Inny ustnik

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Dudas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 1 lip 2010, 12:14
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335 RGS
Ustnik/i: V. Bach Corp. 1X
Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz

Inny ustnik

Post autor: Dudas » 4 sty 2011, 10:46

Witam Wszystkich!
Gram obecnie na V. Bach 1 1/4 C. Chciałbym spróbować ustnik (jak mi będzie leżał i dobrze brzmiał, to może i kupić) z nieco łagodniejszym rantem i większą średnicą tego otworu, gdzie wpada powietrze (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Średnica rantu ta sama, ewentualnie może być minimalnie płytszy kociołek, ale niekoniecznie. Ustników jest mnóstwo, dlatego piszę na forum, z pewnością jesteście lepiej zorientowani w tej sprawie ode mnie. pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 4 sty 2011, 11:23

Kolego najprościej bedzie (bo widze ze bywasz w Bydgoszczy) jak podjedziesz sobie do Zbyszka Zygmunta - http://www.music-concept.pl/ i u niego pograsz sobie na innych ustniczkach.... Ma tego naprawdę sporo różnych firm, różnych rozmiarów także powinieneś znaleźć coś wygodnego dla siebie... Bo na forum to jak wiadomo ile ludzi tyle głosów... każdy będzie Ci polecał co innego...
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 4 sty 2011, 12:08

Dudas, dokładnie jak napisał Michał :) Na Kołłątaja w Bydgoszczy jest sklep Zbyszka Zygmunta Zygmunt Music Concept - miająz 3 walizy ustników także pograsz, ocenisz, wybierzesz i być może zakupisz ;) Dodam, że sprzedaje tam mój kolega - trębacz także na pewno doradzi fachową pomocą. Jakby tam było Ci mało ustników to raptem z 300 metrów jest Zespół Szkół Muzycznych i na dole ma sklep Michał Piotrowski. Także możesz popróbować ustniki. Zatem za jednym wyjazdem dwa dość dobrze zaopatrzone sklepy :)
I racją jest co następuje - ilu nas tutaj, każdy będzie chwalił swoje. Ja powtarzam taką zasadę:
ustnik to sprawa indywidualna. Jak nie spróbujesz sam to się nie przekonasz. A teoretyczna opinia nie zawsze idzie w parze z praktyką.
Pzdr :)[/b]
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 4 sty 2011, 14:12

Dudas jeśli już zarzuciłeś pytanie apropo "ustniki z nieco łagodniejszym rantem"... to popytaj tam w Bydgoszczy o Schilke. Życzę owocnych wyszukiwań, bo z pewnością będzie co próbować. Pozdrawiam

Dudas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 1 lip 2010, 12:14
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335 RGS
Ustnik/i: V. Bach Corp. 1X
Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz

Post autor: Dudas » 5 sty 2011, 09:02

Odwiedziłem wczoraj sklep Zygmunta. Mój kolega, Damianie, też tam pracuje, więc otworzył mi walizkę i wziąłem się do rzeczy, ale... Bach to Bach:) Wypróbowałem wszystkie ustniki jakie tam były/które mniej więcej odpowiadały rozmiarze mojego ustnika i żaden mi tak fajnie nie brzmiał. Nawet te jakże drogie "extra" Schilke z serii Symphony (grrrr... drogie, chociaż mają "coś" w sobie). Muszę przyznać, że są ustniki JK mają o wiele przyjemniejszy rant od mojego ustnika i gdyby brzmiały tak jak Bach to zdecydowałbym się na niego. Podsumowując, zdecydowałem się jedynie na... taki sam ustnik jak mam, z tym, że okazało się, że miał o wiele łagodniejszy rant od mojego (a niby ten sam ustnik). Ale nie kupiłem, bo szkoda kasy na to samo, co się ma. Dzięki za info i pozdrawiam!

P.S. Jestem ciekawy, czy pozłacane Bachy brzmią inaczej/lepiej od tych standardowych...

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 6 sty 2011, 14:53

To mamy wspólnego kolegę :) Znam ich tam wszystkich :) Hehehe :) JK ma fajny rancik racja - ale mi nie odpowiadają brzmieniowo. Tak samo przyjemny rant ma Stomvi. Mój Megaton natomiast brzmi fajnie, przyjemnie się gra i rant nie jest tnący :) Co mnie cieszy niezmiernie :)
Tutaj także potwierdziłeś regułę, że ustnik ustnikowi z tej samej serii nie jest równy. Jeśli na maszynie numerycznej wycinającej ustniki jeden nóż tnie powiedzmy 100 egzemplarzy to ten pierwszy i ostatni będą się różniły.
Grałem na pozłacanym Megatonie (nie moim a szkoda) przez pół roku. W porównaniu z takim samym Megatonem tylko srebrnym ja wielkich różnic w brzmieniu nie usłyszałem. Ale ustnik ustnikowi nie równy zatem ktoś z Was może potrafiłby coś odróżnić. Ja miałem takie odczucie jednak, a nie inne.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