Nowy!!! Pytanko ;)

Różne zagadnienia związane z trąbką nie pasujące do reszty działów.
seboch01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 17:40
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Nowy!!! Pytanko ;)

Post autor: seboch01 » 15 wrz 2013, 21:36

Witam! Mam pytanie czy trabka zlota rozni sie czyms od srebrnej ??
Trąbka, Lubię to ! :D

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 15 wrz 2013, 21:45

Tak różni się.Złota ma inne brzmienie od srebrnej.Jest różnica w jakości wykonania w tańszych trąbkach.Srebrne dłużej trzymają powłokę srebrną niż złote złotą.Srebrne mają jaśniejszą barwę bardziej ostą w górnym rejestrze,złote mają bardziej okrągłe,ciepłe brzmienie.Złote grają ciszej,ale to moje subiektywne zdanie.Pozdro.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 16 wrz 2013, 05:55

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Dodam też że przez to że trąbki srebrne z racji tego że mają trwalszą powłokę od złotych są od nich także droższe.
PS - ja gram na srebrnej yamaszce ja jeżeli chodzi o brzmienie to coraz bardziej mi się podoba cieplejsze trąbek złotych.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 16 wrz 2013, 07:21

andrzej-199017 pisze:Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Dodam też że przez to że trąbki srebrne z racji tego że mają trwalszą powłokę od złotych są od nich także droższe.
PS - ja gram na srebrnej yamaszce ja jeżeli chodzi o brzmienie to coraz bardziej mi się podoba cieplejsze trąbek złotych.
Złote są chyba droższe od srebrnych ;) wiem wiem w domyśle, ale lepiej napisać :) wykończenie lakierem jest tańsze i mniej trwałe.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 16 wrz 2013, 17:06

trzeba uściślić :) złota oznacza lakierowa :) więc tzw. "złota" jest tańsza

a srebrne są droższe nie dlatego, że dłużej się trzyma srebro tylko dlatego ,ze właśnie jest to srebro a nie lakier..

pozłacane trąbki to chyba monnet , taylor i inne customowe ale samo pozłacanie to jakieś 4tyś $ jeśli się nie mylę
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 16 wrz 2013, 17:29

Ajuishkur pisze:trzeba uściślić :) złota oznacza lakierowa :) więc tzw. "złota" jest tańsza

a srebrne są droższe nie dlatego, że dłużej się trzyma srebro tylko dlatego ,ze właśnie jest to srebro a nie lakier..

pozłacane trąbki to chyba monnet , taylor i inne customowe ale samo pozłacanie to jakieś 4tyś $ jeśli się nie mylę
Złota oznacza chyba że złota. Lakierowana to lakierowana nawet jeśli to lakier koloru złotego gwoli uściślenia.
Złota oczywiście w sensie wykończenia etc.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 16 wrz 2013, 17:51

zakładam,że jeżeli kolega jest, jak sam napisał "nowy" to dla niego chodzi o kolor - srebrna bądź złota

ogólnie niektóre trąbki srebrne też tak do końca nie są posrebrzane np. roy benson stosuje coś co się zowie "nowe srebro" czyli pewnie nikiel i inne
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 16 wrz 2013, 20:03

Ajuishkur pisze:zakładam,że jeżeli kolega jest, jak sam napisał "nowy" to dla niego chodzi o kolor - srebrna bądź złota

ogólnie niektóre trąbki srebrne też tak do końca nie są posrebrzane np. roy benson stosuje coś co się zowie "nowe srebro" czyli pewnie nikiel i inne
Dlatego od razu trzeba koledze wyjaśnić, że nie chodzi tu o kolor, a o materiał jakim instrument jest wykończony.

