From Quincy Jones - 75th Birthday Celebration

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

From Quincy Jones - 75th Birthday Celebration

Post autor: Damian Ruskowiak » 17 mar 2011, 23:18

Witajcie :) Mam propozycję jazz'ową, co Wy na to ?? :trumpet:

Ostatnio zupełnym przypadkiem na TVP Kultura natrafiłem na koncert z okazji 75 urodzin Quincy Jones'a. Dla niewtajemniczonych dodam, że Quincy Jones to amerykański kompozytor i producent muzyczny. Koncert zrealizowano podczas Montreux Jazz Festival w 2008 roku.
Całość jest niesamowicie ciekawa - nie dość, że gra dość spory big band to poza nim sekcja rytmiczna jest wręcz niesamowita, nie mówiąc już o pianiście. Na koncercie wystąpili znani goście jak All Jarreau, Naturally 7, Patti Austin czy też James Morrison. Przesyłam link z filmami z YouTube - szeroka gama muzyki jazzowej:

http://www.youtube.com/results?search_q ... ation&aq=f

Bardzo zaciekawiło mnie poniższe wykonanie: posłuchajcie co Ci ludzie robią z głosem - szczególnie fajne jest typowo syntezatorowe brzmienie śpiewane jak sądzę falsetem - wysłyszycie je na pewno bo będzie taki moment, w którym głosy wchodzą po kolei:
http://www.youtube.com/watch?v=fuvbJtLb--U

Przesłuchajcie sobie ze spokojem tych nagrań i podzielcie się wrażeniami.
Polecam słuchać za pomocą słuchawek lub też jakiegoś nagłośnienia :) Choć dźwięk z TV był lepszy to i tak można wysłuchać dużo ciekawych rzeczy :) Myślę, że wielu znajdzie tutaj coś dla siebie :)

Miłego słuchania :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

konrad68124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:08
Instrument/y: Bach stradivarius 180MLV 43/72
Ustnik/i: Marcinkiewicz E12 Vizzutti
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Post autor: konrad68124 » 14 gru 2012, 16:44


ODPOWIEDZ