Denis Wick

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Denis Wick

Post autor: eliasztp » 15 kwie 2008, 19:56

Jeżeli gracie na tych ustnikach, albo w ogóle macie coś do powiedzenia na ich temat to napiszcie swoje opinie. Czy warto, czym się charakteryzują, cena, dostępność, zastosowanie i w ogóle co wiecie na ich temat.

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 15 kwie 2008, 21:49

ja mam denisa nr.5 ,,, bardzo dobre ustniki robi ta firma

Awatar użytkownika
jarenty_tp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2008, 20:35
Instrument/y: YTR 4335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: jarenty_tp » 17 kwie 2008, 15:10

Swietne ustniki! maja mocne, przebijajace sie brzmienie, podnosza skale.. jesli masz taki ustnik to w big bandzie czy orkiestrze to jak dmuchniesz z zyciem! to beda wiedziec ze to Ty... pelne,mocne brzmienie.. polecan model 3e...

Awatar użytkownika
KARI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:49
Instrument/y: KANSTUL 700
Ustnik/i:
Lokalizacja: GNIEZNO

Post autor: KARI » 21 kwie 2008, 15:06

Ja również używam denisa wicka. Super sprzęt. Mają ciepłe brzmienie oraz wygodne ranty.
Tak apropo to mam na sprzedaż prawie nowy ustnik DW 1X Heavy top. Kupiłem go ale okazał sie za duży. Jeśli byś był zainteresowany pisz na priva. Obecnie gram na 3 i jestem bardzo zadowolony.
Przyjaciel nigdy nie powinien zbyt wysoko oceniać naszych zalet a wróg powinien przeceniać nasze wady.

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 23 maja 2008, 21:37

Pod względem ogólnym firma słaba. Bardzo mała gama rozmiarów /trudno sie wpasować/. Ale Wick w końcu to klasa dla puzonistów. Miałem 4C grałem na 4X, próbowałem 3, ale jakoś zupełnie mi nie podeszły. Kwestia indywidualna, ale w mojej opinii w tej cenie można dostać coś lepszego...

zdzis403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:15
Instrument/y: Jupiter JTR 606 MR
Ustnik/i: Denis Wick London 4 c
Lokalizacja: Bielsko Biala

Post autor: zdzis403 » 7 gru 2008, 16:09

mam ustik denis wick london 4C jak narazie zajebioa skala w gore idzie fajnie brzmienie tez sie poprawia polecam :D

Tomo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:16
Instrument/y: trąbka Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomo » 17 wrz 2009, 14:17

witam jeżeli chodzi o ustnik Bacha 1-1/2C grałem na nim jakieś 10 lat przez całą średnią szkołe i na akademii, a od 2 lat gram na odpowiedniku Dennis Wick 1.5C i w moim przypadku widze zdecydowaną różnice zarówno w dzwięku jak i lekkości gry w górnym rejestrze i dolnym zdecydowanie lepiej mi się gra na Wicku niż na Bachu i jestem bardzo zadowolony ze zmiany,ale wybór ustnika to indiwidualna sprawa każdego trębacza ma na to wpływ wiele czynników np:ustawienie ,grubość warg itp.Osobiście jednak poleciłbym ci Wicka z własnego doświadczenia Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2010, 11:59

Witam. ;) Słyszałem już kilka razy o ustnikach DW serii X. Mianowicie że mają bardzo szerokie ranty. czy to prawda? jak wypadają one w stosunku (szerokości rantu) do Bacha, Yamahy czy Schilke ?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Lapkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 23 wrz 2009, 22:05
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Lapkos » 27 gru 2010, 16:42

siema . Ja grałem(próbowałem) na denisie 4x i powiem ,że dla mnie był strasznie nie wygodny , ogólnie czułem potężny dyskomfort na wargach . W porównaniu do rantów o normalnej szerokości czuć znaczną różnicę . Ogólnie padaka szkoda kasy , to nie tylko moje zdanie ale i kilku znajomych którzy próbowali . Ale ustnik kwetsia indywidualna , nie spróbujesz nie będziesz wiedział .

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2010, 17:36

dzięki Lapkos za informacje.
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

zdzis403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:15
Instrument/y: Jupiter JTR 606 MR
Ustnik/i: Denis Wick London 4 c
Lokalizacja: Bielsko Biala

Post autor: zdzis403 » 27 gru 2010, 20:54

Siema . Gram na ustniku denis wick london 4 c . Ogólnie fajnie się gra . Szukam tez jakiegoś lepszego tej samej firmy co polecacie.?;]

Edit:
Klawisze Alt i Shift nie gryzą dlatego zalecam ich używanie.
Immortal4ever
Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, 21:10 przez zdzis403, łącznie zmieniany 1 raz.

sasquatch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 7 wrz 2008, 12:42
Instrument/y: Amati ATR213
Ustnik/i: Gruba Custom LEAD
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: sasquatch » 27 gru 2010, 21:30

