Nuty z zaznaczonym palcowaniem.

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
DjProMati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:04
Instrument/y: SignS DC-010
Ustnik/i:
Lokalizacja: PL

Nuty z zaznaczonym palcowaniem.

Post autor: DjProMati » 24 wrz 2013, 23:31

Cześć,

Do końca tygodnia, najpewniej to w czwartek spodziewam się przesyłki z trąbką.

Możecie mi podesłać nutki utworów Cisza (często grana na pogrzebach) oraz np. Dżem - Do kołyski, bo to wolniejsze jest...

Tylko że pod nutkami prosiłbym o zaznaczenie palcowania, coś jak niżej przedstawiam, w ten sposób:

Obrazek

Jeśli dacie radę, to najlepiej jutro, a jak nie, no to chciałbym do czwartku tak do ok. powiedzmy 17:00 to mieć ;)

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 25 wrz 2013, 07:58

Kolego, to najgorszy sposób nauki i najlepszy, aby nabrać złych nawyków. Pozbycie się złych nawyków kosztuje o wiele więcej pracy niż nauczenie się od razu dobrze.
Z informacji, że nie masz jeszcze instrumentu wnoszę, że nie umiesz jeszcze zbyt dużo, więc musisz wiedzieć, że zanim zagrasz COKOLWIEK przyzwoicie, minie kilka miesięcy ciężkiej pracy, i tej Ciszy i tak nie zagrasz - chyba że jako granie uznamy wydanie krzywego, kanciastego charkotu. Trąbka to trudny instrument i na skróty nie dasz rady.
Na tym forum każdy Ci powie - weź lekcje u kogoś, kto umie uczyć. Inaczej to strata czasu.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 25 wrz 2013, 09:02

Tak, zgadzam się z przedmówcą. Ja to zawsze powtarzam moim uczniom, jeśli się nie nauczysz chwytów to będzie nam trudno się czegokolwiek nauczyć. To jest tak jakbyś oszukiwał sam siebie. Mam nadzieję że wybiliśmy Ci ten pomysł z głowy.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

DjProMati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:04
Instrument/y: SignS DC-010
Ustnik/i:
Lokalizacja: PL

Post autor: DjProMati » 25 wrz 2013, 16:25

Szczerze mówiąc, to nie chodzi mi o jakiekolwiek skróty...

Jestem uczniem szkoły muzycznej od tego roku, więc luz, nic na swoją rękę sam z siebie nie robię ;).

Jestem na etapie prób zapamiętywania tych chwytów, już te nutki co są u dołu pięciolinii , czasami zagram bez zastanawiania się :). Myślę, że jestem na dobrej drodze..

I póki co , to ćwiczenia mam właśnie tak, że nutki są jeszcze podpisane (nauczyciel mówił, że jeszcze z miesiąc, półtora miesiąca tak będzie). Tylko te ćwiczenia to takie jak w cyrku dla małp są ;).
Chodzi mi po prostu o takie nutki wolniejszych melodii póki co, bo chcę ćwiczyć to w praktyce, bo przecież nuty są nie po kolei, tj. C D E.. tylko np. C E G C C D...

Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 25 wrz 2013, 20:18

dziwne, ja złapałem krycia w godzinę, nie wiem co w tym trudnego

martin1403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 1 kwie 2013, 18:02
Instrument/y: YAMAHA YTR 4335G
Ustnik/i: YAMAHA 14B4
Lokalizacja: K-K

Post autor: martin1403 » 26 wrz 2013, 22:17

No dokładnie ja kilka lekcji miałem problem a potem samo przyszło :)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 27 wrz 2013, 11:06

Kolego, to co proponujesz (czego oczekujesz) mija się z celem który sobie założyłeś. Trąbka to nie fortepian. Tu trzeba "myśleć" dźwiękiem. Nic Ci nie przyjdzie z informacji że nutę grasz np. "1". Bo to jest zarówno B jak i f, b, d1 ... Chyba ćwiczysz przedęcia więc sam wiesz.
Tak nie nauczysz się grać na instrumencie (a to jest chyba Twój cel?).
Pozdrawiam - Grzegorz

ODPOWIEDZ