Nauka gry

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Shade4592
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:25
Instrument/y: nic(jak na razie)
Ustnik/i:
Lokalizacja: Z Kunic

Nauka gry

Post autor: Shade4592 » 12 sty 2008, 23:38

Może niektórym wyda sie to dziwne(albo moze tylko mi) ale brat zaproponował mi, abym na poczatek rozpoczął gre na samym ustniku, aby zobaczyć, czy mi si spodoba. Jednak zastanawiam sie , czy poprzez grę na samym ustniku, zrozumiem cała frajde, jaka(takie jest moje zdanie) jest granie na pełnym instrumencie, czyli ogólnie trabce. Zastanawiam, się także, czy jest mozliwym wydac jakikolwiek dźwęk na samym ustniku, a gdyby jednak to jak :?: bardzo prosze o pomoc, oraz wypowiedzenie się na ten temat :grin:

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 13 sty 2008, 01:33

Normalnie. Na samym ustniku można grać melodie, ja sie uczylem grac na samym ustniku "wlazł kotek na płotek" :) ale ty mozesz cwiczyc puste dzwieki, zrozumiec o co w tym chodzi (pewnie nie wiesz co to sa puste dzwieki, tu masz odpowiedz http://www.trumpetstudio.com/scales/Allfinger.pdf masz napisane open).
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 13 sty 2008, 10:31

na ustniku można grać, można sie uczyć grać, można ćwiczyć. ale to nie jest trąbka ;) mozna przez jakiś czas uczyć sie gry na samym ustniku. ale moim zdaniem 2, 3 tygodnie to max :P i tak trzeba będzie potem kupić trąbke. widze że na razie nie masz instrumentu. wydaje mi sie że powinieneś poszukać jakiejś uzywanej trąbki np. na allegro. a z trąbką często dają jakiś ustnik :) na tym forum jest duzo tematów o tym jaką tanią trąbke wybrać :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 19 sty 2008, 14:29

na samym ustniku pewnie ze melodie sie zagra podstawą jest grac na ustniku dobrze sie rozegrac itp. bo w przyszłości bedzie to potrzebne ..

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 19 sty 2008, 14:47

Myślę, że powinieneś pograc też na trąbce. Dopiero wtedy w pełni zasmakujesz czym pachnie gra na trąbce i podejmiesz decyzje czy grasz dalej czy rezygnujesz

ODPOWIEDZ