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 16 wrz 2013, 20:36

Napisałem o tanich trąbka,więc chyba jest oczywiste,że nie są one wykończone szczerym złotem a tylko lakierem w kolorze złota.Czytajcie ze zrozumieniem to nie będziecie nabijać niepotrzebnych postów.Co do trąbek pokrytych srebrem to nie zgadzam się z twierdzeniem,że srebro jest tak samo trwałe jak lakier.Warstwa srebra wytrzymuje zdecydownie dłużej niż lakier.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 16 wrz 2013, 21:04

dr.marcin1, nikt nie napisał,że srebro trzyma się tak samo długo (słabo) jak lakier, tylko ,ze cena nie zależy od utrzymania się na instrumencie tylko właśnie od materiału - srebro jest droższe po prostu od lakieru :)

ale wracając do głównego wątku żeby tego nie ciągnąć
http://www.youtube.com/watch?v=5xrki3UfLf4

http://www.trumpetherald.com/forum/view ... 89c4e6b595

posrebrzane trąbki podobno mają jaśniejsze brzmienie (pytanie na ile jesteś w stanie to usłyszeć) musiałbyś pograć na dwóch takich samych instrumentach w wersji lakier i srebro.(sam za mało instrumentów ograłem żeby stwierdzić jak to dokładnie jest)
Srebro nie wchodzi aż tak bardzo w reakcje z potem dlatego trzyma się dłużej....chociaż moja 13 letnia yamaha lakierowana trzyma się bardzo dobrze...

jak będziesz chciał srebrną to sprawdź czy to na pewno jest srebro- tak jak pisałem nowe srebro może nawet łatwiej wchodzić w reakcje od lakieru

tyle ode mnie jak ktoś ma coś jeszcze mądrego do powiedzenia to sam chętnie poszerzę wiedzę :)
pozdrawiam
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 16 wrz 2013, 21:49

Miałem okazje porównać srebrną yamahę serii 4 wyprodukowaną w Japonii oraz taką samą lakierowaną na złoto.Na ile umiem to ocenić?To jest tak wyraźna różnica,że mógłbym mieć zawiązane oczy i ktoś by mi podawał do testu któryś z wymienionych instrumentów i na sto procent zawsze rozpoznam czy to lakier czy srebro.W trąbce lakierowanej mam wrażenie przytłumionego dzwięku.Miałem wrażenie jakbym dmuchał w plastikową trąbkę.Chocibym się wysilał na maxa to nie uzyskam takiej dynamiki jak na trąbce posrebrzanej,gdzie od razu czuję otwartość dzwięku i zapas dynamiki.

seboch01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2013, 17:40
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: seboch01 » 17 wrz 2013, 06:39

http://m.allegro.pl/przedmiot,trabka-ya ... 12515.html gram na trabce 4 rok i mam trabke szkolna wypozyczoba .. i chcialbym kupic sobie swoja.. moge kupic cos takiego ?? jest to cos warte czy zaraz zajdxie lakier itp ?? http://m.allegro.pl/przedmiot,trabka-ya ... 12515.html
Trąbka, Lubię to ! :D

TheTruth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2010, 15:36
Instrument/y: Zawsze Schagerl ;)
Ustnik/i: Bach 1/4C
Lokalizacja: Śca

Post autor: TheTruth » 23 wrz 2013, 11:37

Trąbka "złota" brzmi moim zdaniem cieplej. Mam dwa instrumenty Schagerla - jeden "złoty" a drugi "srebrny". Na tym pierwszym zazwyczaj gram repertuar muzyki poważnej a na tym drugim jazz. Ostatnio odkryłem, że tej drugiej dobrze mi brzmią utwory typowo rosyjskie :D

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 23 wrz 2013, 13:06

seboch01 pisze:http://m.allegro.pl/przedmiot,trabka-ya ... 12515.html gram na trabce 4 rok i mam trabke szkolna wypozyczoba .. i chcialbym kupic sobie swoja.. moge kupic cos takiego ?? jest to cos warte czy zaraz zajdxie lakier itp ?? http://m.allegro.pl/przedmiot,trabka-ya ... 12515.html
Lepiej dołożyć odrobinę i kupić posrebrzaną.To jest moje zdanie ale jak Ci zależy na lakierowanej to jest to dobry wybór.

ODPOWIEDZ