Co do 4X to grałem na wersji Megatone i ustnik jest BARDZO wygodny, ranty ma szerokie dzięki czemu usta się tak nie męczą, wygodne mogę porównać do asymmetrica gdzie ranty są normalnej szerokości ale płaskie a nie zaokrąglone. w porównaniu np do bacha 7c albo DW 5 to różnica jest ogromna. Góra łatwo pali a Megatone dodaje "mięsa" dźwiękowi :) grałem tez na zwyklej wersji 4X ale to już nie to samo co Megatone na korzyść dla Megatona :)

zdzis403 a co rozumiesz pod pojęciem "lepszy"? co byś chciał zmienić?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 27 gru 2010, 21:58

Odnośnie Denis Wicka, to mam akurat na sprzedaż DW 3 Heavy Top. Moim zdaniem świetny ustnik. Mocny, pełny sound, uczucie free-blowing, wygodny rant, naprawde ustnik warty uwagi. Świetnie nadaje się do grzania jakiegoś Acid Jazzu czy Mocniejszych groove'ów. Jak już napisałem, przez freeblowing dosyć szybko "umyka" powietrze, więc do grania stricte klasycznego, gdzie trzeba pociągnąć frazę nadaje się średnio. Aczkolwiek do gry solowej, jakiejś orkiestry czy nawet Big Bandu nadawałby się świetnie.
Grałem również troszke na 4X. Szeroki rant, w pierwszej chwili dziwnie się grało na nim, ale po chwili przyzwyczajenia był nawet przyjemny. Góra na nim fajnie pali, ale jednak wolę do takich "zadań" Marcinkiewiecza.
Miałem okazję pograć na kilku jeszcze innych modelach (3C, 4 czy 5) - na wszystkich grało mi się fajnie, ale ja jednak wolę ranty Stomvi, ze względu na ich większą "uniwersalność" w moim odczuciu. ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2010, 22:40

havk pisze:free-blowing
Co to znaczy?
Ja właśnie dobiłem targu (Denis Wick 5x), czysto eksperymentalnie i w ciemno. Zobaczymy czy był warty zachodu. jak dostane i popróbuje to na pewno na forum napisze o nim ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 27 gru 2010, 23:01

Fee Blowing - "swobodne dmuchanie". Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, ze ustnik "bierze" powietrze, nie zapychając cię. Ma przy tym większe zapotrzebowanie na powietrze, więc automatycznie ciężej jest zagrać długą, męczącą frazę. Jednak daje to takie "podparcie" w mocnym walnięciu dźwiękiem.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2010, 23:58

havk, mam rozumieć, że ustniki Denis Wick mają większą tą dziurę (przelot) ?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

sasquatch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 7 wrz 2008, 12:42
Instrument/y: Amati ATR213
Ustnik/i: Gruba Custom LEAD
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: sasquatch » 28 gru 2010, 13:21

zgaju, dziury sa rozne ale uksztaltowanie kielicha, srednica dziury i uksztaltowanie calego ze tak to ujme "kanalu" za kielichem (barrel type tub V-type) decyduja w duzej mierze od zapotrzebowania ustnika na powietrze. w 4X masz kielich prawie ze w ksztalcie polkuli, duza dziure i ten "kanal" v-type (czyli rowno rozszerzajacy sie) dzieki czemu nie ma wrazenia przytykania sie na ustniku w wyzszym rejestrze i dzwiek jest miesisty

zdzis403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:15
Instrument/y: Jupiter JTR 606 MR
Ustnik/i: Denis Wick London 4 c
Lokalizacja: Bielsko Biala

Post autor: zdzis403 » 28 gru 2010, 23:45

chodzi mi o to zeby dzwiek byl mocniejszy..;] gram na 4 c i chcialem jeszcze jakis kupic zeby mial lepsze przebicie..;]

sasquatch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 7 wrz 2008, 12:42
Instrument/y: Amati ATR213
Ustnik/i: Gruba Custom LEAD
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: sasquatch » 29 gru 2010, 13:00

zdzis403, to 4X Megatone bedzie tu odpowiedni :)

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 29 gru 2010, 14:38

Dzisiaj przyszedł mi ten DW 5X.
Moje odczucia:
Bardzo szeroki rant - zgadza się. Dużo różniący się od bachowskiego
płytki - moim zdaniem fajny, nie jest jakąś mega płycizną.
dźwięk - ładnie brzmi na dole i na górze. Całkiem inny niż na Bachu Megatone. Dźwięk jest bystrzejszy, jaśniejszy, bardziej otwarty, mięsisty. Tak jak pisaliście wyżej, ustnik bierze dużo powietrza.

Jeszcze nie wiem czy zamienię go z Bachem, ale corpa na pewno nie sprzedam ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

ODPOWIEDZ