Przyszłościowy instrument

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
krzak0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2006, 21:56
Instrument/y: --
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica

Przyszłościowy instrument

Post autor: krzak0 » 27 lip 2012, 20:55

Witam, mam siedmioletniego brata, który posiada niemały talent muzyczny i zastanawiam się jaki instrument ( może dwa instrumenty) będzie dla niego najbardziej odpowiedni.Na trąbce uczę go ja, ale zastanawiam się nad jeszcze jednym.Może skrzypce elektryczne?;d Chodzi mi o instrument, który jest najbardziej "trendy". ;)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 27 lip 2012, 21:05

Skrzypce elektryczne mogą być ciekawe. Bo za dużo osób gra na gitatach.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 27 lip 2012, 21:20

andrzej-199017 pisze:Skrzypce elektryczne mogą być ciekawe. Bo za dużo osób gra na gitatach.
Zgadzam się z tymi gitarami, jednak dobrego basisty to ze świecą szukać więc polecam bas, ten w każdym składzie i każdym rodzaju muzyki jest potrzebny.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 27 lip 2012, 21:38

Puzon albo tuba też ludzie potrzebni a instrument na wymarciu.

Awatar użytkownika
Jonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2 paź 2011, 02:01
Instrument/y: Schagerl 2000ML, B&S
Ustnik/i: Schilke 13c4 / Yamaha 16c4-GP / Schagerl 3c
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jonek » 27 lip 2012, 22:00

puzon lub tuba i trąbka na raz... na pewno sobie dobre zadęcie ustawi...

Awatar użytkownika
lucek31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:01
Instrument/y: C.G.Conn 52 BSP
Ustnik/i: V.Bach Megatone 1 1/2C
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Post autor: lucek31 » 27 lip 2012, 22:45

Dobrym wyborem mogą być instrumenty dęte rzadziej spotykane np. puzon, waltornia, tenor lub tuba, orkiestry i filharmonie poszukują tych instrumentalistów :trumpet:

jasior_r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 1 wrz 2011, 15:59
Instrument/y: Yamaha 4335g, Yamaha 6335hgs
Ustnik/i: Vincent bach corp. 7c , yamaha 14b4
Lokalizacja: wrocław

Post autor: jasior_r » 27 lip 2012, 23:34

perkussssja dobry bębniarz to skarb :mrgreen:

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 28 lip 2012, 05:24

Tu sie zgadzam. Perkusja to dobry wybór. Z góry nie polecam grania na trąbce i innym detym np. puzonie. Ja bym nawet nie brał pod uwagę instrumentów dętych.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 28 lip 2012, 10:35

Dobrze napisał Michał, że dobrego basisty w sensie gry na gitarze basowej zw świecą szukać i tutaj upatrywałbym dobrego rozwiązania. Podobnie rzecz ma się z tubistami - w orkiestrach dętych jest wielu tubistów, którzy nazwijmy rzeczy po imieniu "coś tam dukają" w masie orkiestrowej oczywiście nie ujmując nic tym grającym naprawdę konkretnie ale ich jest bardzo mało. Gitarę basową z tubą można doskonale połączyć - ten sam klucz, nutki tylko chwytów się nauczyć i już :)

Z deficytowych instrumentów jest jeszcze popularny "wstyd" czyli tenor-horn. Moim skromnym zdaniem w każdej orkiestrze dętej powinny być one obsadzone. Jest to tzw. blacha miękka, która doskonale wypełnia harmonię wraz z waltorniami i puzonami. Dobrego muzyka w tej branży ciężko znaleźć, a dlaczego? bo kto już gra dobrze to siedzi w kapelach zawodowych typu orkiestry wojskowe itd. Od razu przypomniał mi się filmik, który pozwólcie, że wstawię aby posłuchać konkretnego grania na "wstydzie" - to już wysoka półka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pk9MsSHQ-sc[/youtube]

