11b4
Lokalizacja: do kąd ?

Post autor: pawel94 » 17 lis 2010, 22:39

Moi drodzy , potrzebuję by ktoś mi napisał , którzy trębacze z tego stosu , graja muzykę typu CHRISA BOTTI ! Muzykę spokojną , czasami melancholijną , kto zna Chrisa Botti będzie wiedział o co pytam , z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam !
Rób w życiu to co lubisz , a nie to co musisz ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "pomógł" c(:

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 25 lis 2010, 22:32

Zapewne chodzi ci o smooth jazz. Ten gatunek pojawiał się również u Chet`a Baker`a. Miles`owi też się zdarzało "zasmoothować".
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

WW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2011, 19:10
Instrument/y: J.Michael TR 200
Ustnik/i: J.Michael MTP-5
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: WW » 24 sty 2011, 21:23

Rafael Mendez
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gUij8FCg0z8[/youtube]

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 25 sty 2011, 00:02

pawel94, odpowiadając dalej na twoje pytanie, mogę dodać jeszcze trębacza o nazwisku Till Brönner

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=00Dg6DbBOzM[/youtube]
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Amanda_Sylka92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2011, 21:29
Instrument/y: Bach TR 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: Amanda_Sylka92 » 20 sie 2011, 19:21

Amanda_Sylka92

grulek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2011, 16:06
Instrument/y: Holton ST550 Admiral MF
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.1 1/2C , Monette B2S3 Prana
Lokalizacja: Polska

Post autor: grulek1 » 11 maja 2012, 06:26

Przegądając youtube natknąłem się na film dokumentalny o Sergeju Nakariakovie. Jestem pod wrażeniem. Zaledwie po 3 latach nauki grał ¨Karnawał wenecki¨. W filmie jest kilka fragmentów Jego koncertów z lat 80-tych. Warto obejrzeć :trumpet:

http://www.youtube.com/watch?v=JHLs0aNeUFY
¨Nie obawiam się przeciwnika, który trenował tysiąc kopnięc, tylko tego, który trenował jedno kopnięcie tysiąc razy.¨ (Bruce Lee)

sioro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011, 15:06
Instrument/y: Trąbka, Gitara Basowa
Ustnik/i: Bach
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: sioro » 16 mar 2013, 20:09

Witam !!!
Już od dłuższego czasu poszukuję pewnego trębacza. Natknąłem się na niego jakiś czas temu, niestety nie zapisałem jego nazwiska, a bardzo mi zależy, żeby go jeszcze raz posłuchać.
Jedyne co zapamiętałem to :
był dosyć młody, czarnoskóry, grał piękny jazz, miał bodajże kapelusz i nie codzienny strój sceniczny, ale najbardziej charakterystyczną cechą była jego trąbka, gdyż czasza(i większa część tej rurki) była wygięta do góry pod bardzo dużym kątem.
Mam nadzieję, że mi pomożecie
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