Mazzoll

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Mazzoll

Post autor: mroziczek » 12 sie 2006, 17:01

Co sądzicie o tym klarneciście i jego stylu gry? I na czym tak właściwie polega ten permanentny oddech? Wypowiedź Kazika na jego temat: "Mazzolla można by było ukierunkować. Jest to muzyk skończony, wirtuoz, chyba jedyny w Polsce, który opanował metodę permanentnego oddechu - dmie w klarnet i leci dźwiękiem, który może trwać godzinę, bez najmniejszej przerwy. Na płycie są wielogłosowe partie klarnetu, które brzmią tak, jakby ktoś grał na klawiszach. W dwóch numerach singlowych -"Spowiedź święta" i "Katary na kanciarz" - partia klarnetu jest grana od początku do końca jednym zadęciem." pozdro Anka
Ostatnio zmieniony 12 sie 2006, 17:45 przez mroziczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 12 sie 2006, 17:35

Witam! Jedyny w Polsce ? Mylisz się , oddech permamentny wcale nie jest taki skomplikowany , a w Polsce jest wiele osób potrafiących go używać , trzeba mieć do tego dobre predyspozycje , no i poświęcić na to troche czasu. Nasz były tenorzysta potrafił tak grać .
Tu masz pokazane jak to wygląda na trąbce :
http://www.youtube.com/watch?v=GJL0qA0X ... 0orchestra
Ostatnio zmieniony 14 sie 2006, 20:50 przez klonpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 12 sie 2006, 17:44

Ja się nie mylę :cool: Jak doczytasz to zauważysz, że to wypowiedź Kazika Staszewskiego z którym się raczej nie utożsamiam, a nie moja. Co do oddechu znalazłam bardzo ciekawą "książkę" : http://fletowisko.livenet.pl/Oddech_Permanentny.doc Oddychacie w ten sposób? ja się chyba zacznę uczyć. Pozdro

ODPOWIEDZ