Reasumując, to na jakim instrumencie się przyszłościowo będzie się grało to doskonale wiemy, że ćwiczyć trzeba :) Jeśli będzie się dobrze grającym muzykiem to takich ludzi się dostrzega w danym środowisku i wówczas zaczynają się propozycje jobów. Także nie ma co prorokować tylko zaczynać ćwiczyć :) A wszystko wyjdzie w praniu czy brat "złapie bakcyla" na dany instrument czy też nie :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Maciora1892
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2011, 16:10
Instrument/y: Roy Benson TR-101
Ustnik/i: DENIS WICK.LONDON 3C
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Maciora1892 » 28 lip 2012, 10:39

andrzej-199017 pisze:Tu sie zgadzam. Perkusja to dobry wybór. Z góry nie polecam grania na trąbce i innym detym np. puzonie. Ja bym nawet nie brał pod uwagę instrumentów dętych.
A czemu nie polecasz grania na jeszcze innym dętym.Nic się nie stanie ja gram na trąbce i uczę się na puzonie i nic się z zadęciem nie dzieje wręcz bardziej zrobiłem się na trąbce otwarty i lżej się górne dźwięki mi gra gdyż na puzonie trzeba większe większe oddechy brać.Tylko trzeba pamiętać żeby najpierw brać trąbkę i dopiero potem puzon do gry nie na odwrót bo później na trąbce nie będziesz mógł napiętych warg utrzymać i się flak będzie się robił w ustniku.Ja polecam Puzon albo Tubę ogólnie dęte blaszane gdyż z roku na rok jest coraz miej osób grających na tych instrumentach ponieważ są to instrumenty ciężkie do opanowania i potrzeba tu wielo letniej gry żeby uzyskać np: ładny czysty dźwięk.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 28 lip 2012, 13:06

Ja grywam na tenorze czasem na próbach. Jak pprzez parę miesięcy gram tylko na trąbce to lepiej mi sie gra - jestem w lepszej formie. Lubię grać na tenorze ale lepiej sie czuje na trąbce wiedząc ze nie muszę brać za tenor.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Dudi98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2010, 21:34
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer Topline
Ustnik/i: K&H 3c
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Dudi98 » 28 lip 2012, 16:18

Gitara basowa, i perkusja, wszędzie potrzebne. W każdym rodzaju muzyki, a strasznie ciężko znaleźć teraz dobrego basiste. A na gitarach faktycznie grają wszyscy, ale większość gra tak ... że szkoda gadać.

jazzowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:26
Instrument/y: Monette STC
Ustnik/i:
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: jazzowiec » 29 lip 2012, 13:36

Przecież dziecku jest ciężko utrzymać trąbkę w rękach, a co dopiero tubę...
Poza tym zadajcie sobie najpierw pytanie czy 7-latek nie jest za młody (w sensie rozwoju fizycznego organizmu) na tubę :?:

Trąbka jest bardzo "przystępna", bo porządną do nauki można kupić za ok 1000zł, natomiast z tubą nie jest tak lekko... Rura duża, nieporęczna, ogólnie nie jest "trendy" to i nie ma się co dziwić, że brakuje muzyków. W orkiestrze macie do instrumentów darmowy dostęp, więc czynnik finansowy odpada, także perkusja to nie jest zły pomysł.

Tak na serio, jeżeli ma rozwijać talent muzyczny, to ucz młodego grać na pianinie :!:

krzak0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2006, 21:56
Instrument/y: --
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica

Post autor: krzak0 » 31 lip 2012, 18:26

wiem, planuję kupić pianino także dla siebie, chociaż już mam 2o lat, to zawsze warto poznawać inne intrumenty.Myślę jednak, że z tych propozycji najlepsze są właśnie elektryczne skrzypce lub perka.Dałem mu kornet, więc sobie radzi. :) odnośnie drugiego tematu, to gra na trąbce i puzonie nie jest przeszkodą, jeśli nie przemienia się od razu z trąbki na puzon, bo wtedy dźwięk jest kiczowaty.Osobiście, jestem zdania, że lepiej ''ogarniać'' porządnie jeden instrument przynajmniej kilka dobrych lat, niż łapać kilka srok za ogon.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 31 lip 2012, 18:57

Zgadzam się z tobą(mówie o tych "srokach")
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

ODPOWIEDZ