Fuzja jazz/hip hop

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 22 mar 2007, 17:37

teraz słucham afro kolektywu i płyta moze jest jajcarska ale to chyba nie jest źle. raczej polski hip-hop przyzwyczaił nas o marnych dołujących tekst o blokersach, dlatego cos w pozytywnym klimacie powinno byc odebrane jak najbardziej pozytywnie.

krzak0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2006, 21:56
Instrument/y: --
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica

Post autor: krzak0 » 9 lut 2012, 20:01

Przesłuchiwałem ostatnio kawałki polskiego hip-hopu i niekiedy są wdrożone jakieś niuanse na trąbce.Może niewiele jest takich, dlatego, że w rapie bardziej chodzi o tekst i o jego przesłanie, jazz za to jest trudnym gatunkiem, do którego trzeba dojrzeć.Każdy gatunek muzyki czymś się wyróżnia, przy technie i klubowej można się bawić, no ale co kto lubi."Słuchamy muzyki, a nie gatunków." :)

"Czołowi artyści jazz-hopowi:

Scatman John
Guru (raper)
Miles Davis z płytą "Doo-bop"
Buckshot LeFounque
O.S.T.R. z płytą "Jazz w wolnych chwilach", "Jazzurekcja" i "Ja tu tylko sprzątam". Płyty te też były kwalifikowane jako acid-jazz
Tworzywo Sztuczne
The Herbaliser
A Tribe Called Quest
De La Soul "

Tutaj przykład: http://www.youtube.com/watch?v=k5MF5F_g-SU
http://www.youtube.com/watch?v=7RRs89q-hTw -jak komuś nie pasuje to może od razu na koniec przewinąć do 4:24. :D

Będę zapisywał sobie te "ambitniejsze" kawałki z trąbką w tle i później wrzucę linki.

Wg mnie Eldo jak najbardziej tworzy ambitne teksty z przesłaniem.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 10 lut 2012, 12:47

Odnośnie polskiego Jazz Hopu, to przede wszystkim Kanał Audytywny, Afrokolektyw. Dużo "wpleconego" jazzu ma również Eldo, w szczególności na płycie "Człowiek, który chciał ukraść alfabet". Tak samo sprawa ma się z projektem Elda - Grammatik. Swojej przygody z Jazz Hopem próbował również Deep i Hans z 52 dębiec, na płycie Trip. Nie mówiąc już o wspomnianym OSTRym i braciach Waglewskich (Tworzywo sztuczne). Warto jednak wspomnieć, że u Ostrego z jazzem spotkać się można nie tylko na w/w płytach, ale również pozostałe płyty mają w sobie wiele smaczków, może poza płytą Hollyłódź.

Szczerze powiedziawszy, to właśnie ten wątek skupił moją uwagę kilka lat wstecz na scene Jazz Hopu. Wcześniej hip hop kojarzył mi się z totalnym marginesem, poza kilkoma wyjątkami, które zapamiętałem jeszcze z dzieciństwa. Polecam przyjrzeć się tej scenie, bo można czasem wyszukać naprawdę niezłe perełki. Szczególnie, jeśli ktoś lubi klimaty miejskiego undergroundu i zarazem nu jazz. :)

Pozdrawiam


Dodatek:
http://precipitaterecords.bandcamp.com/ ... nd-trumpet Polecam - album, jak sama nazwa wskazuje, to połączenie trąby i syntetycznych bitów. Moim zdaniem świetne na zbliżające się, jesienne wieczory :)

ODPOWIEDZ