Muzyczna sytuacja w Polsce

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 27 wrz 2007, 21:15

Tandety, tak choc nie zawsze, bardziej chodzi o to zebys cos mialo prosty przekaz, forme, a mimo to trafialo do odbiorcow.
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 27 wrz 2007, 21:20

Do mnie to nie trafia...wręcz przeciwnie...spazmów dostaję :evil: :evil: :evil:
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 27 wrz 2007, 21:21

No... Nie napisalem, ze trafia do wszystkich :) z zalozenia ma trafiac do "wiekszej polowy".
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

przestrzenny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 27 sty 2007, 13:24
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: przestrzenny » 28 wrz 2007, 08:02

Ja myślę że chodzi tu o poziom wrażliwości na muzykę społeczeństwa .
Kiedyś społeczeństwo bardziej czuło muzykę ,bo było mniej innych obiektów zainteresowania .
Młodzi obecnie mają tyle wszystkiego że muzyka nie jest tak istotna .
Ale jednak moim zdaniem największym czynnikiem który zadecydował o tym że muzyka staje się tandetna jest to że teraz praktycznie komputer może za człowieka robić muzykę ,studia mają najróżniejsze bajery ,przy czym dostęp do nich ma każdy .I powiedzmy taka mandaryna mimo że nie umiała śpiewać można było ją przerobić w studiu .

To samo tyczy się zwykłych instrumentów takich jak np gitara - kiedyś na gitarze trzeba było na prawdę umieć grać ,dziś wystarczą przestery i się ma już efekt ,a jakby to wszystko wyłączyć ,to ta muzyka nie miałaby żadnej wartości .

Muzyka obecnie grają jest dla czystej rozrywki.Syntezatory są tu najwygodniejsze bo dają sam efekt ,są bardzo dynamiczne i dziś sobie chyba nikt nie wyobraża potańcówki przy tradycyjnych instrumentach ,jak skrzypce ,trąbka czy gitara .

i ogólnie podsumowując ludzie patrzą na efekt brzmienia a nie na przekaz ,bo to męczy :wink:
serwis jazzowy <-- Muzyka zmienia spojrzenie na życie

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 30 wrz 2007, 21:24

ja myśle , że muzyka w życiu ludzi odgrywa dużą role i nie wiem czy są rzeczy które by mogły ją zastąpic. Komputery , tak jak powiedział kolega,PRZESTRZENNY, mogą zrobic cuda i każdy kto ma ochote to za pomocą kompa może śpiewac wspaniale a jak już zrobi kariere to koncerty załatwia plejbekiem. jeżeli ktoś chce grac prawdziwą muzyke to napotyka wielki opór ze strony firm nagraniowych ponieważ jego muzyka nie odpowiada potrzebom rynku i nie da się na niej zarobic dużej kasy. teraz żeby się przebic ze swoją muzyką trzeba miec znajomości albo wielkie szczęście.
W stacjach radiowych też można usłyszec kicz. Tak jak powiedział Paweł Kukiz: stacje radiowe tak dobierają muzyke żeby nie przeszkadzała w reklamach.

Mlodzian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 lis 2007, 16:25
Instrument/y: Polmuz
Ustnik/i:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Mlodzian » 12 lis 2007, 20:39

A co sądzicie o takim współczesnym wykonawcy jak Grzegorz Turnau? Wśród moich znajomych nie jest on dobrze znany, a moim zdaniem jego utwory są bardzo dobre, ze względu i na muzykę i na tekst.

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 12 lis 2007, 21:59

jeśli chodzi o pana Grzegorza to nie jestem jego fanem ale doceniam to co robi, jego muzyka jest ambitna i trudna- to jest prawdziwa sztuka :twisted:

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 13 lis 2007, 16:08

Dla mnie jednymi z większych autorytetów jest właśnie twórczość Pana Grzegorza no i oczywiście Pana Rynkowskiego. Moją ulubioną Pana R. jest płyta pt. Śpiewająco w wersji koncertowej z wstawkami Big Bandu i chórku. Jeżeli ktoś nie słyszał to gorąco polecam do przesłuchania.

Wonski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2007, 10:34
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Schagerl 7C
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wonski » 13 lis 2007, 16:43

Moim skromnym zdaniem dzisiejsza muzyka to jedna wielka komercja :sad: oczywiście że nie cała, ale wszystko to co słyszymy w mediach jest robione dla pieniędzy. Może jestem przewrażliwiony ale ja tak uważam.

Mlodzian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 lis 2007, 16:25
Instrument/y: Polmuz
Ustnik/i:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Mlodzian » 13 lis 2007, 19:16

No właśnie tak jest najczęściej.Im mniej kogoś w mediach, tym zazwyczaj lepszy poziom prezentuje. Ja Pana Turnaua to chyba tylko ze 2 razy w telewizji widziałem, a uważam, że prezntuje wysoki poziom, na ale o tym już wspominałem :grin:

ODPOWIEDZ